Tunnen välillä suunnatonta vitutusta avovaimoni kahta lasta kohtaan. Ovat vielä eri avioliitoista saatu aikaiseksi. Jostain syystä on on kausia jolloin vitutus on huipussaan. Lisää lapsia vinkui tuossa taannoin ja vastasin ettei kuuluu suunnitelmiin. Onko muilla vastaavanlaista?
Vihaan avovaimon lapsia
jotain on tehtävä
13841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En ole koskaan ollut avoliitossa, eikä toisten lapset herätä minussa vihantunteita.
Jotain tosiaan on tehtävä. Nosta kytkintä ja nopeaan. Et ole sopivassa mielentilassa olemaan yhdenkään lapsen lähellä.
Ymmärrän helvetin hyvin, siispä potki se akka kartanolle ja ota lapseton yksilö.
Eiköhän se ole niin, että avaaja on mennyt loisimaan jonkun yyhoon nurkkiin? Muutenhan se olisi lähtenyt ITSE jo nostelemaan, mut kun ei oo kämppää. :D
Puolisosi tahtoisi lisää lapsia ja sinä et. Ja sinä et siedä hänen lapsiaa jotka varmaankin siellä teidän kanssa aina on ja tulee varmasti olemaan vielä pitkään. Lapset alkavat vaistota sinun tunteesi heitä kohtaan jos ei vielä vaistoa ja he tulevat olemaan todella onnettomia kun et pidä heistä. Minusta sinun pitäisi lähteä pois ja etsiä nainen jolla ei ole lapsia eikä niitä tahdo. Sano avopuolisollesi suoraan että uusio perhe ei vain ollutkaan sinun juttusi että etsii itselleen miehen joka tahtoo rakentaa hänen kanssaan perheen. Voin sanoa että kirjotan kokemuksella!
Ehdotan pelkn poikkaisemista. Lapsia edellisissä liitoissa synnyttänyt kone ei ile sinun juttusi. Anna naiselle tilaa ja poistu hänen elämästään. Tartutat vain katkeruuden näihin lapsiin. Lasten äiti on kuitenkin vastuussa viime kädessä tilanteesta. Jätä hänet.
Miksi ihmeessä tuollaisessa tilnateessa nainen haluaa lisää lapsia? eikö olis parempi kasvattaa entisetkin asiallisesti eikä pykätä uutta lasta epätasarvoiseen perheeseen jossa mies rakastaisi vain omaa tuotostaan. Ja mieshän ei vaikuta lapsirakkaalta muutenkaan.Paremminkin toivon että nainen eroaa ja laittaa sterilisaation alulle lääkärikeikan jälkeen.Ja mieskin pysyköön poikamiehenä.
Häh sillä on jo lapsia kahdelle eri miehelle, lähe jo vetää.
Siis sinä toppahousu hyysäät toisen miehen siittämiä lapsia? Nyt pää perseestä pois pois ja kylille katselemaan lapsettomia ihania naisia.
Kerran yritin elää toisen miehen siittämän lapsen äitin kanssa, ei siitä tullut mitään. Vaihdoin rokkarinaiseen ja ei tietenkään lapsia. Kaikki hyvin.
Tää alottaja on juuri näitä luusereita, jotka tunkee ittensä yksinhuoltajan nurkkiin syötettäväksi ja passattavaksi - sitten pännii että siellä on niitä '"muitakin" lapsia. Tommonen ukko on kuin käenpoika; tulee pyytämättä pesään ja alkaa tiputella niitä oikeita poikasia laidan yli.
V...u noit miehii. Niistä ei kyllä ole mihinkään.
Hanki lapseton nainen.
Älä vihaa. Kilttejä lapsia. Vika on sun päässäsi. Mee lääkäriin.
Tuliko avokin lapset jotenkin yllätyksenä?
Tee nyt omat päätelmäsi ja päästä perhe suojaan itseltäsi. Kanna vastuu. Iso mies.