KIINTEYTYMINEN

RASVAPOISKIITOS

Hei !

Olen 16-vuotias tyttö. Olen normaalin kokoinen 170cm/55kg, mutta olen KAMALAN löysä jaloistani.. kuntokaan ei ole huipussaan. Haluaisin mahdollisia vinkkejä ( mielellään valmiita treejejä) mitä tehdä ... myös jonkunlaiset syönti ohjeet olisi ihan mukavat :) perse roikkuu ja jalat hyllyyy... niistä eroon! kiitos jo etukäteen :-)! Onko mulla edes mahdollisuutta kuukaudesssa kiinteytyä kauheasti ennen ns. "shortsi" kelejä...:/ pliis auttakaa!

6

219

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä lähtee.
    • Kuukaudessa ei kyllä kovin kummoista lihaskasvua saa aikaan, mutta jostainhan se on aina aloitettava. Jalkoja ja pakaroita on aika hankala treenata kotona, ellei sitten omista kunnolla painoja. Tosin jos lähtötaso on ihan rapakunto, voi aloittaa esim. ihan vain omalla painolla tehtävillä kyykyillä, askelkyykyillä ja pistoolikyykyillä. Kun nämä alkaa sujumaan niin kannattaa harkita salille menemistä.

      Ruokavalio on lihaskasvussa vähintäänkin yhtä tärkeää kuin treenaaminen, mutta siitä voisikin kirjoittaa vaikka kuinka paljon. Edellisen vastaajan antaman linkin takaa löytyy ihan hyviä vinkkejä, tosin täysjyväviljan välttämiselle en näe tarvetta, ellei sitten itse niitä jostain syystä halua välttää.

    • RASVAPOISKIITOS

      heippa ! kiitos vastauksista :)

      Minulla kumminkin on lihaksia, koska olen nuorempana urheilua harrastanut. Nyt kumminkin urheilusta totaali tauko ollut joten lihasten päälle on ns kertynyt läskiä.. haluan vain läskit pois ja lihakset sais pysyä samankokosena! :-) en halua mitään jumalattomia reisi lihaksia yms...!

      • Ei sinulla joskus nuorena harrastetun liikunnan ansiosta lihaksia enää ole, jos et ole pitkään aikaan enää liikuntaa harrastanut. Ei ne lihakset itsestään säily. Ja jos tuon painoisena on ylimääräistä läskiä, ei voi juurikaan olla lihaksia.

        Laihduttaminen ei tuon painoisena kovin järkevää ole, mutta ruokavaliostahan se suurimmaksi osaksi on sitten kiinni, ei liikunnasta. Liikunnalla on melko pieni vaikutus laihtumiseen. Aerobista voi toki tehdä.


    • RASVAPOISKIITOS

      no taukoa ollu n.2 vuotta urheiusta nyt.. siihen asti harrastin kuusi vuotiaasta asti raskasta liikuntaa, vimeisimpinä vuosina sitä treeniä oli 6x viikossa, joten voin ihan sanoa sinulle että tiedän etä lihaksia on kun ne tuolta läskien alta pilkistää, mutta siinä päällä on hyllyvää läskiä :D . Minun mielestäni turha tulla kertomaan ettei ole lihaksia kun ei ole koko ihmistä nähnyt :-D

      • urvelo...

        Ihan kaikilla on lihaksia läskin alla. Löysällä laihaläskillä vain vähemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe