Onko kukaan törmännyt ilmiöön miltei mummo ikäisistä naikkosista jotka käyttäytyvät kuin pissikset, pistetään kuvaa fb:n jossa on parikiloa ehostusainetta kasvoissa, kuva photoshopattu näpsäistynä sopivasta kulmasta jolloin illuusio on valmis, oikeita megabeibejä...eihän siinä mitään jos tykkää olla sellainen se olkoon jokaisen oma asia, mutta siinä vaiheessa kun menee arvostelujen puolelle , muiden ulkonäköä sorkkiville linjoille on oikeutettua arvostella näitä megebeibejäkin ,,,huh huh,, jotain rajaa ja rotia.. megabeibe kun tulee suihkusta ulos niin järkytys on varmasti suuri ..please olkaa aitoja.
Vastaukset 8
- myötähäpeä
Äitini on tälläinen. Anteeksi.
- SAMMAHÄR IGEN
Eihän siinä ole mitään pahaa, jokainen voi elää omaa elämäänsä kuten haluaa, toiset ei halua vanheta ja haluavat pukeutua kuten nuoruudessaan on ollut tapana kuvitelleen sen olevan hänen tyylinsä jonka aikoinaan löysi.
Mutta miksi nämä megabeibet sitten ovat susia arvostelemaan kaikkia muita ympärillään mm. katos mitkä mummon vaatteet, kato miten paljon ryppyjä, kato miten iso maha ja läskit jalat, en pidä kaljuista miehistä, miehellä ei saa olla mahaa jne,,,, , silloin kyllä tälläiset itsestään liikaa kuvittelevat kurpat täytyisi pudottaa maanpinnalle ja sanoa HALOO ? - Granny Gramofon
SAMMAHÄR IGEN kirjoitti:
Eihän siinä ole mitään pahaa, jokainen voi elää omaa elämäänsä kuten haluaa, toiset ei halua vanheta ja haluavat pukeutua kuten nuoruudessaan on ollut tapana kuvitelleen sen olevan hänen tyylinsä jonka aikoinaan löysi.
Mutta miksi nämä megabeibet sitten ovat susia arvostelemaan kaikkia muita ympärillään mm. katos mitkä mummon vaatteet, kato miten paljon ryppyjä, kato miten iso maha ja läskit jalat, en pidä kaljuista miehistä, miehellä ei saa olla mahaa jne,,,, , silloin kyllä tälläiset itsestään liikaa kuvittelevat kurpat täytyisi pudottaa maanpinnalle ja sanoa HALOO ?Silloin kun Anu Saagim > 50 v. haukkuu suomalaisia naisia ulkonäöstä, vasta-argumentit nimetään "kateudeksi" eikä "maan pinnalle pudottamiseksi". Tämä on minusta käsittämätöntä. Miksi jotkut saavat arvostella mennen tullen muiden ulkonäköä mahdollisimman rumin sanakääntein? Se megabeibeyskö siihen oikeuttaa?
- vitsinä heitän
Granny Gramofon kirjoitti:
Silloin kun Anu Saagim > 50 v. haukkuu suomalaisia naisia ulkonäöstä, vasta-argumentit nimetään "kateudeksi" eikä "maan pinnalle pudottamiseksi". Tämä on minusta käsittämätöntä. Miksi jotkut saavat arvostella mennen tullen muiden ulkonäköä mahdollisimman rumin sanakääntein? Se megabeibeyskö siihen oikeuttaa?
Jos totta puhutaan, niin Anu Saagimilla ei ole yhtään varaa arvostella muiden ikäistensä naisten ulkonäköä. Kyllä se ikä näkyy hänessäkin. Mm. kaulasta ja käsistä.
- ymmärrä älä vihaa
miksi vihaat naisia?
- botoksia vaan
voi taatana sentäs. Kuka täällä nyt naisia vihaisi. Kolahtiko vaan nyt tekoripseen ja kovasti.
- kaksinaismoralismi
botoksia vaan kirjoitti:
voi taatana sentäs. Kuka täällä nyt naisia vihaisi. Kolahtiko vaan nyt tekoripseen ja kovasti.
anna mä kuitenkin arvaan että toisessa käänteessä kuitenkin runkkailet noille botoxibeibeille?miksi sitten arvostelet?
- kurppavesillä
tälläisiä mummopissiksiä tahtoo vaan olla, itsekkin olen ukki ikäinen melkein ja kun katselen fb:ssä vanhoja heiloja joilla oli kusi heltassa jo kasarilla niin huomaan että ei se keltainen neste sieltä ainakaan ole laskenut tai kadonnut, keikutaan megabeibeinä ja toiset samankaltaiset kehuskelevat kuinka sexy ja hottisbaby olet, naurattaa niin perkeleesti tuollaiset elämästään vieraantuneet mummo ikäiset megababet joille oma minä kertoo aivan väärää tietoa todellisuudesta.
Minulla ei ole näitä magababeja vastaan mitään jos niiden käytös ei mollaa muita eikä suhtautuminen ikäisiinsä miehiin mene vittuilun puolelle , jokainen saa olla mitä on ,sisäinen kauneus se kaiken tärkein on,megababeille se ulkokuori merkitsee kaikkea , etenkin toisten ulkokuori kun omat kompanssit viestivät väärin , miten ruma voi olla kaunis ja toisin päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52937
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K12879En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o45808- 62788
- 60750
- 57677
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49607- 60607
- 67576
- 132559
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.20537- 49524
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.28518- 29495
- 33487
- 72466
- 40447
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk33435- 17430
- 24429