Sheivaus vs. sokerointi ?

huhhuh!

Voi voi, eihän tässä tiedä mitä tehdä näille karvoilleen joten kysynkin teiltä kokeneemmat että kumpaa itse suosittelette ja miksi ? Sheivausta vai sokerointia ? Laitetaan plussat ja miinukset pöytään.

3

594

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sokeroija
    • sokerointi forever

      Mä oon itse menossa ensi viikolla sokerointiin. Oon kerran käyny aikasemmin ja tykkäsin kovasti, tosi sileä lopputulos. Mun mielestä sokerointi on todellakin parempi, ei tarvitse miettiä sänkeä pitkään aikaan.

    • Sokerointia ehdottomasti. Karvat pysyy poissa huomattavasti kauemmin. Sheivatuissa säärissä pian kasvava sänki tuntuu inhottavalta varsinkin sukkahousujen kanssa. Säännöllisessä sokeroinnissa karvojen kasvu heikkeneekin, ei tosin kuulemma kaikilla. Kosmetologilla tehty lämminvahalla poisto tuo myös oman kokemukseni mukaan monen viikon siloisuuden sääriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1780
    2. 109
      1279
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1110
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1019
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      55
      950
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      930
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      244
      919
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      76
      786
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      779
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      749
    Aihe