kysyntä ja tarjonta

.yg

Missä vika kun kysyntä ja tarjonta ei kohtaa? Itsestäni kiinnostuneet miehet eivät sytytä ja ne joihin itse ihastun, eivät ihastu minuun.
Mielestäni kyse ei voi olla siitäkään että kiinnostuisin vain itseäni tasokkaammista miehistä. Tai riippuu miten sekin määritellään. Mutta edellinen ihastukseni oli pitkäaikaistyötön, sitä edellinen päihderiippuvainen. En ole pinnallinen, mutta vaadin mieheltä yhteenkuuluvuudentunnetta. Ilman sitä ei toimi mikään.

6

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ingoreigor

      miehenä vastaan.

      Ei ihmissuhteet ole mitään hyväntekeväisyttä. Itse olen huonossa asemassa oleva mies, ja kohtasin kerran naisen, joka olisi ollut valmis vaikka mihin. Osin juuri oman huonon asemani vuoksi skippasin ihmisen. Ei sen takia, että ei olisi ollut itselle mieluisa, vaan sen takia, että elämä ei olisi ollut hänelle reilua. En tiedä, en sielvittänyt hänen syytään....

      Enkä todellakaan ingorennut häntä sen takia etten olisi voinut välittää hänestä, koska hänkin völitti minusta sellaisena kuin olen.

      Tästä kohtaamisesta josta kerron, on aikaa jo vuosia. Maailma ja ihmiset on muutunut tuossa ajassa aivan sairaasti ja jos vielä tuollainen ihminen tulee vastaan, niin... olisin kiitollinen, mutta varautunut..... nykyään ihmisiin pitäsisi oikeasti olla varautuneempi....

      • ingoreigor

        eikä kenenkään pidä etsiä ihmistä jonkun tietyn ominaisuuden perusteella, vaan sillä perusteella että voi hyväksyä erilaisuuksia.


    • 20 + 14

      "edellinen ihastukseni oli pitkäaikaistyötön, sitä edellinen päihderiippuvainen"

      Sinua taitaa viehättää tuollainen oma kunnostusprojekti? Eikö kiinnosta miehet joilla on asiat kunnossa? Tätä en naisissa ymmärrä, miehet eivät katselisi mitään päihderiippuvaista elleivät olisi itse samassa jamassa.

      • .yg

        Kiitos vastauksista.

        En hae mitään kunnostusprojektia, todellakaan. Kummatkin näistä, sekä toisen päihdeongelma että toisen työttömyys selvisivät minulle vasta kuukausien tuntemisen jälkeen jolloin olin jo auttamattomasti ihastunut. Eikä nämä seikat saaneet ihastustani laimenemaan. Vastakaiun puute vasta sen teki.


      • dsafafsfas
        .yg kirjoitti:

        Kiitos vastauksista.

        En hae mitään kunnostusprojektia, todellakaan. Kummatkin näistä, sekä toisen päihdeongelma että toisen työttömyys selvisivät minulle vasta kuukausien tuntemisen jälkeen jolloin olin jo auttamattomasti ihastunut. Eikä nämä seikat saaneet ihastustani laimenemaan. Vastakaiun puute vasta sen teki.

        Sanoit että et ole pinnallinen. Valehtelet. Valehtelet varmaan itsellesi ensi sijassa. Se on tuo karma joka sinua viiltelee.


    • mieskomies

      "En ole pinnallinen, mutta vaadin mieheltä yhteenkuuluvuudentunnetta."

      Tuo lause paljastaa, että haluat vain valehdella meille ja ennen kaikkea itsellesi. Tuossa lauseessa ei ole mitään järkeä.
      Ja miten voi noin kauan kestää selvittää, että mies on päihdeongelmainen tai työtön?!?!?! Luulisi jo ensimmäisen viikon jälkeen olevan selvä jollei miehet ole tosi hyviä valehtelemaan. Taidat olla liian hyväuskoinenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      358
      4265
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      141
      3728
    3. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      86
      2584
    4. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      11
      2234
    6. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1907
    7. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      119
      1808
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1798
    9. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1409
    10. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      1095
    Aihe