Miten voi kotikonstein vaalentaa ihoa? Jostain kuulin että sitruunalla ja sitruunamehulla voi, onko totta?
Mitä muita konsteja on? Onko vinkkejä?
Mitä muita konsteja on? Onko vinkkejä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sitruuna ärsyttää ihoa, ei hyvä.
Miksi ihoa pitäisi yleensä vaalentaa? Useimmat vaalennusaineet ovat vaarallisia.
Älä ala ainakaan käyttämään mitään missä on elohopeaa. Secret Bright on yks voide mikä vaalentaa ainakin valkoihoisen ihoa, jos on aluksi ollut merkittävän tumma/punainen jostakin tietystä kohtaa. Taisi olla jotain 70€ paikkeilla
Jos on jokin tulehtunut alua mitä yrität vaalentaan edes vähäksi aikaa, niin sellaiset silmätipat mitkä vaalentavat silmämunaa (saavat ne pienet verisuonet peittymään) auttavat siinä tapauksessa. (Visclear:in ei oo ainakaa hyvä)
Jos sinulla on pintaverisuonia mitkä punertaa ihoa, niin kannattaa unohda kotikonstit ja mennä suoraan lämpöneulaukseen 1-3 kertaa.