Vaikka olenkin "vasta" 25-vuotias mies niin ahdistaa se kuinka nopeasti vuodet menevät ohi ja aina vain huomaan olevani siinä tilanteessa että naista ei ole. Olen lähes varma että en ole 10 tai 20 vuoden kuluttuakaan parisuhteessa tai minulla ei ole vielä silloinkaan mainittavampaa seksikokemusta eikä tule koskaan olemaankaan.
Olen taas viime aikoina ollut todella ahdistunut kun olen miettinyt hukkaan menneitä vuosia ja menetettyjä tilaisuuksia. Sitä ajattelee että olisi viimeistään joskus 18-20-vuotiaana pitänyt alkaa hankkimaan niitä kokemuksia ja nyt on jo myöhäistä. Olen kuullut sanottavan että ikä tuo itsevarmuutta mutta minulle ainakin on käynyt juuri päinvastoin.
Mitä kauemmin olen ollut ilman parisuhdetta ja kokemusta seksistä niin sitä korkeammaksi on kynnys aloitteiden tekemiseen kasvanut. Olin nuorempana arka enkä nykyään ole ainakaan yhtään sen rohkeampi. Varmaankin joudun vain nielemään sen katkeran totuuden ettei tässä koskaan mitään naista tule olemaan. Sen faktan hyväksyminen tulee olemaan elämäni raskain asia. Älkääkä nyt tulko sanomaan että huoralta saa seksiä koska vain. Ei oikein riitä rohkeus siihenkään enkä ole varma haluanko joutua maksamaan siitä.
Olen taas viime aikoina ollut todella ahdistunut kun olen miettinyt hukkaan menneitä vuosia ja menetettyjä tilaisuuksia. Sitä ajattelee että olisi viimeistään joskus 18-20-vuotiaana pitänyt alkaa hankkimaan niitä kokemuksia ja nyt on jo myöhäistä. Olen kuullut sanottavan että ikä tuo itsevarmuutta mutta minulle ainakin on käynyt juuri päinvastoin.
Mitä kauemmin olen ollut ilman parisuhdetta ja kokemusta seksistä niin sitä korkeammaksi on kynnys aloitteiden tekemiseen kasvanut. Olin nuorempana arka enkä nykyään ole ainakaan yhtään sen rohkeampi. Varmaankin joudun vain nielemään sen katkeran totuuden ettei tässä koskaan mitään naista tule olemaan. Sen faktan hyväksyminen tulee olemaan elämäni raskain asia. Älkääkä nyt tulko sanomaan että huoralta saa seksiä koska vain. Ei oikein riitä rohkeus siihenkään enkä ole varma haluanko joutua maksamaan siitä.
Vastaukset 73
Vanhimmat
Ei kannata turhaan murehtia tollaisia varsinkaan noin nuorena, koska sullakin on vielä ne kaikkein parhaat nuoruusvuodet edessäpäin sitten yli kolmekymppisenä.
Kyllä sä ehdit vielä seurustella sitten yli kolmekymppisenäkin, joten ihan hyvin sä ehdit vielä vaikka naimisiinkin menemään ja vaikka perheen perustamaan, jos itse niin haluat.
Aloittaja ei enää ole nuori ja yli kolmekymppinen on keski-ikää lähestyvä setä.
Ja annat muutenkin todella huonoja neuvoja jos kehotat aloittajaa olemaan tekemättä mitään ja luulemaan, että sitten yli kolmekymppisenä saisi muka naisen jos on totaalikokematon. Jos hän ei tuohon ikään mennessä ole naista saanut niin ei varmasti saa jatkossakaan, hän on kuitenkin ollut panoikäinen jo 10 vuotta.
Ole sä itse vaan joku keski-ikäinen papparainen, kun et kerran niistä elämän parhaista nuoruusvuosista itse mitään ymmärrä!!!! Aivan turha tulla silti mulle tota samaa paskaa jauhamaan ja muka olettaa, että mä näitä sun juttujasi alentuisin uskomaan tai sun vinkkejä kuuntelemaan.
Aloittaja kun on itse vielä varhaisnuori, sillä parikymppinen on vielä teininuori ja 25vee on myös vielä varhaisnuori ja sitten yli kolmekymppisenä ne kaikkein parhaat nuoruusvuodet ovat vielä edessäpäin.
Eipä aloittajan tai kenenkään ole mikään pakko sitä naisille kertoa, jos ei ole vielä parikymppisenä seurustellut. Paitsi sä varmaan sen heti ekana kaikille naisille itsestäsi mainitset, kun olet niin ylpeä siitä omasta taustasi, etkä edes halua mitään muutosta elämääsi.
Parikymppinen ei ole teini vaan aikamies ja 25 vuotias ei enää ole nuori.
Itseasiassa teini-ikä päättyy 19-ikävuoteen ja 20-25-vuotias on virallisesti nuori. Näin ollen olen virallisesti enää vajaan vuoden ajan nuori. Sanoisin että 25-35-vuotias taas on nuori aikuinen ja 35 ikävuodesta 5 vuotta eteenpäin niin on keski-iässä. Monella tietysti on näistä asioista omat näkemyksensä.
Juuri noinhan se menee.
Aloittaja on aivan oikeassa siinä, että parisuhdekokeilut ja ekat seurustelukokemukset pitäisi aloittaa viimeistään 20-25-vuotiaana.
Aika kuluu todella nopeasti ja mitä kauemmin olet yksin, sitä vaikeampi on aloittaa suhde.
Itse olen 35v mies eikä ole ollut koskaan minkäänlaista suhdetta, ei mitään. En enää jaksa uskoa pätkääkään siihen, että joku kiinnostuisi minusta.
Ihan kuin sekin olisi ollut vasta eilen kun täytin 18-vuotta ja nyt siitäkin on jo 7 vuotta ja muutama kuukausi päälle. Suorastaan pelottavaa kuinka nopeasti aika kuluu eikä saa mitään elämässään aikaiseksi.
Vaikka olis rohkeakin ja menee pyytää naisia treffeille niin pakit tulee kuitenkin joten ei sitä kokemusta kerry lainkaan. Itse aion mennä maksulliselle jos en kesän aikana saa naista. En ole mitenkään ujo vaan naiset ei tosiaan tykkää minusta tai mun ulkonäöstä joten ei ole oikein mitään tehtävissä.
Se on totta että aikuisena vuodet vierii todella nopeasti, varsinkin töissä ollessa joka päivä samanlainen niin sitä rutiinia vaan toistaa ja toistaa ja sitten huomaa että vuosi meni taas ihan tuosta vaan huomaamatta ohi ja saatat ehkä huomata että oho, olenkin jo 40v eikä elämäni ole edistynyt yhtään siitä mitä se oli 20 vuotiaana.
Samoja fiiliksiä täällä. Kun olin sinun ikäisesi josta on jo kuusi vuotta niin eräs parikymppinen nainen sanoi minulle, että eikö tuossa iässä pitäisi olla jo perhe. Hän myös luuli minulla olevan paljon seksi ja seurustelukokemuksia siihen ikään mennessä.
Vuodet vierivät erittäin nopeasti. Vastahan pääsin armeijasta vaikka siitä on jo 11 vuotta. Ainoasta pillun saannistanikin on jo kuusi vuotta eikä seuraavaa kertaa todellakaan ole näköpiirissä.
YTM kaverini sen sijaan on jo kolmen lapsen isä ja vanhin lähtee ensi syksynä kouluun.
Mitä vanhemmaksi elät naisettomana sitä varmemmin myös sellaiseksi jäät ja kynnys tehdä aloitteita kasvaa koko ajan puhumattakaan siitä mitä naiset ajattelevat yli kolmekymppisestä seurustelemattomasta miehestä.
Naisasialuuserin vinkkejä ei kannata kenenkään kuunnella, sillä hän on vakavasti mielenterveysongelmainen, eikä ymmärrä sitä asiaa, että ne kaikkein parhaat nuoruusvuodet ovat edessä sitten yli kolmekymppisenä.
Miten sinulla voi olla parhaat nuoruusvuodet vielä edessä kunnet ikinä uskalla tehdä mitään ja lisäksi ihmiset pitävät sinua outona runkkarina? Miten ajattelit edes naista saada koskaan kun säteilet outoutta ja jossain vaiheessa sekin paljastuu mahdolliselle deitille, että olet neitsyt? Kyllä se on niin, että sinun elämäsi alkaa pikkuhiljaa olla ohitse ja loppuelämä kuluu kaljua harmitellessa ja runkkailessa. :)
Ai sä vitun kusiaivo tulit taas tätäkin keskustelua vittu pilaamaan!!!!!!!
Sä kun et vittu tiedä musta ja mun elämästäni yhtään mitään, joten haista sinä vittu pitkä perse vaan!!!!!! Se on sun vittu täällä aivan turha yrittää tehdä jotain oletuksia mun elämästäni, kun koko ajan ne väärin vaan vittu menevät!!!!!!!
Mä kun kuule säteile mitään outoutta, vaan olen täysin normaali ja fiksu ihminen, toisin kun tollainen sun kaltainen vitun suvaitsematon kusiaivo!!!!!!!!!!!
Sulla varmaan itselläsi onkin joku ruma ja kaljuuntunut tukka, kun jaksat aina tästä hiusasiasta mulle jankuttaa. Sä kun et tiedä musta ja mun hiuksistani yhtään mitään, että tiesitkö sä vittu sen saatana!!!!!!!!!
Mä kun en jäisi mitään kaljua kotia harmittelemaan, vaan menisin mieluummin plastiikkakirurgille hiustensiirtoon. Sä vitun persujuntti ja ruma kalju et varmaan sellaiseen edes uskaltaisi mennä, etkä varmaan ole ikinä sellaisesta koskaan kuullutkaan!!!!!
Joko sä vitun kusiaivo ymmärsit nämä sulle kerrotut asiat, vai täytyykö nämä samat asiat sulle vittu uudestaan täällä taas kertoa, että ne menevät perille sinne sun vitun ahdasmieliseen ja rumaan kaljuuntuneen persujunttipaskakusiaivopäähäsi!!!!!!!!
Tulitko oikein hyvälle tuulelle, kun sait taas negatiivista kommenttia mulle sanoa!!!!
Sitähän se on just sun elämä, että aina vaan täytyy kaikkea negatiivista saada mulle sanoa ja kaikkea pahaa musta oikein väkipakolla kertoa, koska sullahan on ollut täällä aina jotain mua vastaan ja sä oot täällä oikein yhdessä muiden kirjoittajien kanssa aina kaikkea negatiivista musta ajattelemassa ja oikein yhdessä vittu aina olette keksimässä kaikkea vittuilun aihetta siitä, että miten saisitte kaikkea negatiivista musta aina täällä kertoa ja että miten saisitte mua aina loukattua, kun ainahan teillä on joka saatanan päivä niin paljon kaikkea mua vastaan!!!!!!
Oot sä kyllä vitun ahdasmielinen ja vittumainen ihminen, kun ei sulle pysty ikinä mitenkään mieliksi olemaan, vaikka mitä sanoisi tai vaikka mitä tekisi. Aina vaan täytyy sun olla sitä kaikkea negatiivista ajattelemassa ja olla joka asiasta kaikkea vittuilemassa, koska olisihan se sulta liikaa pyydetty, jos sä voisit edes yhden päivän koittaa positiivisesti musta ajatella ja että voisit olla ajattelematta sitä jatkuvaa negatiivista.
Sulle se ei kyllä tunnu koskaan mikään negatiivisuuden määrä riittävän sen suhteen, mitä kaikkea negatiivista sä aina haluat muhun kohdistaa ja sitten sä vaikka oikein keksimällä keksit kaikkea negatiivista, että sä saisit mun päiväni pilattua ja mua suuresti loukattua, koska olisihan se sun mielestä niin helvetin huono asia, jos mulla olisi edes joskus hyvä päivä tällä palstalla ja voisin edes joskus olla tyytyväinen siitä, kun musta ei jatkuvasti kaikkea negatiivista täällä ajateltaisi ja kaiken aikaa täällä vittuiltasi. Mutta kun ei sulle mikään tunnu riittävän, kun täytyy vaan aina sitä negatiivista olla ajattelemassa!!!!!
= Assburgerin raivoa
Haista sinä vitun burgeri pitkä perse vaan, kun ei sulta ole mitään tässä vittu edes kysytty!!!!!!!!!!
Tuo mitään assburgeria ole vaan kokonaan hallinnasta riistäytynyttä totaaliautismia.
Ja vaikka seurustelukokemattomana miehenäkin saisi hyvinkin naisia vielä myöhemmällä iällä, niin ei ne saatavissa olevat naiset tällaiselle miehelle enää siinä vaiheessa mitään häävejä ole, eivät siis ole häävejä enää naisena heitä ajatellen, kun ei sellaisten kanssa enää mitään lapsiakaan voisi saada, jo pelkät nuussimisetkin sellaisten kanssa jotain minkä mieluummin jättäisi. Kyllä siinä jo kolmeakymppiä lähestyvälle miehelle helposti käy niin, että ei kantti kestä niin paljon huonompaa naista enää ottaa mihin joutuisi tyytymään pelkästään sen vuoksi kun ei ole parisuhde- ja naistenkäsittelykokemusta nuorempana tarpeeksi hankkinut. Onhan sitä toki mies vielä nuori 3-kymppisenä ja 4-kymppisenäkin vielä, mutta tämä tällainen tilanne siinä iässä naisasioiden suhteen alkaa olla jo aika vahvana aiemmin seurustelemattomalla miehellä, ja siitä se vaan vahvistuu vuosien kuluessa.
Jep, vähän hirvittää se että kohtalo on sitten 30-vuotiaana tyytyä vain niihin yksinhuoltajiin.
Ehkä joillekkin jo rupsahtaneille ja varsinaisille panomiehille jo kelpaamattomiksi käyneille naisllekkin vielä jotain käyttöä naisina on, sillä kait niitä jossain määrin nussimiseen voi vielä käyttää jos eivät ihan sieltä pahimmasta päästä rumiksi jo ole lässähtäneet. Toki se on että vielä 3-kymppisistäkin naisista ne vähän vielä paremman näköiset kelpaa panomiehillekkin ainakin satunnaisnussitttaviksi ja jopa vakipantaviksikin, kelpaa siis ainakin joillekkin jo ikääntyneille panomiehille joidenka taloudellinen tilanne on heikon lainen eikä avita heitä enää nuorempia ja kauneempia naisia nussittavakseen saamaan.
"eikä ymmärrä sitä asiaa, että ne kaikkein parhaat nuoruusvuodet ovat edessä sitten yli kolmekymppisenä."
Milloin sinä sitten ajattelit aikuistua, kuusikymppisenäkö?
"Ei kannata turhaan murehtia tollaisia varsinkaan noin nuorena, koska sullakin on vielä ne kaikkein parhaat nuoruusvuodet edessäpäin sitten yli kolmekymppisenä.
Kyllä sä ehdit vielä seurustella sitten yli kolmekymppisenäkin, joten ihan hyvin sä ehdit vielä vaikka naimisiinkin menemään ja vaikka perheen perustamaan, jos itse niin haluat. "
Järkevän miehen puhetta joka ymmärtää asian oikean laidan.
"Aloittaja ei enää ole nuori ja yli kolmekymppinen on keski-ikää lähestyvä setä."
Miten niin? Miksi pitäisi olla nuori kun voi olla oikeasti aikuinen?
Kolmekymppinen on aikuinen, ei setä ja se saa naisia.
Sinä tosiaan olet luuseri kuten itse annatkin jo ymmärtää. Järkevä mies ei kanna viesteissään tuollaista nimitystä itsestään paitsi sinä.
"Jos hän ei tuohon ikään mennessä ole naista saanut niin ei varmasti saa jatkossakaan, hän on kuitenkin ollut panoikäinen jo 10 vuotta. "
Olen eri mieltä. Huomaat sitten kun / jos kasvat oikeasti mieheksi.
"Itse olen 35v mies eikä ole ollut koskaan minkäänlaista suhdetta, ei mitään. En enää jaksa uskoa pätkääkään siihen, että joku kiinnostuisi minusta. "
Miksi ei kiinnostuisi, en ymmärrä.
"Ihan kuin sekin olisi ollut vasta eilen kun täytin 18-vuotta ja nyt siitäkin on jo 7 vuotta ja muutama kuukausi päälle."
18 vuotias on TEININ IKÄ, se ei vaikuta mitään siihen miten nais asiasi toimii 35 40 vuotiaana. Se on vain teinin ikä. Suoraan sanoen kakara kuten aikuinen mies toteaisi, miehinen mies.
"Aloittaja on aivan oikeassa siinä, että parisuhdekokeilut ja ekat seurustelukokemukset pitäisi aloittaa viimeistään 20-25-vuotiaana. "
Ei siinä ole kyllä mitään rajapyykkiä oikeasti. Nettihöpötystä vain.
"Se on totta että aikuisena vuodet vierii todella nopeasti, varsinkin töissä ollessa joka päivä samanlainen niin sitä rutiinia vaan toistaa ja toistaa ja sitten huomaa että vuosi meni taas ihan tuosta vaan huomaamatta ohi ja saatat ehkä huomata että oho, olenkin jo 40v eikä elämäni ole edistynyt yhtään siitä mitä se oli 20 vuotiaana. "
Pelkkä illuusio.
Vuodet eivät vieri yhtään nopeammin kuin ennenkään.
Fakta.
"Samoja fiiliksiä täällä. Kun olin sinun ikäisesi josta on jo kuusi vuotta niin eräs parikymppinen nainen sanoi minulle, että eikö tuossa iässä pitäisi olla jo perhe. Hän myös luuli minulla olevan paljon seksi ja seurustelukokemuksia siihen ikään mennessä."
Joku random nolife sanominen ei pitäisi vaikuttaa mitään.
Se ei kerro mistään mitään yksinkertaisesti.
"Vuodet vierivät erittäin nopeasti. Vastahan pääsin armeijasta vaikka siitä on jo 11 vuotta. Ainoasta pillun saannistanikin on jo kuusi vuotta eikä seuraavaa kertaa todellakaan ole näköpiirissä."
Paremmin saat mitä lähemmäs täytät 50v.
Mitä nössömpi olet, sinä epävarmemmin saat. P*llua saa kun osaa pyytää.
"Mitä vanhemmaksi elät naisettomana sitä varmemmin myös sellaiseksi jäät ja kynnys tehdä aloitteita kasvaa koko ajan puhumattakaan siitä mitä naiset ajattelevat yli kolmekymppisestä seurustelemattomasta miehestä. "
Yleensä se on naisille onnenpotku jos komea mies on 30v sinkku.
Itsensä psyykkaaminen nettihöpöpuheilla saa vain masentumaan.
Mukava nähdä ja lukea, kun kerrankin joku puhuu tällä palstalla noin asiaa!!!
Näinhän se asia just on, hyvä kun sä osaat järkevänä miehenä ymmärtää sen mistä mä puhun.
Sitä kun voi mies vaikka vielä kolmekymppisenä mennä naimisiin ja perustaa vaikka perheenkin, joten ei sillä ole tässä asiassa yhtään mitään merkitystä, että onko hän seurustellut vielä parikymppisenä vaiko ei.
Niin ja kun ne kaikkein parhaat nuoruusvuodet ovat edessä sitten yli kolmekymppisenä, joten ei siinä iässä todellakaan olla vielä mitään keski-ikäisiä. Naisasialuuseri kun ei varmasti koskaan kunnolla mieheksi kasvakaan, joten turha odottaa sitä, että hän mitään ymmärtäisi.
Se onkin aivan totta, että 18-vuotiaat ovat vielä aivan teini-ikäisiä, eikä siinä iässä ole mikään pakko kenenkään seurustella, eikä sillä ole mitään merkitystä tulevaisuuteen, että onko seurustellut vielä joskus teini-iässä tai varhaisnuoruudessa.
Varmasti naisille se onkin hyvä, jos joku komea mies on sinkku vielä kolmekymppisenä.
Seurustelukokemuksia ehtii kyllä minunkin mielestäni kartuttaa vanhempanakin, mutta kyllä niitä seksikokemuksia olisi hyvä saada ainakin jonkun verran jo paljon nuorempana.
Se keskimääräinen neitsyydenmenettämisikä kun on nyky-Suomessa molemmilla sukupuolilla se 15 vuotta ja valitettavasti minulla on kokemusta siitä ettei ole mitään herkkua olla yli parikymppinen neitsytpoika. Jossei 18.ikävuoteen mennessä ole kertaakaan päässyt pukille niin kyllä se siinä vaiheessa alkaa jo toden teolla vituttamaan ja syömään itsetuntoa. Joka vuosi tilanne menee pahemmaksi kun ikää tulee...
Jo sellaisten 18-19-vuotiaiden nuorten naisten suusta saa kuulla sellaisia kommentteja etteivät missään nimessä voisi kelpuuttaa miestä joka on seksuaalisesti totaalikokematon niin mitä tässä enää kannattaa edes yrittää? Sellaisen 16-17-vuotiaan, kokemuksien puolesta samalla viivalla olevan kumppaninkin löytäminen alkaa tässä iässä olla myöskin jo todellinen haaste...
Puolikaljuuntunut autistinen runkkari ei ole kenenkään naisen mieleen kolmekymppisenä. Tuskin kukaan nainen edes haluaa miestä joka tärisee ja harmittelee kun kaikki vain ajattelevat kaikkea negatiivista.
Juuri niin. Vielä jos on pahalle lemuava ja huonokuntoinen ketjutupakoitsija kyseessä.
Odotas vaan vitun kusiperseaivo, kun mä tulen sulle tähän kohta vastaamaan!!!!! Meni vaan hermot niin pahasti tossa edellistä viestiä sulle kirjoittaessa, että täytyy kyllä ensin pitää kunnon röökitauko ja vetää hermosauhut välissä. Mutta odotas vittu saatanan kusiaivo kun mä tulen sut vitunvitunvitunpaskapää täällä haukkumaan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No niin, nyt on saatu röökit poltettua ja hermoja hieman kasattua, joten ei muuta kun asiaan vaan.
Niin luuletko sä vitun urpo kusiaivo muka tietäväsi jotain musta ja mun hiuksistani vai? Etpä näytä vittu saatana yhtään mitään siitä tietävän, jos joksikin vitun puolikaljuksi urpoksi mua täällä haukut saatana!!!!!
Sulla tässä itselläsi varmaan joku kaljuuntunut ja surkea tukka onkin, kun kateellisena täällä mulle aina oot vittuilemassa.
Niin ja sulla tässä itselläsi joku vitun autismi näyttää olevan, kun aina näitä samoja asioita jaksat jankata, etkä näytä edes tajuavan johonkin mielenterveyshoitoon hakeutuvan, vaikka sulla siihen kovasti kyllä tarvetta olisikin.
Sulla varmaan itselläsi ketään naisia ole, kun täällä vaan aina oot samaa paskaa kirjoittelemassa ja kaikkea negatiivista musta aina ajattelemassa.
Etkä varmaan itse ole ikinä elämässäsi edes tupakkaa polttanut, kun ei tollaisen urpon heikot neitsytkeuhkot kestäisi varmaan edes mitään apteekin kevytsavukkeita, saati sitten jos pitäisi jotain oikeaa röökiä polttaa.
Sulla vitun kusiaivolla ei olisi varmaan edes rohkeutta tulla palstalaisten live-tapaamiseen, jos sellainen joskus järkättäisiin!!!!!
Niin eipä se mikään mun elämänvalinta ole ikinä sun tai yhdenkään palstalaisen mieliksi, se on kyllä niin saatanan varma asia!!!!! Jos mä en polttaisi, niin sitten mulle kyllä vittuiltaisiin siitä kun en ole tupakoitsija.
Se on niin just tätä palstaa, että kun mikään mun elämän teko, valinta, mielipide tai mikään asia ei ole koskaan muiden ihmisten mieliksi. Aina kun on vaan joku syy vittuilla ja olla sitä negatiivista ajattelemassa.
Kyllä sitä ehtii ihan hyvin seurustella sitten myöhemminkin, joten ihan hyvin sitä voi olla ilman seurustelukokemuksia joskus teini-ikäisenä, kun ei sillä ole merkitystä myöhempään elämään.
Eikä sun ole mikään pakko löytää sellaista kumppania, joka olisi sun kanssasi just samalla viivalla.
Darkfearille: no ei kukaan muu kuin täysin urpo ''kusiaivo'' polta tupakkaa.. tupakan polttamisessa ei ole mitään hienoa, se on primitiivistä ja säälittävää. vähän samakun kattelis kun joku viiltelee itseään. Rumemman ja mustan näköistä vain. Muillekin aiheutuu haittaa. Itsestä puhumattakaan. Egoile jollain muulla...
Onneksi itse paneskelin juuri sopivan ikäisenä(18-22) niin se ei sitten harmita myöhemmin ettei ole naistakaan saanut. Tuollaista en voisi edes kuvitella.
Kaikki nykyajan naiset on jo pienestä pitäen omaksunut sisäisen huoransa. Joten mies ei kelpaa ellei ole kaikin tavoin aivan täydellinen. Ja tälläistä vaatii ihan normaalit naapurintytöt täällä suomessa.
itse eivät tee mitään ja ovat mukamas opiskelevinaan jotain (aina vaan ikuisesti opiskelee) mutta silti miehiä kohtaan ne vaatimukset eivät hellitä, koskaan.
Mun on helppo olla yksin kun tiedostan jo mitä paskaa se on näitten nykyajan valittavien huorien kanssa, Lihaksikkaalle hyvännäköiselle ja fiksulle nuorelle miehelle ei ole tarjolla kuin saastaisia oksettavannäköisiä hyllyviä teinivalaita.
Ja jos yhtään lohduttaa niin naiset on loppujenlopuksi vain turhia reikärinkeleitä joiden kanssa on mahdotonta puhua mistään yhteiskunnallisista tai millään tavalla merkityksellisistä asioista.
Niin se aika rientää. Vuodesta toiseen istun koneen edessä, porno pyörii ruudulla, käsi käy, hanska heiluu, mälli lentää. Tämä se on sitä täyttä elämää, kyllä kelpaa sitten kuolinvuoteella sanoa että en kadu mitään.
Ja kaikki joilla on jotain näitä pellejuttuja, kuten perhe ja ura ja harrastuksia, niin olkaa kuulkaa hyvät ja haistakaa pitkä verinen vittu ja paska ja perse!
Ei se nyt sentään ihan noin ole. Kyllä ainakin työ tai bisnekset ja ylipäätänsä ura ja rahakin mitä näistä saa on sentää ainakin puolet elämästä vaikka ei mitään naisia lainkaan elämässä olisi. Ja nämä jutut on sitä enemmän yli puolet mitä vanhemmaksi tulet. Ja on niillä harrastuksillakin jotain merkitystä, joillekkin paljonkin merkitystä, joskaan ei sellaisilla todellakaan naisia ja myöhemmin oman perheeen ja lasten puuttumista millän tavalla korvata.
Mutta se tässä on jos katsoo että ei mitään uraa/bisneksiä kuitenkaan voi koskaan saada, ja että jossain sossun järkkäämässä kämpässä sossun tuilla kuitenkin elämänsä tulee elämään, niin silloin tämä työelämä/ura- puoli on poissuljettu. Ja jos tähän vielä naisjututkin on yhtä lailla poissuljettu, niin eipä siinä sitten enää mitään jää ellei edes mitkään harrastuksetkaan kiinnosta.
"Niin se aika rientää. Vuodesta toiseen istun koneen edessä, porno pyörii ruudulla, käsi käy, hanska heiluu, mälli lentää. Tämä se on sitä täyttä elämää, kyllä kelpaa sitten kuolinvuoteella sanoa että en kadu mitään."
Niin, vielä kun saisi kuolinvuoteellaan siitä hyvästä jonkun kunniamitalin että elämä meni runkatessa niin eihän siinä sitten tosiaan enää mitään tarvitsisi katua.
Jos on varma epäonnistumisesta, niin varmasti myös epäonnistuu. Asenne ratkaisee paljon. 25v. ei ole toivottoman vanha. Helposti sitä tyytyy ajatukseen, että olen vaan yksinkertaisesti mies, josta naiset ei kiinnostu. Turha yrittää.
Turha miettiä niitä menneitä, verrata itseään muihin tai keksiä sellaisia tekosyitä sinkkuudelleen mihin ei itse voisi vaikuttaa. Pitää herätä nykyhetkeen ja alkaa toimiin. Saamaton mies on helposti myös saamaton mies. Itseluottamus ja sosiaaliset taidot on avainasemassa, niitä kannattaa työstää. Lisää harjotusta, ei pidä luovuttaa!
Itseluottamusta saa vain onnistumisista, epäonnistumiset tuhoavat sen.
Minä kehottaisin aloittajaa hyväksymään tilanteensa.
Ei sinulla tarvitse olla naista. Kaikilla se vain ei ole korteissa. Turhaan pidät itseäsi löysässä hirressä ja haaveilet sellsaisesta, mitä sinulla ei ole ja mitä sinulla saamattomuutesi ja kenties ulkoisen olemuksesi takia ei tule koskaan olemaankaan. Vai oletko oikeasti rohkea, sosiaalinen ja komea mies? Jos olet, mikä on syy siihen, että sinulla omasta tahdostasi huolimatta ei ole koskaan ollut parisuhdetta tai edes seksikokemuksia?
Keksi muu tarkoitus elämällesi. Koeta keinolla millä hyvänsä katkaista tuo obsessiivisuutesi naisen saamisesta. Se ei ole tervettä, ja joudut itse kärsimään siitä eniten.
hohhoijaa, naisenko neuvoja? Kyllä pidät naisia jumalolentoina, jos pitää olla rohkea, sosiaalinen ja komea löytääkseen jonkun perussutturan. Vähempikin riittää. Ongelma aloittajalla on lähinnä pään sisällä.
"Kyllä pidät naisia jumalolentoina, jos pitää olla rohkea, sosiaalinen ja komea löytääkseen jonkun perussutturan."
Käytin liioittelua retorisena tehokeinona. Viestini pointti oli se, että kaikki miehet vaan eivät ole _riittävän_ rohkeita, sosiaalisia ja komeita saadakseen edes sen perussutturan.
Usein syynä on miehen (tai naisen) huono ulkoinen olemus sekä erityisesti miehillä saamattomuus eli aloitteen tekemiseen tarvittavan rohkeuden ja sosiaalisuuden puuttuminen.
En sano pahalla, vaan reiluuden nimessä kerron miten asiat ovat.
Sillä, että ruma ja epäsosiaalinen mies haaveilee turhia ja ihastuu turhaan vuosien ajan, on kauheat seuraukset hänen psyykelleen. Ihminen ei kestä jatkuvaa pettymistä itseensä ja torjutuksi tulemisen kokemusta, kun itsellä olisi halua ja rakastumisen tunteita. Sydän on pysyvästi vereslihalla, ja kokemus omasta arvosta miehenä tuusannuuskana.
"Naisen saamisesta" voi kehittyä obsessio. Mies vapaaehtoisesti roikkuu löysässä hirressä vuosia, vuosikymmeniä jopa, sen sijaan, että alkaisi rakentaa elämäänsä jonkin muun tavoitteen tai arvon varaan.
En sano, että nämä asiat koskisivat nimenomaan aloittajaa. Hänen kertomuksensa kuitenkin sai minut ajattelemaan tilannetta tästä näkökulmasta. Sen pohjalta vastasin.
Onhan sulla tossa ajatusta. Joillekin tällä palstalla omasta sinkkuudesta on tullut liian iso asia, totta. Kannattaa keskittyä elämässä muihinkin asioihin, ettei pää hajoo tätä yhtä asiaa jatkuvasti prosessoidessa. Mutta aloittajaa tuntematta, voihan hänellä olla hyvätkin mahdollisuudet löytää nainen, kun suhtautuu asioihin rennommin. Rohkeutta ja sosiaalisuutta pystyy kehittämään. Naamakomeuskaan ei kaikkea ratkaise. Väkinäinen yrittäminen ei toimi, mutta parempi pitää silmät auki kuin luopua toivosta.
Naisenahan sinun on tietenkin helppo antaa tuollaisia neuvoja kun naisena varmaankin saat helposti ainakin seksiä ihan koska vain eikä tarvitse olla edes rohkea. Sen verran voin sanoa että ulkonäköni tai pukeutumistyylini tuskin on este sille ettenkö voisi jonkun ihan siedettävän näköisen naisen saada itselleni.
Sen sijaan olen aivan toivottoman arka enkä keksi mitään puheenaiheita mistä jutella naisten kanssa joten siihen se koko homma kaatuukin. Mieheltähän sitä rohkeutta ja itsevarmuutta aina vaaditaan ja jos sitä ei kertakaikkiaan ole niin se on sitten voi voi. Nainen taas saa olla juuri sellainen kuin on ja siltikin varmaan tarjokkaita riittää kuten tälläkin palstalla on varmaan jo kymmeniä tuhansia kertoja puhuttu.
Olen tässä vuosien varrella yrittänyt hoidattaa tätä arkuus ongelmaani pois mutta tuskin koskaan saan päätäni siihen kuntoon että voisin edes yrittää lähestyä naisia. Helpointahan olisi vain todeta että seksi on täysin yliarvostettua touhua ja luopua lopullisesti haaveistaan löytää nainen itselleen mutta en kyllä pysty siihen. Se minun on kuitenkin vielä pakko sanoa että naisen on täysin mahdotonta ymmärtää miehen tuskaa näissä asioissa ellei sitten satu olemaan niin ruma nainen jota kukaan mies ei lähesty.
Nyt vasta luin tuon "nainen neuvoo" toisen viestin niin huomasin että ehkä hän sittenkin tajuaa ainakin jollain tasolla minkälaista tuskaa se on miehelle laskea koko elämänsä jonkin unelman varaan joka ei koskaan toteudu. Sitä ei pidemmän päälle pää kestä ja psyyke tulee menemään täysin palasiksi. Sillä tosiaan voi olla ennen pitkää kohtalokkaat seuraukset.
Kyllä 25v on vielä ihan hyvä aika vielä aloitella. Vähän myöhäiseltä se voi tuntua, mutta usko pois että kun menet reilusti yli kolmenkymmenen niin sitten se vasta myöhäiseltä tuntuukin!
25v miehenä pystyt vielä hyvinkin yrittämään vaikka niitä noin 20v naisia. Siinä iässä vaikka naisilla onkin jo ollut yleensä kumppaneita, niin se ei ole kaikilla vielä niin yliampuvaksi mennyttä että olisivat olleet kymmenien miesten kanssa. Ja silloin naisilta vielä löytyy sitä ymmärrystäkin sille että miehellä ei ole naishistoriaa. Yli kolmekymppisenä kokemattomana oletkin sitten jo niin kummajainen naisten silmissä että et pysty sitä edes kertomaan naiselle jos et halua pelästyttää pakoon.
Ryhdy heti asiassa toimenpiteisiin. Ota omaksi henkilökohtaiseksi projektiksi yrittää päästä johonkin tekemiseen naisen kanssa (joko suhteeseen tai vaan yhden yön juttuun muistaen suojauksen) seuraavan vuoden tai parin aikana. Tiedosta että se projekti voi mennä pieleenkin, älä siis masennu jos ei tunnu onnistuvan. Mutta asennoidu siten että oikeasti TEET sen, etkä vain odottele kun "ei se kuitenkaan onnistu". Se on vaivalloinen projekti. Se käy työstä. Mutta sitä se vaan vaatii jos sitä haluaa.
Elämä on valintoja, jos et pysty valitsemaan edes sitä että oikeasti yrität, niin sitten kadut myöhemmin. Usko pois. Itse olen aikoinaan valintani tehnyt, ja nyt niitä katunut etten oikeasti edes tosissani yrittänyt. Nyt jälkikäteen voin nimittäin helposti sanoa että jos olisin tosissani yrittänyt, niin olisin kyllä joskus edes hetkellisesti naista saanut.
Mieti mitä elämältäsi haluat ja toimi sen mukaan.
"Jos hän ei tuohon ikään mennessä ole naista saanut niin ei varmasti saa jatkossakaan, hän on kuitenkin ollut panoikäinen jo 10 vuotta."
Juuri tuon takia minä olenkin ollut todella ahdistunut kun tiedän varsin hyvin että minun olisi pitänyt se seksielämä aloittaa jo joskus 17-vuotiaana. Harrastin ensimmäisen kerran seksiä vasta hieman alle 24-vuotiaana ja toisen kerran 25-vuotiaana. Joillakin miehillä tietenkin menee vielä huonommin kuin minulla mutta en siltikään voi hyväksyä tällaista.
Täytyy vielä todeta että jos olisin ollut vähänkään kranttu niin poikuus olis vielä tukevasti tallella enkä varmasti siitä pääsisi koskaan.
Mitä pidemmälle sitä seksiä lykkäät, sen parempi se on sinulle itsellesi. Koska et saa mitään tuollaisesta hevonpaskasta. Nainen ei sinua halua, vaan niitä toisenlaisia miehiä. Pääset pukille, mutta entä sitten? Mitä hienoa siinä on, valheellisesti olla jonkun naisen kanssa, joka haluaa muita miehiä? Sinä KELPAAT, kun hän itse ei henkilökohtaisesti kelpaa niille parhaimmille miehille.
Jos se nainen kelpaisi niille PARHAIMMILLE miehille, niin pääsisitkö pukille? Olisiko sinulla tuollaisena miehenä muka tsäänssejä päästä sen naisen kanssa sänkyhommiin, kun sillä naisella olisi mahdollisuus saada TÄYSI PÄINVASTAINEN mies sänkyynsä? Ei olisi, koska naiselle olisi henkilökohtaisesti parempaa tarjolla runsain mitoin.
Aina puhutaan, että poikuuden menetys on muka joku miehuuden merkki. Voi ollakin, mutta kun ikinä ei ajatella sitä juttua sen kaiken paskan takana. Voit menettää poikuutesi maksullisissa naisissa, mutta se ei tee sinusta yhtään miehekästä miestä, vaan pelkän säälittävän ruipelopellen. Kun sinulla ei ole mahdollisuutta saada kauniita naisia ilmaiseksi, niin sitten on pakko maksaa rahalla. Ja joku pitää tuollaista miehekkäänä.
Samoin kuin voit menettää poikuutesi jollekin naiselle, joka ei kelpaa niille PARHAIMMILLE miehille. Onko se sitten sinun mielestäsi muka jotenkin hienoa olla tuollainen ns. aisankannattaja? Kun paremmat miehet eivät sinua huoli, niin silloin sinäkin kelpaat. Mutta kun naiselle on tarjolla parempaa kuin sinä, niin sitten et kelpaakaan.
Minun mielestäni, siis näin henkilökohtaisesti, miehekkäitä miehiä ovat juuri ne, keitä naiset ENSISIJAISESTI haluavat. Ne ovat ainoita voittajia tässä hommassa.
Vuodet vierii, mutta entä sitten? Maailma on täynnä kaikenlaista tekemistä, jokaiselle löytyy jotakin. Kun huomaat, ettei siinä poikuuden menettämisessä jollekin parempia miehiä haluavalle naiselle ole mitään hienoa, positiivista, miehekästä tai hyödyllistä, alat ajattelemaan asioita ihan toiselta kantilta.
Totta. Mitä iloa on pillun saamisesta, jos tietää että nainen antaisi sitä pilluaan paljon mielummin ihan toisenlaisille miehille?
No ole ilman sitten jos et halua saada. Mitä tätä samaa asiaa ikuisesti turhaan toistelemaan.
Itse havahduin tuohon tilaan hiukan alle kolmikymppisenä. Tajusin myös faktan, että voin alkaa tehdä aloitteita nyt, tai sitten surkutella pari vuotta että miksen havahtunut aiemmin - jolloin olisin taas ollut pari vuotta vanhempi ;-)
Kuten kiinalaiset sanovat, paras aika istuttaa puu on kaksikymmentä vuotta sitten ja toiseksi paras on NYT!
Iltalukemiseksi Mysteryn kirjoittama "how to get beautiful women into bed", niin siitä se alkaa.
"Iltalukemiseksi Mysteryn kirjoittama "how to get beautiful women into bed", niin siitä se alkaa."
Tuo neuvo nyt kertookin jo kaiken. Sinusta nimittäin. Et ole sosioemotionaalisesti kypsä parisuhteeseen, kun päämääränäsi on "saada naisia (huom. monikko) sänkyyn".
Kukapa mies ei halua naisia sänkyyn? No homot ja aseksuaalit tietenkin.
Ehkä sinunkin naisena kannattaisi lukea ennen kuin tuomitset?
"Vai oletko oikeasti rohkea, sosiaalinen ja komea mies? Jos olet, mikä on syy siihen, että sinulla omasta tahdostasi huolimatta ei ole koskaan ollut parisuhdetta tai edes seksikokemuksia?"
En ole aloittaja, mutta en ole millään tavoin komea.
Ja vaikka kuinka tässä maailmassa yritetään kovin ja sitkeästi väittää, ettei muka ulkoisilla seikoilla ole merkitystä, niin silti jokainen kyllä hyvin ymmärtää, että totta vitussa niillä on merkitystä.
Kun komeakasvoinen, pitkä, lihaksikas, harteikas, hyvät geenit omaava, sosiaalinen, karismaattinen ja isokaluinen mies tulee paikalle, niin naiset ovat kuin sulaa vahaa sen miehen kanssa. Totta kai se sosiaalisuus ja karismaattisuuskin ratkaisee paljon, mutta kun sitten vertaa sosiaalisiin ja karismaattisiin miehiin, joilla ei ole sitä ulkonäköä, niin ei heidän perässään juokse SUURTA MÄÄRÄÄ kiinnostuneita, kauniita naisia.
Niin se vain menee, että ulkonäkö tekee miehessä AINA sen oman vaikutuksensa. Kun miehellä on sisäiset piirteet enemmän kuin kunnossa, niin totta hevon saatanan vitussa ne ulkoiset piirteet vain MERKITTÄVÄSTI LISÄÄVÄT sitä miehen seksuaalista vetovoimaa.
Ja joku sanoo, että naiset ovat pinnallisia. Ei se mistään pinnallisuudesta ole kiinni, kunhan vain hätäpäissään yritetään taas lohduttaa miehiä. Tieteellisestikin ollaan jo niin vitun monta kertaa todistettu, että tietyn tyyppiset piirteet miehen ulkonäössä houkuttelevat ja viehättävät SUURINTA OSAA naisista.
Niin se vain menee, sanoo joku lämpimikseen tai lohdutuksineen ihan mitä tahansa muuta paskaa. Kyllä sitä paljon aina lohdutellaan miehiä, samaan aikaan, kun se komeakasvoinen, pitkä, lihaksikas, harteikas, seksikäsääninen, sosiaalinen, karismaattinen, isokaluinen ja tyylikäs mies viehättää naisia IHAN JOKA PAIKASSA. Niin se vain menee, eikä siitä pääse yli eikä ympäri.
Itsekin olen 25, kohta 26-vuotta täyttävä mieshenkilö ilman yhtäkään naiskokemusta. Mutta kun vertaa itseään REHELLISESTI niihin miehiin, joiden perässä se kaikista suurin osa naisista on, niin ei ole minkäänlainen ihme, ettei minulla mitään naiskokemuksia olekaan. Joku voi pitää syynä asenteen ja itseluottamuksen puutetta. Totta sekin on, ilman niitä ei oikein naisten kanssa pärjää.
Mutta aivan yhtä lailla fakta on se, että Suomikin on täynnä asennetta ja itseluottamusta täynnä olevia miehiä, jotka eivät saa kauniilta naisilta jatkuvia aloitteita, joiden ympärillä ei pyöri kymmenittäin kauniita ja seksikkäitä naisia, jotka eivät saa naisilta jatkuvia seksiehdotuksia, joiden perään suurin osa naisista ei ikinä katso, kun kadulla kävelevät vastaan, jne.
Eli ei ole syynä pelkästään mitkään asenteet ja itseluottamukset. Toki niitä parantamalla voi aina parantaa myös omaa naismenestystään, mutta kun nekään eivät YKSINÄÄN todellakaan riitä siihen, että sinusta tulisi kuvailemani kaltainen mie.
Koska kun naiset kerran KAIKISTA ENITEN ovat kiinnostuneita tuollaisista ERITTÄIN SEKSIKKÄISTÄ ja halutuista miehistä, niin minkä vitun takia minun pitäisi sitten tällaisena miehenä mennä sinne kukoksi tunkiolle? Minkä ihmeen takia minun edes kannattaa tällaisena miehenä naisia edes yrittää millään tavoin, kun he kerran eivät ole KAIKISTA ENITEN minusta kiinnostuneita? Kun he kerran viehättyvät joistakin aivan muista miehistä, niin miksi ihmeessä minun sitten pitäisi joku nainen saada? Kun eivät he kerran minusta ole kiinnostuneita.
Kyllä moni tavallinen mies saa naisen, totta. Mutta koska heidän naisensa haluavat niitä toisenlaisia miehiä, niin siinä onkin se koko ongelma. Naiset TYYTYVÄT siihen mieheen, minkä saavat. Kun heidän tasonsa ei vain yksinkertaisesti riitä niihin PARHAIMPIIN miehiin, joista haaveilevat kaikki muutkin naiset, niin silloin on vain otettava joku mies, ettei tarvitsisi yksinkään olla. Joten mitä vittua minä itse miehenä tuollaisesta naisesta koostun yhtään vitunkaan mitään?
Kun nainen haluaisi harrastaa seksiä jonkun LUKEMATTOMIA KERTOJA minua seksikkäämmän miehen kanssa, niin miksi vitussa minä haluaisin harrastaa seksiä sellaisen naisen kanssa? Miksi haluaisin edes olla vähänkään lähellä tuollaisen ihmisen kanssa?
Joo, joku voi väittää minulla olevan asenteen ja itseluottamuksen puutetta, mutta se ei ole oleellista tässä asiassa lainkaan. Se on täysin sivuseikka. Vaikka minulla olisi kuinka asennetta ja itseluottamusta, niin se EI TEE MINUSTA MILLÄÄN MUOTOA komeakasvoista, pitkää, lihaksikasta, harteikasta, seksikäsäänistä, isokaluista, hyvää sängyssä olevaa, sosiaalista, karismaattista, jne. miestä, josta naiset haaveilevat KAIKISTA ENITEN. Suomi on täynnä miehiä, joilla on asennetta ja itseluottamusta, mutta naisia vain ei pyöri jatkuvasti ympärillä. Koska heillä ei ole niitä KAIKKIA MUITA naisia viehättäviä piirteitä.
"Täytyy vielä todeta että jos olisin ollut vähänkään kranttu niin poikuus olis vielä tukevasti tallella enkä varmasti siitä pääsisi koskaan."
Et hyödy tuollaisesta yhtään mitään. Minulla on edelleen poikuus tallella, mutta se ei minua haittaa yhtään millään tavoin. Koska miksi ihmeessä minä haluaisin harrastaa seksiä jonkun epämiellyttävän naisen kanssa, joka kaiken lisäksi haluaisi tehdä sitä samaa jonkun ERITTÄIN VIEHÄTTÄVÄN JA SEKSIKKÄÄN miehen kanssa? Mitä minä itse henkilökohtaisesti tuollaisesta paskasta hyödyn?
Sama asia kuin parisuhteessa. Yhdessäkään suhteessa en ole ikinä ollut, eikä tarvitsekaan. Kaikki, jotka olette tässä samassa tilanteessa, niin huomautan: ette saa mitään hyötyä tuollaisesta paskasta jonkun naisen kanssa. Koska naiset kuitenkin koko ajan haaveilevat niistä PÄINVASTAISISTA miehistä kuin me itse olemme, niin mitä vitun hyötyä on sitten yrittää tuollaista naista hankkia? Jos olet pelkkä varavaihtoehto, jos kerran naisen oma taso ei riitä niihin SEKSIKKÄIMPIIN miehiin, niin miksi ihmeessä sinun sitten pitäisi riittää sellaiseen? Miksi ihmeessä sinä itse miehenä haluaisit panostaa tuollaiseen valheelliseen hevonpaskaan? Jos kerran naiset eivät sinua näe sellaisena miehenä, niin miten voit nähdä itse sen suhteen yhtään panostuksen arvoisena?
"joiden perään suurin osa naisista ei ikinä katso, kun kadulla kävelevät vastaan"
:D Itse naisena katson melkein jokaista vastaantulevaa ihmistä silmiin. Se vaan on usein naisten tapa. Katson vanhoja mummojakin. Se ei liity mitenkään seksuaaliseen kiinnostukseen.
Voi hyvän tähden teidän miesten luulojen kanssa.
No ei todellakaan ole naisten tapa yleisesti. Yleensä katselevat poispäin.
Jokaista vastaantulevaa naista silmiin katsovana miehenä voin kyllä tilastojen valossa kertoa, että ei ole kyllä mikään naisten tapa katsoa jokaista vastaantulevaa ihmistä silmiin. Luku on enemmänkin jossain 30 prosentin tienoilla ja siis tässähän on kohderyhmänä yhdenlainen mies, eli 32-vuotias tavismies. Kenties prosentti on suurempi naisten, komeiden miesten, lasten ja vanhusten kohdalla. Kenties pienempi. Monet naiset tekevät liikaa yleistyksiä koko sukupuolestaan omien tapojensa perusteella.
Lisäksi vaikka jossain Helsingissä ei kyllä varmasti kukaan katso jokaista vastaantulevaa silmiin... Sehän näyttäisi jo ihan helvetin oudolta, kun silmät pyörii päässä kuin jollain vesikauhuisella.
Mitä sä täällä taas oikein tätä samaa asiaa jankkaat tässäkin keskustelussa?
Ole sä vaan itse sitten koko elämäsi ajan ilman minkäänlaisia suhteita, mutta mitä tosta samasta asiasta loputtomiin jankkaamaan.
Luitteko yhtään tuota tekstiäni?
Kirjoitin "katsoa PERÄÄN", eli kun mies on kävellyt ohitse, niin naiset katsovat TAAKSEEN, ei mihinkään silmiin. Eli väärinkäsitys.
Olen itse monta kertaa tällaista todistanut, komea ja seksikäs mies meni rullaluistimilla 2:n naisen ohitse ja naiset katsoivat taakseen vaikka ja kuinka vitun pitkään. Samalla kertoivat toisilleen, että kuinka komea mies oli.
Eikä ole ensimmäinen kerta ollenkaan. Naiset eivät välttämättä katso silmiin, kun mies menee ohitse, vaan katsovat kyllä TAAKSEEN.
TAAKSEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eli käytetään taas järkeä näissä jutuissa. Ei varmastikaan Helsingissä jokaista ihmistä katsota, voi herra jumala saatana sentään!!!!!!
Vesikauhuisella, taas järki käteen!!!!
Komeat miehet saavat naisilta vaikka ja kuinka saatanan vitusti niitä silmäkontakteja, naiset katsovat kadulla TAAKSEEN, kun näkevät komea ja seksikkään miehen, jne.
Ei kai nyt ketä tahansa ihmistä katsota sillä silmällä, voi helvetti sentään, mitä ajatuksenjuoksua!!!!!!!
Mummoja voi katsoa silmiin ystävällisyyttään, viehättäviä miehiä voi katsoa SEKSUAALISESSA mielessä. Järkeä taas näihin juttuihin!!!
"Voi hyvän tähden teidän miesten luulojen kanssa."
Luulot ovat eri asia kuin tosiasiat, joita on nähnyt lukemattomia kertoja omassa elämässä. Luulot ovat eri asia kuin ne jutut ja tilanteet, joita on lukemattomia kertoja nähnyt ja tavannut OIKEASSA ELÄMÄSSÄ. Niin se vain menee. Silloin ei ole kyse vitunkaan mistään luuloista, vaan jos joku luuloiksi niitä väittää, niin yrittää vain lohduttaa. Lohdutus kun vain ei ikinä minuun tehoa, kun tarpeeksi olen nähnyt, kuullut, tajunnut ja kokenut, niin silloin ei ole kyse mistään luuloista.
Silloin ei auta mikään vitunkaan lohdutus tai asioiden väittäminen joksikin muuksi. Jos itse lukemattomia kertoja, siis LUKEMATTOMIA kertoja olen nähnyt, kuinka nainen kääntyy taakseen katsomaan KOMEAA JA SEKSIKÄSTÄ miestä, niin silloin se asia vain on niin, eikä mikään saatanan luulo.
Kun tuota näkee ja kohtaa niin paljon, niin ei ole kyse mistään luuloista. Samoin kuin näkee jonkun tietynlaisen miehen, komeakasvoisen, pitkän, lihaksikkaan, harteikkaan, matala -ja seksikäsäänisen, karismaattisen ja sosiaalisen miehen saavat JATKUVASTI aloitteita naisilta, saavan JATKUVASTI seksuaalista huomiota naisilta, saavan JATKUVASTI flirttailua naisilta, jne. niin ei ole kyse mistään luuloista.
Aivan samoin kuin kuulee naisten keskustelevan ja kehuvan sen miehen komeutta, seksikkyyttä, puheääntä, karismaa, fiksuutta, jne. niin ei ole kyse vitunkaan mistään luuloista vaan OIKEASTA ELÄMÄSTÄ, jolla ei ole mitään vitunkaan tekemistä minkään säälittävän luulon kanssa.
Aivan samoin kuin kuulee naisten kehuvan komeita, seksikkäitä, hyvinvarusteltuja, hyviä sängyssä olevia, huomaavaisia, lihaksikkaita, harteikkaita, karismaattisia, jne. olevia miehiä, niin kyse EI OLE MILLÄÄN TAVOIN mistään vitun luuloista, vaan oikeasta elämästä.
Mutta näitähän yritetään aina peitellä ja yritetään lohdutella muita miehiä, jotka eivät ole tuollaisia. Kyllä sinäkin jonkun naisen löydät, ei se ulkonäkö niin paljoa merkkaa, ei se koko vaan se, miten sitä käyttää, tärkeintä ovat ne sisäiset piirteet, en haluaisi tuollaista ERITTÄIN SEKSIKÄSTÄ miestä itselleni, jne.
Kyllähän näitä vitun paskapuheita aina riittää, harmi vain kun naisten oma käytös sitten kertoo jotain ihan muuta. Harmi vain, kun naisten puheet ja teot, tunteet ja ajatukset, todelliset mielipiteet, todelliset miesihanteet, jne. ovat täysin ristiriidassa.
Mutta kuten sanoin, aina voidaan lohdutukseksi sanoa näitä asioita "luuloiksi", onhan se varmasti helpompaa niille heikoimmille miehille ja ätmeille. Kuten esim. minä. Mutta minua vain ei onnistuta kusettamaan näillä jutuilla. Ei minuun tepsi tuollainen hevon vitun paskapuhe, ei sillä ole minulle mitään merkitystä. Kun tarpeeksi näkee, miten asiat toimivat, niin ei tarvitse edes korvaansa lotkauttaa tuollaisille hevonpaskapuheille.
Totta puhut. Eräs nainen kysyi fb:ssä toiselta, että tietääko hän sen tunteen kun auton ratissa istuessaan kesällä näkee törkeän hyvännäköisen ja treenatun miehen menevän ilman paitaa rullaluistimilla ohi? Silloin meinaa ajaa kolarin kun pää kääntyy sen miehen perään. Nimenomaan nainen katsoo taakseen tuota miestä, aivan kuten kirjoititkin.
Sitten jos ohi menee rulliksilla joku treenaamaton tavispertti niin yhdenkään naisen pää ei käänny perään.
Ihan sama asia jos ferrari ajaa ohi niin varmasti päät kääntyvät, mutta corollan perään ei katso kukaan vaikka moni joutuu sellaiseen tyytymään kun rahat eivät ferrariin riitä. Mutta jos esim.tulee lottovoitto niin corolla lähtee paaliin ja ferrari ilmestyy pihaan.
Naiset toimivat ihan samoin miesten kanssa eli tyytyvät kun eivät sitä halutuimpaa miestä saa.
"Kirjoitin "katsoa PERÄÄN", eli kun mies on kävellyt ohitse, niin naiset katsovat TAAKSEEN, ei mihinkään silmiin."
Luin kyllä tämänkin kohdan viestistäsi, mutta sen sisältämä väite tuntui niin kummalliselta, että ajattelin, että sinun oli pakko tarkoittaa oikeasti ohikulkijan silmiin katsomista eli normaalia katsekontaktia kahden ihmisen välillä.
Siis vain äärimmäisen harvoin näkee kenenkään kadulla kääntyvän ympäri tai edes vilkaisemalla katsovan taakseen jonkun jo ohitetun ihmisen selkää. Täytyy sanoa, etten itse naisena ikinä ole tehnyt niin :D
Voi sun luulojes kanssa! :D
Aika moni mies silti vaan lähtee tuohon itsepetokseen mukaan ja ryhtyy seurustelemaan naisen kanssa heti kun tilaisuus tulee.
"Onhan sitä toki mies vielä nuori 3-kymppisenä ja 4-kymppisenäkin vielä, mutta tämä tällainen tilanne siinä iässä naisasioiden suhteen alkaa olla jo aika vahvana aiemmin seurustelemattomalla miehellä, ja siitä se vaan vahvistuu vuosien kuluessa. "
On täällä eittämättä TODELLA kummat jutut eräillä.. hahhah.
Vai että pitäisi olla "ikuisesti nuori" saadakseen naista.
Tällaisia päähänpinttymiä ei kannata ottaa vakavasti..
Seurustelemattomia "miehiä" ne nuoremmatkin ovat olleet kun 18 vuotiaana ovat ensimmäisen tytön pokanneet itselleen. Ei se asiaa ainakaan huononna, jos enemmän elämää nähnyt mies ryhtyy pokaamaan itselleen naista.
Tässä asiassa vaan pitää muistaa se että jos nainen on samanlainen kuin osa tämän palstan hörhöistä, niin semmoiset naiset vaan kiertää sitten kaukaa. Pitää vaan kyetä erottamaan k*sipäät mukavista. Baari ja yöelämässä näkee yleensä eniten suurinta osa näistä k*sipäistä joilla on tällaisia päähänpinttymiä.
Sanoin että tätä palstaa lukiessa herää mieleen erittäin ahdasmielinen maailma joillakuilla. Tuntuu siltä että ainoa tavoitteenne on saada netin kautta suhde itsellenne tai sitten baarista.
Kyllä se tilanne on ihan sama nuorempana kuin aikuisempanakin, olitpa seurustellut tai et, niin ei kukaan periaatteessa voi tietää kenenkään menneisyydestä tahi mistään mitään, eikä niillä asioilla ole kaikille mitään merkitystäkään. Fakta.
Netissä riittää keskustelupalstoja ja vuosien varrella olen sieltä löytänyt lukemattomia määriä alle 25 vuotiaiden valittamista siitä kun eivät ole ikinä kumppania saaneet tai päässyt sänkyyn tms.
Ne on ihan samat fiilikset parikymppisillä alle ja ylle, että ei se elämä ole sen parempaa näiden asioiden kanssa tai helpompaa siellä nuoremmassa päässä.
Asioihin kun vaikuttaa aina se oma asenne ja joskus on hyvä vaan vaihtaa maisemia ja etsiä uusia tuulia elämäänsä. Yleensä silloin saa jotain aikaankin.
Ei sitä ennenkään vielä 15 vuotta takaperin netistä etsitty seuraa mitä nyt tehdään jatkuvasti.
Minä kun olin parikymppinen niin suosikki lehden kirjeenvaihtopalstan kautta löytyi elämänkumppani. Se alkoi ihan tavallisella kaveruudella, joka sitten eteni ystävyyteen ja lopulta rakkauteen.
Tänä päivänä seuran hakemisen pitäisi olla helppoa, mutta ei siltä näytä.
"Itseasiassa teini-ikä päättyy 19-ikävuoteen ja 20-25-vuotias on virallisesti nuori. Näin ollen olen virallisesti enää vajaan vuoden ajan nuori. Sanoisin että 25-35-vuotias taas on nuori aikuinen ja 35 ikävuodesta 5 vuotta eteenpäin niin on keski-iässä."
On kai se kivaa elää noin kun antaa yhteiskunnan määrätä kriteerit mikä on miehiään tässä maailmassa.
Minä itse p*skat välitän mitä valtaväestö pitää ketään. Minulle ei numerot merkkaa mitään, typerää hifistelyä ja lokeroimista.
Niin, ehkäpä olisi helpompaa kun saisi vielä 50-vuotiaanakin valehdeltua itselleen että olen 25-vuotias ja voisi käyttäytyä sen mukaisesti.
"Niin, vielä kun saisi kuolinvuoteellaan siitä hyvästä jonkun kunniamitalin että elämä meni runkatessa niin eihän siinä sitten tosiaan enää mitään tarvitsisi katua. "
Runkkaaminen on kivaa. Sama vedätkö käteen vai vedätkö naisen sisään. Loppujen lopuksi ihan yhtä kivaa.
"Runkkaaminen on kivaa. Sama vedätkö käteen vai vedätkö naisen sisään. Loppujen lopuksi ihan yhtä kivaa."
Olen kyllä pari kertaa päässyt nussimaan eikä se tuntunut läheskään yhtä hyvältä kuin runkkaaminen.
Pakko sanoa että kyllä tässä silti on tullut taas viimeaikoina käveltyä pää painuksissa kun ajattelee etten tulevana kesänäkään saa edes pieneksi hetkeksi seuraa naisesta joka olisi makuuni täysin sopiva. Ihan itku meinaa tulla mutta ei auta itku markkinoilla.
Tuossa iässä minäkin ajattelin ehkä samoin, mutta sitten vähän ajan päästä alkoi rullaamaan.
Samppanjapullo pitää vain saada auki.
Se on kyllä vaikeaa se samppanjapullon avaaminen.