Olen siis 23v nainen, käyn salilla 5krt viikossa ja olen 150cm ja painan 46kg. Olen siis normaalipainoinen. Salilla keskityn vatsan alueelle,pakaroihin ja jalkoihin. Vatsani on jo valmiiksi kiinteä ja takapuoli on pyöree jo valmiiks. Haluisin siis vatsalihakset näkyviin ja pyöreyttä vielä enemmän pakaroihin. Mitä mieltä onnistunko tällä ruokavaliolla ja kovalla treenillä saamaan tuloksia?
Aamupalaksi syön 250g maitorahkaa mehukeiton kera tai puuroa 1dl missä marjoja seassa. Lounaaksi 100g kanaa/jauhelihaa,raejuustoa ja kasviksia. Välipalaksi proteiinipatukka/juoma ja banaani tai maitorahkaa 250g. Päivällisellä 4kpl munakas/tonnikala salaatti missä runsaasti raejuustoa tai kanaa 100g ja kasviksia. Illalla vedän maitorahkaa 250g mehukeiton kera. Treenin jälkeen palautusjuoma ja aerobista liikuntaa harrastan 2 krt viikossa.
Mitä mieltä?
fitnessmamma1
2
160
Vastaukset 2
- mies81.
Kuvia? ;-)
- tulosta ja lue
Liikaa maitoa.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/maito.htm
Rahka on pääasiassa kaseiinia ja lisäksi sen fosfori-kalsiumsuhde on huono. Se lisää elimistön happokuormaa ja on todennäköisesti luustolle haitallista.
KESÄKUNTOON v2.0 –RUOKAVALIO
http://www.terveysmyrsky.com/kesak20.pdf
tulosta ja lue
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1801452
- 851293
- 1041038
- 48869
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83636Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7636Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30566Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.89553Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44542