Dr David Owuor

suomeen!

Täältä löytyy paljon suomenkielistä tietoa Dr David Owuorista. Suosittelen tutustumaan sivustoihin: www.repentfinland.fi

Hän on Jumalan tosi profeetta ja hänellä on tärkeä sanoma lopunajan seurakunnalle. Jeesus on tulossa. Parannus, pyhyys, vanhurskaus. Saarnaa Jeeuksen Verta ja Ristiä. Nuhtelee menestysteologiaa, rahastamista, noituutta, homoseksuaalisuutta tms todella suoraan kiertelemättä Pyhässä Hengessä. Pyhän Hengen mies, aito profeetta. Väkevin profeetta tässä ajassa. Kokouksissa ihmiset vapautuvat ja paranevat.

Hän on tulossa Suomeen 31.5.-1.6. Tulkaa katsomaan omin silmin paikanpäälle kokouksiin, Henki joka vaikuttaa on Pyhä Henki ja paremmin ei voisi enää mies saarnata Veren Evankeliumia.
www.repentfinland.fi

1

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki.pitää.koetella

      Hameiden pidentämiselläkö ja sillä ettei käy elokuvissa ihminen pyhittyy? Jeesuksen työ on riittävä ja hengellä lihan teot kuoletetaan niin että henki hallitsee uskovaa eikä lihan mielihalut. Jos tuot lakia ja lain tekoja Jumalan eteen niin hän ei tällaisia pyhityksiä lue uskovalle ansioksi vaan ne ovat omavanhurskautta. En tarkoita etteikö seurakunnassa ole hyvä pukeutua säädyllisesti eikä niin että nais saarnaaja on puhujan pöntössä narutoppi päällä se on ymmärrettävää että näitä voi huomauttaakin jos mennään liiallisuuksiin. Kristus on uskovan pyhitys eikä omat teot, ne ovat omavanhurskautta. Tottakai on hyvä välttyä maailman saastutukselta ja valikoi mitä tekee, katsoo, kuuntelee, miten pukeutuu mutta niillä ei tienata lisäansioita Jeesuksen uhriin, eikä niillä mitään ekstraa hankita pelastukseen. Herran eteen on tultava sellaisenaan ilman pienintäkään ansioluetteloa omista hyvistä töistä, Jeesuksen työ riittää. Veren evankeliumi on totta mutta jos joku profeetta vaatii että juuri häntä pitää kunnioittaa ja pelätä ja uskoa ja sanoo että jos hänen sanansa ohittaa niin samalla sanoo Jumalalle ei niin mitä raamattu tällaisesta opettaa? Eikö ihminen pelastukaan ottamalla uskossa vastaan Jeesuksen ja suullaan tunnustamalla hänet Herrakseen? Jos opetetaan että lisäksi pitää uskoa jotain saarnamiestä tai profeettaa oli tämä kuka hyvänsä ja sanoi tämä mitä hyvänsä, myös asioita joita ei raamatulla voi todistaa ja että jos epäilee ja sivuuttaa jonkun saarnamiehen tai profeetan, kenet tahansa niin ei voi pelastua? En ole moista oppia raamatusta löytänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      231
      4148
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      114
      1394
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1075
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe