moi ! olen laittamassa eräisiin juhliin ihonmyötäisen mekon, jonka kangas on kuitenkin sellaista pehmeää ja joustavaa , eli peppu tulee siis hyvin esille. olisko mitään mitä mekon alle voisi laittaa , jottei peppu erottuisi sivukuvasta niin selkeästi ? itselläni ei mikään ihan pikkuinen pylly ole ja en haluaisi sen pistävän silmään
millä peppu piiloon ?
apuakaipaann
3368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Alushame & hyvät sukkahousut.
Oman pukuni alle löytyi ihana alushame kun otin yhteyttä Atelier Pink Camelliaan, minulla oli häihini kaunis vaalea leninki mutta se vaati alushameen kun aika ohutta kangasta, en kuitenkaan halunnut mitään hiostavaa keinokuituista joten se valmistettiin luonnonkuituisesta kankaasta ja siinä oli kaunis tyllinen alaosa joka myös hieman kohotti puvun reunaa. On väritaiteilija Naomi Mesin joka suunnittelee ja ymmärtääkseni myös toteuttaa ainakin jossakin määrin. Olin seuralaisena häissä viime kesänä ja ihastelin kaason pukua, sanoi sen olevan Naomin käsialaa.
Jos on pylly, niin on pylly.
Parhaiten se pysyy piilossa, kun pidät ryhtisi kunnossa. Korkkareita kannattaa välttää, jos pyrstö on muutenkin pitkällä. Korkkarit vain nostavat sitä.
Afrikassa tuollainen pylly on arvostettu. Nykyään monet yrittävät saada sellaista ties millaisilla push-up sukkahousuilla.