KIINTEYTYMINEN

RASVAPOISKIITOS

Hei !

Olen 16-vuotias tyttö. Olen normaalin kokoinen 170cm/55kg, mutta olen KAMALAN löysä jaloistani.. kuntokaan ei ole huipussaan. Haluaisin mahdollisia vinkkejä ( mielellään valmiita treejejä) mitä tehdä ... myös jonkunlaiset syönti ohjeet olisi ihan mukavat :) perse roikkuu ja jalat hyllyyy... niistä eroon! kiitos jo etukäteen :-)! Onko mulla edes mahdollisuutta kuukaudesssa kiinteytyä kauheasti ennen ns. "shortsi" kelejä...:/ pliis auttakaa!

6

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä lähtee.
    • Kuukaudessa ei kyllä kovin kummoista lihaskasvua saa aikaan, mutta jostainhan se on aina aloitettava. Jalkoja ja pakaroita on aika hankala treenata kotona, ellei sitten omista kunnolla painoja. Tosin jos lähtötaso on ihan rapakunto, voi aloittaa esim. ihan vain omalla painolla tehtävillä kyykyillä, askelkyykyillä ja pistoolikyykyillä. Kun nämä alkaa sujumaan niin kannattaa harkita salille menemistä.

      Ruokavalio on lihaskasvussa vähintäänkin yhtä tärkeää kuin treenaaminen, mutta siitä voisikin kirjoittaa vaikka kuinka paljon. Edellisen vastaajan antaman linkin takaa löytyy ihan hyviä vinkkejä, tosin täysjyväviljan välttämiselle en näe tarvetta, ellei sitten itse niitä jostain syystä halua välttää.

    • RASVAPOISKIITOS

      heippa ! kiitos vastauksista :)

      Minulla kumminkin on lihaksia, koska olen nuorempana urheilua harrastanut. Nyt kumminkin urheilusta totaali tauko ollut joten lihasten päälle on ns kertynyt läskiä.. haluan vain läskit pois ja lihakset sais pysyä samankokosena! :-) en halua mitään jumalattomia reisi lihaksia yms...!

      • Ei sinulla joskus nuorena harrastetun liikunnan ansiosta lihaksia enää ole, jos et ole pitkään aikaan enää liikuntaa harrastanut. Ei ne lihakset itsestään säily. Ja jos tuon painoisena on ylimääräistä läskiä, ei voi juurikaan olla lihaksia.

        Laihduttaminen ei tuon painoisena kovin järkevää ole, mutta ruokavaliostahan se suurimmaksi osaksi on sitten kiinni, ei liikunnasta. Liikunnalla on melko pieni vaikutus laihtumiseen. Aerobista voi toki tehdä.


    • RASVAPOISKIITOS

      no taukoa ollu n.2 vuotta urheiusta nyt.. siihen asti harrastin kuusi vuotiaasta asti raskasta liikuntaa, vimeisimpinä vuosina sitä treeniä oli 6x viikossa, joten voin ihan sanoa sinulle että tiedän etä lihaksia on kun ne tuolta läskien alta pilkistää, mutta siinä päällä on hyllyvää läskiä :D . Minun mielestäni turha tulla kertomaan ettei ole lihaksia kun ei ole koko ihmistä nähnyt :-D

      • urvelo...

        Ihan kaikilla on lihaksia läskin alla. Löysällä laihaläskillä vain vähemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1939
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1522
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1119
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      255
      936
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe