Ääni homolle oli luunappi Putinille.

Ei Itävallalle 12 pistettä antaneet maat ole sen vapaamielisimpiä homouden suhteen kuin aiemminkaan, vaan nyt oli kysymys antaa Venäjälle näpäytys ensisijaisesti viimeaikaisesta mielivaltaisesta käyttäytymisestä Krimin niemimaalla ja lisäksi varmaan myös Venäjän homofobia-politiikasta.
Muuhun kun Eurooppa ei pysy, eikä välttämättä halua, kuten ei tullut Suomenkaan avuksi, kun Viipuri vietiin.
584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Saatanan ääliöt tämä on laulukilpailu eikä paikka tehdä politiikkaa.

Äänestä
  • Jos kilpailuissa ei saa tehdä politiikkaa niin ei saa poliitikotkaan saa sekoittaa kilpailua politiikkaansa.
    Ei saa käyttää tuplastandardia.

    Ei kyseessä ole pelkkä laulukilpailu vaan kyse on kokonaisvaltaisesta markkinoinnista ja edustamisesta. Laulaminen on vian jäävuoren huippu. Kulissit on samaa kokoa kuin perussuomalaisten homofoobikoiden avioliittokulissit.

    Viimevuoden Suomen esiintyjää syytettiin politisoinnista.

    Äänestä

Kamala minkänäköinen oli homo joka esiintyi partanaisena.

Äänestä

Se oli Drag queen esitys, ei mikään homo juttu.

Montako julkkishomoa, tai homoa ylipäätänsä olette nähneet naisten vaatteissa?

Transut tykkää naisten vaatteista, sekä naisista, osa toki miehistä, kuten heteromiehistäkin on bi-seksuaaleja.

Venäjällä on paljon suosittuja julkkishahmoja, laulajia jotka käyttävät esiintyessään naisten vetimiä.

Toki venäjällä homous on suuri asia koska miehistä 1/5 on homoseksuaaleja, ja siksi Putinin laki tuli voimaan. Muutenhan ei siitä mitään lakia olisi tehty jos siellä ei olisi homoilua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Korvaillikka kirjoitti:

Ei Itävallalle 12 pistettä antaneet maat ole sen vapaamielisimpiä homouden suhteen kuin aiemminkaan, vaan nyt oli kysymys antaa Venäjälle näpäytys ensisijaisesti viimeaikaisesta mielivaltaisesta käyttäytymisestä Krimin niemimaalla ja lisäksi varmaan myös Venäjän homofobia-politiikasta.
Muuhun kun Eurooppa ei pysy, eikä välttämättä halua, kuten ei tullut Suomenkaan avuksi, kun Viipuri vietiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu