huomenna se alkaa!! ketään mukaan??

Bommen

Heips. Tänään ostettu nutraukseen tuotteita kasapäin ja huomenna alkaa urakka. Pituutta löytyy 170cm ja painoa 92.5 kg... Olis kiva jakaa kokemuksia ja saada vertaistukea!
Painoa tulis pudottaa 25kg, mutta aluksi tavoitteena 15kg, siinäkin jo paljon työtä! Nyt vaan mukaan!!!

5

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+14

      Olisi tosiaan kiva kuulla nutraamalla painonsa pudottaneista onnistujista, jotka ovat myös saaneet painonsa pidettyä alhaalla. Sinä voisit ehkä olla ensimmäinen? Seuranta-aika noin vuosi?

    • unohda koko juttu

      Et saa vertaistukea keneltäkään asialliselta ihmiseltä. He nimittäin tietävät, että tuollainen nutraus-lotraus ei johda muuhun kuin että aluksi laihdut, mutta heti, kun jätät nämä mömmöt pois otat takaisin painosi korkojen kera.

      Eikö se mene nyt jakeluun, että pysyvä laihtuminen on ruokavalion muutos (terveellisempää ja vähemmän) ja liikunnallisen elämäntavan omaksuminen.

      Näin minä aikoinaan laihduin ja suosittelen muillekin. Tehostartti voi olla tarpeen. Minulla se tarkoitti raakaa liikuntaa 2 tuntia päivässä 6 krt viikossa ja nopeiden hiilareiden välttämistä ja energiamäärän pitämistä alle 1000 kilokalorin. Näin lähti kuukaudessa 7 kg. Sitten hölläsi vähän tahtia ja tarkkailin, millä liikuntamäärällä ja energian saannilla pysyn siinä puolen kilon -- kilon viikkotahdissa.

      Näin pääsin tavoitteeseeni muutamassa kuukaudessa ja jo viisi vuotta siinä pysynyt eli pidän lopputulosta pysyvänä.

      Alkumitat olivat 166 cm/82 kg.

    • VP?

      Näin minä aikoinaan laihduin ja suosittelen muillekin. Tehostartti voi olla tarpeen. Minulla se tarkoitti raakaa liikuntaa 2 tuntia päivässä 6 krt viikossa ja nopeiden hiilareiden välttämistä ja energiamäärän pitämistä alle 1000 kilokalorin. Näin lähti kuukaudessa 7 kg. Sitten hölläsi vähän tahtia ja tarkkailin, millä liikuntamäärällä ja energian saannilla pysyn siinä puolen kilon -- kilon viikkotahdissa.

      Tehostartti?

      Liikunnalla on mitätön vaikutus painonpudotuksessa.
      Nälissään on turha olla ja saattaa jopa johtaa syöntihäiriöihin.
      Hilareiden välttäminen??? Mitä se nyt tarkoittaakaan.. Täysin ilman??

    • ikävä totuus

      Tällä palstalla on turha odottaa mitään asiallisia vastauksia tai "vertaistukea", siitä huolehtivat nämä kaikentietävät trollit, joita ei palstan aihe ei kiinnostaa pätkän vertaa. Valitettavasti ylläpito on täysin saamaton asian suhteen.

    • marii64ml

      moikka tsemppiä vain

      miten menee

      kokeiltu on joskus tuotakin ja toimiihan se MUTTA kuurin jälkeen ei pidä palata vanhoihin ruokatapoihin

      itse olen koettanut syödä vain terveellisesti säännöllisesti pieniä annoksia ja paino pudonnut sen kolme kiloa hitaasti mutta varmasti

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9367
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      67
      4862
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4531
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      58
      2874
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1566
    6. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      1388
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      41
      1344
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1276
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      46
      1263
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1242
    Aihe