Kunnan piika unohti kuka on isäntä;

http://www.lapinkansa.fi/Lappi/1194892824469/artikkeli/kunnanjohtaja anna makela kertoo miksi han ei informoinut kunnanhallitusta.html

Tuollainen ei olisi Etelä-Suomessa päivääkään piikana.
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

piialla ja rengillä on nykyään pallo hukassa, eikä ne ymmärrä sitä että kansalainen on niiden oikea pomo. Tais tuolla pikkutytölläkin unohtua kokonaan se kuka niiden palkan maksaa. Toivottavasti laittavat ressukan käveleen kohti Siperiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outoa käyttäytymistä kirjoitti:

http://www.lapinkansa.fi/Lappi/1194892824469/artikkeli/kunnanjohtaja anna makela kertoo miksi han ei informoinut kunnanhallitusta.html

Tuollainen ei olisi Etelä-Suomessa päivääkään piikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu