Täältä löytyy paljon suomenkielistä tietoa Dr David Owuorista. Suosittelen tutustumaan sivustoihin: www.repentfinland.fi
Hän on Jumalan tosi profeetta ja hänellä on tärkeä sanoma lopunajan seurakunnalle. Jeesus on tulossa. Parannus, pyhyys, vanhurskaus. Saarnaa Jeeuksen Verta ja Ristiä. Nuhtelee menestysteologiaa, rahastamista, noituutta, homoseksuaalisuutta tms todella suoraan kiertelemättä Pyhässä Hengessä. Pyhän Hengen mies, aito profeetta. Väkevin profeetta tässä ajassa. Kokouksissa ihmiset vapautuvat ja paranevat.
Hän on tulossa Suomeen 31.5.-1.6. Tulkaa katsomaan omin silmin paikanpäälle kokouksiin, Henki joka vaikuttaa on Pyhä Henki ja paremmin ei voisi enää mies saarnata Veren Evankeliumia.
www.repentfinland.fi
Dr David Owuor
1
284
Vastaukset
- Kaikki.pitää.koetella
Hameiden pidentämiselläkö ja sillä ettei käy elokuvissa ihminen pyhittyy? Jeesuksen työ on riittävä ja hengellä lihan teot kuoletetaan niin että henki hallitsee uskovaa eikä lihan mielihalut. Jos tuot lakia ja lain tekoja Jumalan eteen niin hän ei tällaisia pyhityksiä lue uskovalle ansioksi vaan ne ovat omavanhurskautta. En tarkoita etteikö seurakunnassa ole hyvä pukeutua säädyllisesti eikä niin että nais saarnaaja on puhujan pöntössä narutoppi päällä se on ymmärrettävää että näitä voi huomauttaakin jos mennään liiallisuuksiin. Kristus on uskovan pyhitys eikä omat teot, ne ovat omavanhurskautta. Tottakai on hyvä välttyä maailman saastutukselta ja valikoi mitä tekee, katsoo, kuuntelee, miten pukeutuu mutta niillä ei tienata lisäansioita Jeesuksen uhriin, eikä niillä mitään ekstraa hankita pelastukseen. Herran eteen on tultava sellaisenaan ilman pienintäkään ansioluetteloa omista hyvistä töistä, Jeesuksen työ riittää. Veren evankeliumi on totta mutta jos joku profeetta vaatii että juuri häntä pitää kunnioittaa ja pelätä ja uskoa ja sanoo että jos hänen sanansa ohittaa niin samalla sanoo Jumalalle ei niin mitä raamattu tällaisesta opettaa? Eikö ihminen pelastukaan ottamalla uskossa vastaan Jeesuksen ja suullaan tunnustamalla hänet Herrakseen? Jos opetetaan että lisäksi pitää uskoa jotain saarnamiestä tai profeettaa oli tämä kuka hyvänsä ja sanoi tämä mitä hyvänsä, myös asioita joita ei raamatulla voi todistaa ja että jos epäilee ja sivuuttaa jonkun saarnamiehen tai profeetan, kenet tahansa niin ei voi pelastua? En ole moista oppia raamatusta löytänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",285176Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1092365- 1382072
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171760"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1471045Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59910Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.311869Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa142700