Hei,
Ajattelin alkaa pitämään päiväkirjaa laihdutusprosessistani täällä.
Tämänhetkinen paino on tosiaan kivunnut 83,8 kiloon. En ole edes synnyttänyt, joten nyt riitti. Tavoite on 60kg. ja se tuohon Marraskuuhun mennessä.
Pituuteni on 162cm ja pino siis tuo 83,8.
Tästä se alkaa..alan laittamaan tänne kaikki syömiseni juomia myöten. Peukut pystyyn ja selkäranka suoraksi :)
Lilli_Ennen 59, nyt 83,8
3
184
Vastaukset
- terveydeksi
Tsemppiä kovasti! Olen 33-v. Painoin 18-v. 99,8 kg. Olen 167,5 cm pitkä ja laihdutin tuolloin kahden vuoden ajan, kunnes painoin 60 kg. Nykyään juoksen maratonin 3,5 tuntiin :) Tee tarvittavat muutokset ruokavalioon ja ala harrastaa liikuntaa alusta asti, ja usko itseesi!! Voimia!!
- kesäheinä
Minulla täsmälleen sama lähtötilanne kuin sulla Lilli. Nyt otan myös itseäni niskasta kiinni... Mun pitäisi ihan aluksi panostaa veden juomiseen ja säännölliseen ateriarytmiin, mutta kun aina mukamas kiire, töissä ja kotona.
Hei. Minun mitat oli lokakuussa-13 85 kg ja pituus 160 cm. Nyt painan 77,2 kg (-8 kg)ja siinä se on pysynyt jo aika kauan. Paastolla sain painon 74 kiloon mutta sitten se jojosi takaisin, ihan vain kun...tuli vähän syötyä.
Nyt voisin jatkaa lokakuussa aloittamaani urakkaa.
Jään odottamaan nyt sulta luvattua jatkopostausta.
Mulla tavoittteena uudelleen se 74 kg, joka on nyt tällä hetkellä se eka välitavoite. Kesäkuun puoliväliin mennessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1133590Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.313099Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1332640En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152123Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2022048Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦142032- 361975
- 1201840
- 291801
- 351784