Monestiko olette suudelleet ensi treffeillä?
Saako ensitreffeillä suudella?
Nami.
7144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mikäpä ettei. Itse olen suudellut kahta entistä tyttöystävääni ekalla tapaamiskerralla.
Aika ajankohtainen kysymys sikäli, että tänään tuli kuluneeksi tasan kaksi vuotta kun suutelin eksääni ensitreffeillä. Olen joskus kertonut treffien kulun yksityiskohtaisesti, mutta nyt en jaksa. Lyhyesti sanottuna tapasin erään nettitutun Turun keskustassa ja kun istuimme Puolalanpuiston penkillä, suutelin häntä ja hän piti siitä.
16 vuorokautta myöhemmin hän jätti minut enkä ehtinyt menettämään poikuuttani hänen(kään) kanssaan.
Korjaus: Tuo 16 vuorokautta kuuluu laskea päivästä 13.4.2012 jolloin aloimme olemaan yhdessä.
Oon suudellut ja minulla on yks nais ystävä joka suutelee aina minua kun nähdään vaikka ei olle edes treffeillä.
Ytm saa mennä treffeillä naisen kanssa vessaan panolle. Ytmi-treffit tunnistaa siitä että nainen tulee varapikkarit laukusssaan niille.
Tietenkin jännitys romanttisesta kipinästä laukeaa kirjaimellisesti valkoisen mössön myötä.
Kukas sen kieltää? Äiti vai?
En ymmärrä lainkaan näitä kyselyitä tai aikarajoja milloin saa tehdä mitäkin. Luulisi nyt aikuisille ihmisille olevan selvää, että treffeillä saa tehdä mitä ikinä haluaakin, jos molemmat siitä pitävät ja tahtovat. Ihan riippumatta siitä, onko kyseessä ekat vai sadannet treffit.
Ei ihmissuhteisiin ole olemassa mitään kaiken kattavia sääntöjä, joita seuraamalla olisi varma lopputulos. Jotkut menevät sänkyyn ekoilla treffeillä ja päätyvät elämänikäiseen liittoon, toiset pihtaavat siveinä kuukausi tolkuilla, mutta suhde päätyy lopulta eroon ja vastaavasti päinvastoinkin.
Toimi niin kuin itsestä tuntuu hyvältä ja oikealta ja siten, että et jälkeenpäin katuisi tekoja tai tekemättömyyksiä olipa lopputulos jälkeenpäin mikä hyvänsä. Elämässä ei saa takuita kuitenkaan mistään. Eniten ihmiset katuvat jälkeenpäin elämätöntä elämää, joten lakkaa miettimästä jotain typeriä itseäsi rajoittavia ja teennäisiä sääntöjä ja keskity elämään niin kuin sinusta itsestäsi oikealta tuntuu kulloisissakin tilanteissa.
Riippuu treffikumppanista. Itse en ole kauheasti treffaillut, mutta kyllä ne naiset yleensä haluaa samantien panohommiin. Olen siis 25, joskus alta parikymppisenä naiset eivät välttämättä halunneet ekoilla treffeillä kun korkeintaan suudella, mutta tässä iässä he haluavat päästä lähes samantien sänkyyn.
Jotenkin hullulta tuntuu ja aivan kuin päälaelleen menneet miesten ja naisten roolit..ennen olin toisinpäin. Tajuu??