KIINTEYTYMINEN

RASVAPOISKIITOS

Hei !

Olen 16-vuotias tyttö. Olen normaalin kokoinen 170cm/55kg, mutta olen KAMALAN löysä jaloistani.. kuntokaan ei ole huipussaan. Haluaisin mahdollisia vinkkejä ( mielellään valmiita treejejä) mitä tehdä ... myös jonkunlaiset syönti ohjeet olisi ihan mukavat :) perse roikkuu ja jalat hyllyyy... niistä eroon! kiitos jo etukäteen :-)! Onko mulla edes mahdollisuutta kuukaudesssa kiinteytyä kauheasti ennen ns. "shortsi" kelejä...:/ pliis auttakaa!

6

206

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä lähtee.
    • Kuukaudessa ei kyllä kovin kummoista lihaskasvua saa aikaan, mutta jostainhan se on aina aloitettava. Jalkoja ja pakaroita on aika hankala treenata kotona, ellei sitten omista kunnolla painoja. Tosin jos lähtötaso on ihan rapakunto, voi aloittaa esim. ihan vain omalla painolla tehtävillä kyykyillä, askelkyykyillä ja pistoolikyykyillä. Kun nämä alkaa sujumaan niin kannattaa harkita salille menemistä.

      Ruokavalio on lihaskasvussa vähintäänkin yhtä tärkeää kuin treenaaminen, mutta siitä voisikin kirjoittaa vaikka kuinka paljon. Edellisen vastaajan antaman linkin takaa löytyy ihan hyviä vinkkejä, tosin täysjyväviljan välttämiselle en näe tarvetta, ellei sitten itse niitä jostain syystä halua välttää.

    • RASVAPOISKIITOS

      heippa ! kiitos vastauksista :)

      Minulla kumminkin on lihaksia, koska olen nuorempana urheilua harrastanut. Nyt kumminkin urheilusta totaali tauko ollut joten lihasten päälle on ns kertynyt läskiä.. haluan vain läskit pois ja lihakset sais pysyä samankokosena! :-) en halua mitään jumalattomia reisi lihaksia yms...!

      • Ei sinulla joskus nuorena harrastetun liikunnan ansiosta lihaksia enää ole, jos et ole pitkään aikaan enää liikuntaa harrastanut. Ei ne lihakset itsestään säily. Ja jos tuon painoisena on ylimääräistä läskiä, ei voi juurikaan olla lihaksia.

        Laihduttaminen ei tuon painoisena kovin järkevää ole, mutta ruokavaliostahan se suurimmaksi osaksi on sitten kiinni, ei liikunnasta. Liikunnalla on melko pieni vaikutus laihtumiseen. Aerobista voi toki tehdä.


    • RASVAPOISKIITOS

      no taukoa ollu n.2 vuotta urheiusta nyt.. siihen asti harrastin kuusi vuotiaasta asti raskasta liikuntaa, vimeisimpinä vuosina sitä treeniä oli 6x viikossa, joten voin ihan sanoa sinulle että tiedän etä lihaksia on kun ne tuolta läskien alta pilkistää, mutta siinä päällä on hyllyvää läskiä :D . Minun mielestäni turha tulla kertomaan ettei ole lihaksia kun ei ole koko ihmistä nähnyt :-D

      • urvelo...

        Ihan kaikilla on lihaksia läskin alla. Löysällä laihaläskillä vain vähemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6808
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe