Minua tympii, kun tullessani apteekkiin heti hyökkää joku myyjä kimppuun. On tietävinään paremmin kuin minä itse, mitä tarvitsen käsikauppapuolelta. Eikö vois olla niin, että myyjä olisi vähän kauempana ja tulisi avustamaan pyydettäessä. Tiedän, että eivät ole tavallisia myyjiä vaan farmaseutteja. Niin on asiakkaissakin, että alan ammattilaisia on liikkeellä. Onko näillä farmaseuteilla sellainen käsitys, että asiakas ei tiedä mitään. Eikö heille ole opetettu asiakaspalvelua siellä farmaseuttikoulussa? Miksi tuotteet ovat käsikaupassa, jos asiakas ei saa itse valita, mitä ostaa. Eikö olisi parempi siirtää kaikki tavarat reseptille, niin ei olisi ylimääräistä saivartelua.
Apteekkien palvelusta
Tympii
7277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onneksi ilopillerissä ovat vähän hellittäneet. Alussa oli sellaista, ettei buranaa saanut ostetuksi rauhassa. Kai ne luuli, että jokainen asiakas on potentiaalinen varas. Kävinkin muualla välillä, kun ahdisti se kyttääminen ja pälättäminen ja kailottaminen, että koko apteekki kuuli, että TIEDÄTHÄN, ETTÄ HIIVALÄÄKE PANNAAN SITTEN EMÄTTIMEEN. Juu, kamalan kiva, kun kaikki kuulivat, että minulla on pimpassa hiivaa.
Ohjauksen tarpeessa olet selkeästi. Lapsella on pimpssa aikuisella naisella emätin varsinkin silloin jos se oireilee poikkeavasti.
Mie tiän naisila on Vagina ja miehilä Benis taikka Penis riippuu miehestä, semmonen ero on, joilaki naisila on isot rinnat ja toiset on taas ihan yläosattomia.
Jahas, mä taas tykkään, että on asiantuntija neuvomassa ja antamassa tuotteen mitä haluan. Siitähän he palkan saavat. Voihan sitä aina sanoa, että katselen tässä vaan ensin, kiitos. Aivan kuin missä liikkeessä hyvänsä.
Jos se riittäisi,että sanon vain katselevani. Mutta kun selän taka jäädään huohottamaan ja selitämään. Kairatien apteekissa on mukava käydä, koska sieltä saa apua, kun kysyy, mutta siellä saa rauhassa katsella ja vertailla hintoja, mutta aina on autettu, kun kysyy. Ja siellä kysytään, tarvitseeko apua ja jos sanoo, että katselen, on jätetty rauhaan.
Todella rasittavaa, jos vertailee buranan ja ibumaxin hintoja, niin siinä joku koko ajan kälättää ja kysyy, mihin tarvitsee ja tiedänhän sitä ja tätä. Joku voi toki tykätä, jos ei ole huomiota elämässään saanut tarpeeksi, mutta normaali ihminen haluaa ehkä katsella kasvorasvoja rauhassa tai vertailla eri vitamiinien hintoja rauhassa.
Ja naamasta huomaa, että uteliaita ollaan :-O
Tyhmintä on sellainen yli mielistelevä tyyli joka paikassa.Hyökätään kimppuun sa se.