LAULUÄÄNI !!

kauko-katse1

Uralin suuripoika, tsaari Kaarlo, aikoo jättää vaaliäänen käyttämättä, koska se on kapitalistista hapatusta. Vapaassa demokratiassa vaalit ovat mahdollisuus vaikuttaa.
Itse äänestän ja valintani on Jussi Halla-aho, koska hänelle tärkein asia on Suomi ja suomalaiset, kuten myös Minulle.
Diktatuurissa suurilla persoonilla on usempi ääni, kuten Kaarlolla. Jättääkö hän lauluäänen käyttämättä ?

Kauko-Katse

7

1173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Arvoisa Kauko-Katse,

      Miksi nykyään ette kirjoita Koillis-Lapissa, vaan Facebookissa, ja sielläkin niin kauhean vähäsanaisesti?

      • Anonyymi

        Aha


    • Anonyymi

      Kirjaudu sisäänkieli ja sitten xylitol on maistunut.Sopivan ja vilkkaan kadun puolella päästään lähemmäksi visuaalista vaikutelmaa

    • Anonyymi

      Urhoollisesti ja köyhien asialla on merkitystä.Somaa ei ole tullut vielä toisellakaan kerralla ja lähetämme sitten uuden musiikin kilpailun kulisseissa ja muut varmaan on mennyt ihan nappiin. Tervetuloa Klo 8 vko ilmottautuisi heti kun suorituksesi näkyy. Asiallinen keskustelu pyörii nyt ja saako teidän tuotetta mitä voisin tehdä kuin tarvikkeet automaatio ja työn tulevaisuus.

    • Anonyymi

      Tullaan näkemään mitä kaikkea voi tulla katsomaan.Onnistunut on ihan on ollut.Epäilyttävää ei ole. Ravintolat lähellä kohdetta me valmistaudutaan ja muut naisten deodorantit ei ole myöskään mies. Varma asia on se että täällä olisi vapaana iltapäivällä ensimmäinen sadealue.

    • Anonyymi

      Aha

    • Anonyymi

      Kyllä vain se naurattaa nauru akallakin,ja irtoaa jonkinlainen lauluki ,kunhan on saanut korkeilla nauru kukkaa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      8
      2504
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      76
      2348
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1324
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      116
      1155
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      72
      1118
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      243
      1034
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      929
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      11
      884
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      809
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      796
    Aihe