polyamorinen, aikuinen bi-nainen?

mie kysyn vaan

Että sellanen kysymys. Mitä mieltä olette sellasesta? Jos tuo nainen kysyisi, haluatteko vaikituiseen suhteeseen, kun samaan aikaa naisella on myös vaikituinen tyttöystävä. Ja aikuisten oikeesti kyllä, kimppakivat kuuluisivat tähän suhteeseen.

Mitä mieltä miehet olette?

4

124

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ikisinkku M

      Vaikka yleensä tuomitsen polyamorian täysin niin tuollaisessa tapauksessa sen voisi ehkä hyväksyä jos ne molemmat naiset on nättejä eikä siihen sisätyisi mitään draamaa niin ettei tarvitsisi kilpailla koko ajan sen tyttöystävänaisen kanssa. Lapsia en tekisi tuommoisen naisen kanssa vaan ottaisin sen ennemminkin hetken hupina aika pitkään varmaan koska ajattelisin että kelkka kääntyy yksiavioisuuteen jossain vaiheessa ja minä tai se tyttöystävänainen väistyisi varmaankin kuviosta sitten.

      • mie kysyn vaan

        Mielenkiintoista. Entäs jos tällä naisella on jo valmiiksi lapsi niin ei tartte sitäkään ajatella? Entä jos mukana olisi myös muitakin naisia silloin tällöin? Ja nyt siis on kyse kauniista ja fiksuista bi-naisista, tosiaan.


      • Ikisinkku M
        mie kysyn vaan kirjoitti:

        Mielenkiintoista. Entäs jos tällä naisella on jo valmiiksi lapsi niin ei tartte sitäkään ajatella? Entä jos mukana olisi myös muitakin naisia silloin tällöin? Ja nyt siis on kyse kauniista ja fiksuista bi-naisista, tosiaan.

        No sitten kyllä ajattelisin niin että jos on lapsi niin sitten siihen kuvioon ei mitään polyamorioita ja ryhmäseksiseikkailuja pitäisi enää kuulua koska se lapsi ansaitsee mielestäni perinteisen perhekuvion. Itse en myöskään ehkä alkaisi isän malliksi toisen lapsille, saisi nainen etsiä jonkun muun miehen sitten.


    • Jos siinä on selvät säännöt niin eipä siinä kai mitään ongelmaa silloin olisi.

      (tietysti kun naisista on kyse niin ne säännöt voi yhtäkkiä muuttua, mutta joka siihen lähtee niin se riski on vaan otettava)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1496
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1357
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1082
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe