ei saa leikkiä ruualla

gayboyyt

älkää ratsastako meetuvursteilla, ruualla ei saa leikkiä. eikö äití oo opettanu? metukka on hyvää! :P

13

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rosoner

      Ja miten sä luulet tollasen paskan puhumisen hetkauttavan ketään?

      P.s Opettele erottamaan hevonen ja meetvursti toisistaan, ne eivät ole sama asia...

      • metukkalover

        no kummatkin on ruokaa


    • Horselover!

      voi herran jumala ! HEVONEN EI OO MEETWURSTIA! eikö äiti oo opettanu et kaikilla on omat juttunsa? Että menee hermot teidän meetwursti fanien kaa! Hevonen on paras eläin!

      • metukkafanboy

        Niin lautasella


      • Anonyymi
        metukkafanboy kirjoitti:

        Niin lautasella

        Suurimmassa osassa meetfursteja niin niis ei oikeesti oo hevosen lihaa et oo oikeesti tuskin ees maistanut


    • määvaaa

      Tiesikkö mitä. Kumpi oli ennen hevonen vai meetvursti?? Hevonen! Jos ei ois ollu hevosii ni millä ois pärjätty sodassa? Puhveleillako????

      • iloveyoumetukka

        just niin! leikkikää niitten puhvelien kanssa ja jättäkää metukat rauhaan!


    • Chaos

      Jättäkää tämmöiset paskat omaan arvoonsa. Ilmeisesti joku ah-niin-kovis esiteini, jonka mielestä on niin kovinkin hauskaa pilkata muiden harrastuksia.

      Ólkaa ylpeitä harrastuksestanne, ei ole helpoin juttu hallita 500-kiloista, oman mielen ja tahdon omaavaa eläintä,joka ei edes puhu samaa kieltä. Ei se mitään leikkimistä ole, vain yhteistyötä hevosen kanssa c:

      • HEIMAAILMA

        nyt siellä on joku luuseri joka luulee elävänsä keijju maailmassa


    • hevosrakas<3

      1.jos ihminen olisi mennyt puhveleilla niin varmaan olisi kaikki kuollut, kun niitä ei saisi halliittua
      2. Mikään ELÄIN edes possu ole ruokaa.
      3. Hevoset lopetetaan yleensä vanhoina ja harvoja menee ruokapöytään.
      4. Medvurstissa ei aina ole hevosta tai vain osa on.
      5.Hevonen on toiminut vuosisatoja ihmisen kumppanina ja parhaana ystävänä, pelloilla ym. Harva vanha ajan ihmisistä tapatti tai kasvatti hevosen ruuaksi. Tai ei kukaan sillä silloin suomessa pahaksuttiin hevosen syömistä. (Kumpa vieläkin)
      6.hevonen ei syrji niin kuin sinä.

    • Anonyymi

      Samat herjaukset koulussa tässä lisää
      "Hepat hirtee/Heppatytöt hirteen. Miks maksat metukasta tuhansia euroja. Keppimetukat" 1 en maksa meetwursti paketista tonneja. 2 en laita meetwurstia keppiin ja kaiken huippu "ÄLÄ RATSASTA MEETWURSTILLA" En istu meetwurstin päällä? ???



      Painukaan hiiteen te jotka ette ymmärrä tästä upeast lajista mittään jossa käytetään yhteistyötä suuren upean eläimen kanssa! Ihmeen idiootit pitäkää pää kiinni!

      • Anonyymi

        :D kuka ny meetwurstin päällä istuu? Joku idiootti joka leikkii ruoalla eli keskustrlun aloittaja.


    • Anonyymi

      Tässä sen näkee kun kakarat saavat elää kuin siat pellolla, ilman kunnollista kuria. Ennenvanhaan osattiin pitää kuria: jos muu ei auttanut, annettiin remmiä persuksille.

      T: SC`60

      PS: Älkää myöskään leikkikö koirilla, koira on Kiinassa ja Koreassa perusruokaa... :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      337
      703
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      109
      648
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe