Aloimme seurustelemaan nykyisen tyttöystäväni kanssa reilu vuosi sitten. Tätä enne tapailimme joitain kuukausia. Jokin aika sitten minulle selvisi, että tyttöystävälläni on deittiprofiili netissä. Kun tiedustelin asiaa häneltä, hän sanoi sen olevan vain jäänyt sinne. Kun pyysin poistamaan sitä, hän suuttui ja sanoi sen olevan muisto ja ettei käytä sitä enää. Minulle selvisi myös vähän aikaa sitten, että tyttöystävälläni on facebook täynnä miespuolisia kavereita. Kun tiedustelin, mistä hän kaikki nuo miehet tuntee (toista sataa), tyttöystäväni vastasi että kouluajoilta ja aiemmista työpaikoista. Kolme miehistä oli tytön aiempia poikaystäviä. Ajattelin, että kaipa tuo on ihan ok, mutta nyt selvisi myös että tyttöystäväni on ollut myös yhteydessä myös aiempaan poikaystäväänsä. Facebook on tytölle arkaa aluetta ja se sulkeutuu aina heti, kun tulen lähistölle.
Baareissa ja ulkona liikuttaessa tyttö on aika flirttaileva ja kertoo nimensä juttelemaan tulleille miehille. Tähän asti en ole onneksi joutunut todistamaan numeronvaihtoa, mutta se mitä facessa tapahtuu on sitten toinen juttu. Tyttöystäväni on siis todella kaunis.
Mitä mieltä olette? Auttakkee hädässä olevaa miesporoa.
Baareissa ja ulkona liikuttaessa tyttö on aika flirttaileva ja kertoo nimensä juttelemaan tulleille miehille. Tähän asti en ole onneksi joutunut todistamaan numeronvaihtoa, mutta se mitä facessa tapahtuu on sitten toinen juttu. Tyttöystäväni on siis todella kaunis.
Mitä mieltä olette? Auttakkee hädässä olevaa miesporoa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuttu tilanne meilläkin, en tajua miten näillä suomineidoilla on pokkaa.
Olette vaan niin ällöttäviä et täytyy koko ajan etsiä sitä oikeampaa.
Ne on kato nämä naiset ku omallakin kumppanilla se face sulkeutuu aika nopeaan tahtiin eikä anna edes pelata omalla puhelimella...että eiköhä se meinaa jokasella suomalaisella naisella olla se "varamies" siellä ruudun toisella puolella...antaa niiden tehä mitä tahtoo ja nauretaan sitten kun nainen tulee itku kurkussa pyytelee anteeksi flirttailujaan...hellureijaa ja hellät tunteet
"Facebook on tytölle arkaa aluetta ja se sulkeutuu aina heti, kun tulen lähistölle."
Ihan kuin mun teini-ikäinen tyttö :) Noo joo, kyseessä taitaa olla tosiaan jonkinlainen viivästynyt teini-ikäisyys, henkinen taantuminen joka tuntuu vaivaavan tavattoman paljon nykyään some-sukupolvea.
Ilmeisesti edessä on maailmanlaajuisesti ihmiskunnan jonkunasteinen henkinen taantuminen nykyisen tietotekniikan seurauksena. Mahtaako tuohon vaivaan auttaa enää mikään muu kuin etsiä, jos vielä jostain löytyisi tervehenkinen nuori aikuinen nainen.
...anna jutella älä jaksa vaivata päätäs niiku iteki päätin...katotaa sittenkun se juttelu muuttuu sinne flirttailun puolelle ni johan tuulahtaa täältäki suunnalta...
Vaikuttaisi siltä, että tyttöystäväsi katselee koko ajan josko jostain löytyisi vielä parempi mies. Mutta mistäpä sen ulkopuolinen tietäisi....mitä omat vaistosi sanovat? Mikset muuten itsekin laittaisi vastaavalla tavalla verkkoja vesille? Voisi herätellä tyttistäsikin.
kannattaa pistää poikki ja niellä tappio. Ei tuosta mitään tule
Vaihtaisin tyttöystävää. Epäluotettava.