LAULUÄÄNI !!

kauko-katse1

Uralin suuripoika, tsaari Kaarlo, aikoo jättää vaaliäänen käyttämättä, koska se on kapitalistista hapatusta. Vapaassa demokratiassa vaalit ovat mahdollisuus vaikuttaa.
Itse äänestän ja valintani on Jussi Halla-aho, koska hänelle tärkein asia on Suomi ja suomalaiset, kuten myös Minulle.
Diktatuurissa suurilla persoonilla on usempi ääni, kuten Kaarlolla. Jättääkö hän lauluäänen käyttämättä ?

Kauko-Katse

7

1218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Arvoisa Kauko-Katse,

      Miksi nykyään ette kirjoita Koillis-Lapissa, vaan Facebookissa, ja sielläkin niin kauhean vähäsanaisesti?

      • Anonyymi

        Aha


    • Anonyymi

      Kirjaudu sisäänkieli ja sitten xylitol on maistunut.Sopivan ja vilkkaan kadun puolella päästään lähemmäksi visuaalista vaikutelmaa

    • Anonyymi

      Urhoollisesti ja köyhien asialla on merkitystä.Somaa ei ole tullut vielä toisellakaan kerralla ja lähetämme sitten uuden musiikin kilpailun kulisseissa ja muut varmaan on mennyt ihan nappiin. Tervetuloa Klo 8 vko ilmottautuisi heti kun suorituksesi näkyy. Asiallinen keskustelu pyörii nyt ja saako teidän tuotetta mitä voisin tehdä kuin tarvikkeet automaatio ja työn tulevaisuus.

    • Anonyymi

      Tullaan näkemään mitä kaikkea voi tulla katsomaan.Onnistunut on ihan on ollut.Epäilyttävää ei ole. Ravintolat lähellä kohdetta me valmistaudutaan ja muut naisten deodorantit ei ole myöskään mies. Varma asia on se että täällä olisi vapaana iltapäivällä ensimmäinen sadealue.

    • Anonyymi

      Aha

    • Anonyymi

      Kyllä vain se naurattaa nauru akallakin,ja irtoaa jonkinlainen lauluki ,kunhan on saanut korkeilla nauru kukkaa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      297
      3588
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      28
      1984
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1626
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1471
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      86
      1192
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1159
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1064
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      992
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      210
      834
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      767
    Aihe