Muodostelmaluisteluistelijat

Valkku?

hesarissa oli mielipidekirjoitus jostain valmentajahirmusta joka uhkaili muodostelmatyttöjä ja mm. kielsi heitä tapaamasta kavereitaan? Mikäköhän seura on kyseessä??

5

462

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostaa!!

      Oi hyvä, täällähän onkin jo aloitus aiheesta. Suolatkaapas nyt insiderit, mikä seura on kyseessä!

    • klööppi

      En ymmärrä miksi luistelijatytöt sietävät tällaista simputusta. Jos he äänestäisivät jaloillaan, niin siellähän hirmuvalmentaja saisi sitten yksinään ihmetellä. Ei tytöistä kuitenkaan tällaisen valmentajan johdolla tule koskaan huippujoukkuetta. Kyllä huipputasollakin valmentajan tärkein tehtävä on kannustaa ja motivoida eikä häväistä ja simputtaa.

      Sama koskee kaikkia lajeja. Jos valmentaja näkee tärkeimmäksi tehtäväkseen kiusaamisen, niin valmennettavien on silloin parasta vaihtaa lajia tai jättää koko urheiluharrastus. Kyllä urheilunkin pitää olla hauskaa. Pakottamalla ei kukaan pääse huipulle.

    • totta vai tarua

      Onko kysymyksessä "hirmuvalmentaja" vai valmennuksessa tapahtunut muutos.
      Usein asioissa on kaksi puolta, miten joku asian kokee ja mikä on todellisuus.

    • TutTaaKo

      TaidottaTunteettaKolahti

    • Yksäreissä samaa touhua

      Erään lähiseurani muokkarit viihtyvät kaikki seurassa todella hyvin ja heillä on hauskaa joukkueen kanssa ja menestyvät kilpailuissa hyvin lähes kaikissa sarjoissa :).

      Samaisen seuran yksärit eivät ole ihan samassa tilanteessa. Koko yksäripuolen pääjehu, joka valmentaa tietääkseni kaikkia ryhmiä ainakin joskus, on todellinen hirmuvaltias.
      Hän kävelee ulkokengät jalassa jäällä, jota ei todellakaan saa tehdä, koska jäälle tulee hiekkaa ja muuta roskaa. Ne voivat olla hengenvaarallisia jos niihin liukastuu täydestä vauhdista ja ovat muutenkin haitaksi luistimien terille.
      Lisäksi ko henkilö haukkuu pikkutyttöjä tyhmiksi, huonoiksi ja läskiperseiksi. En yhtään ihmettele miksi tytöt vaihtavat muokkaan kesken kauden. Ei siellä yksäreissä moni menestykkään, vaikka siellä muutama tähti on. Jos oma tyttäreni kyseisessä seurassa luistelisi niin heti lähdettäisiin pois tai mieluummin kesäisin muut vanhemmat avuksi ja erottaisimme valmentajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      149
      13178
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9621
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      95
      9113
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      20
      7746
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      38
      6724
    6. 148
      6148
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      15
      3124
    8. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      391
      1199
    9. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1154
    10. YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet

      www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutos­neuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl
      Imatra
      84
      990
    Aihe