Dr David Owuor

suomeen!

Täältä löytyy paljon suomenkielistä tietoa Dr David Owuorista. Suosittelen tutustumaan sivustoihin: www.repentfinland.fi

Hän on Jumalan tosi profeetta ja hänellä on tärkeä sanoma lopunajan seurakunnalle. Jeesus on tulossa. Parannus, pyhyys, vanhurskaus. Saarnaa Jeeuksen Verta ja Ristiä. Nuhtelee menestysteologiaa, rahastamista, noituutta, homoseksuaalisuutta tms todella suoraan kiertelemättä Pyhässä Hengessä. Pyhän Hengen mies, aito profeetta. Väkevin profeetta tässä ajassa. Kokouksissa ihmiset vapautuvat ja paranevat.

Hän on tulossa Suomeen 31.5.-1.6. Tulkaa katsomaan omin silmin paikanpäälle kokouksiin, Henki joka vaikuttaa on Pyhä Henki ja paremmin ei voisi enää mies saarnata Veren Evankeliumia.
www.repentfinland.fi

1

331

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki.pitää.koetella

      Hameiden pidentämiselläkö ja sillä ettei käy elokuvissa ihminen pyhittyy? Jeesuksen työ on riittävä ja hengellä lihan teot kuoletetaan niin että henki hallitsee uskovaa eikä lihan mielihalut. Jos tuot lakia ja lain tekoja Jumalan eteen niin hän ei tällaisia pyhityksiä lue uskovalle ansioksi vaan ne ovat omavanhurskautta. En tarkoita etteikö seurakunnassa ole hyvä pukeutua säädyllisesti eikä niin että nais saarnaaja on puhujan pöntössä narutoppi päällä se on ymmärrettävää että näitä voi huomauttaakin jos mennään liiallisuuksiin. Kristus on uskovan pyhitys eikä omat teot, ne ovat omavanhurskautta. Tottakai on hyvä välttyä maailman saastutukselta ja valikoi mitä tekee, katsoo, kuuntelee, miten pukeutuu mutta niillä ei tienata lisäansioita Jeesuksen uhriin, eikä niillä mitään ekstraa hankita pelastukseen. Herran eteen on tultava sellaisenaan ilman pienintäkään ansioluetteloa omista hyvistä töistä, Jeesuksen työ riittää. Veren evankeliumi on totta mutta jos joku profeetta vaatii että juuri häntä pitää kunnioittaa ja pelätä ja uskoa ja sanoo että jos hänen sanansa ohittaa niin samalla sanoo Jumalalle ei niin mitä raamattu tällaisesta opettaa? Eikö ihminen pelastukaan ottamalla uskossa vastaan Jeesuksen ja suullaan tunnustamalla hänet Herrakseen? Jos opetetaan että lisäksi pitää uskoa jotain saarnamiestä tai profeettaa oli tämä kuka hyvänsä ja sanoi tämä mitä hyvänsä, myös asioita joita ei raamatulla voi todistaa ja että jos epäilee ja sivuuttaa jonkun saarnamiehen tai profeetan, kenet tahansa niin ei voi pelastua? En ole moista oppia raamatusta löytänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      67
      1091
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      38
      1021
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      879
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      866
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      743
    6. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      2
      701
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      672
    8. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      656
    9. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      35
      651
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      641
    11. 42
      639
    12. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      128
      590
    13. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      29
      584
    14. 53
      544
    15. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      49
      528
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      511
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      484
    18. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      456
    19. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      15
      440
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      437
    Aihe