Olin eilen pitkästä aikaa yökerhossa. En käy kovin usein koska en yleensä viihdy niissä siksi että en juo alkoholia, en polta enkä oikein välitä tanssimisesta. Eilinen oli poikkeus koska Dreamgirls tanssiryhmä esiintyi kyseisessä yökerhossa. En etsinyt itselleni naista. Ei sellaista mitä minä etsin baarista löydy. Takaraivossa oli silti pieni toive jos pääsisi juttuihin jonkin nätin naisen kanssa.
Eräässä vaiheessa eräs nätti tyttö hymyili minulle ja hymyilin takaisin. Toisella kerralla hän nuolaisi huuliaan ja hymyilin taas takaisin. Kysymys kuuluukin että oliko hän kiinnostunut vai flirttailiko aikansa kuluksi? Myöhemmin näin hänen juttelevan jonkun miehen kanssa kahden kesken. Olisi kai pitänyt toimia nopeammin mutta olen hiukan ujo. Hän näytti kyllä flirttailevan useammalle miehelle. Olisiko pitänyt tehdä aloite? Mistä tietää että toinen on tosissaan tai vain flirttailee?
En juuri harrasta iskemistä koska se ei kuuluu tyyliini eikä tunnu luontevalta. Kertokaa naiset mikä oli homman nimi jos osaatte.
Kysymys naisille!
3
1204
Vastaukset
- Tosikko
Kysyit, että mistä tietää, onko nainen baarissa tosissaan? Mitähän tarkoitat sanonnalla "tosissaan"??
Eihän baarissa voi/eikä saa olla tosimielellä - niin paljon on kaikenlaista väkeä nykyään liikenteessä! Baarissa flirttaillaan (toivottavasti vain vapaat ihmiset tekisivät sitä) ja toivotaan pääsevämme jutustelemaan uusien ihmisten kanssa. Jos juttu sitten luistaa ja viihtyy sen ihmisen seurassa, voi sopia jatkotapaamisesta.
Ja VASTA MONEN TAPAAMISEN JÄLKEEN VOI TIETÄÄ, ETTÄ OLLAANKO TOSISSAAN VAI EI. Eihän sitä nyt voi yhdestä katseesta tietää!!varmaankin tarkoitti, että onko tyttö tosissaan kiinnostunut siitä, että kirjoittaja saisi luvan tulla yrittämään.
Jos tyttö nuoleskelee huuliaan ja hymyilee, kannattaa herran tähden käydä tarkistamassa. Siinä ei auta miettiä, että nolaanko mä nyt itseni tms. Ylimääräistä Paskaa.
- Johannashh
Sä oot aika pihalla näistä ihmissuhdekuvioista. Homma etenee jotakuinkin näin: flirttiä -> keskustelua -> ihastumista, suutelointia, hitaita, käsikynkkää kävelyä -> seuraava askel (puhelinsoitto, jatkot, kahvittelut yms. ) -> tapailua -> välivaihe (kukaan ei tiedä missä mennään) -> seurustelu -> tosissaan oleminen
Joten ei, hän ei ollut tosissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874018Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242881No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452302- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124746- 11740