Häntä yrittää pokata ruma nainen. Ja hän voi pahemmin miettimättä kieltäytyä.
Onko mies KTM jos..
Loopin alla
14103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ole ellei saa seksiä aina silloin tällöin, ainoastaan toteutunut seksi lasketaan, samoin atm on silti atm vaikka hän saisi paljon ehdotuksia, jos ei niihin kykene tarttumaan.
Tarkoitin että on varaa valita eikä tarvitse sitä ensimmäistä ottaa. Sekä että naiset sentään tulevat juttelemaan oma-aloitteisesti.
AT-mieshän on heikommassa asemassa.
Kyllähän NAL:llekin tuli jopa tällä palstalla pari naista tyrkylle kun kuvansa postasi, mutta eipä AT-miehenä uskalla ottaa tilaisuutta vastaan ja poikuun pysyy tallella.
Seksi toteutuisi, jos atm vaan antautuisi pokaavalle rumalle naiselle. Kun ei antaudu, niin syy atm-statuksen jatkumiseen on siis atm:ssä itsessään.
Terveisin nimimerkki "Mua ei ole pokanneet rumatkaan naiset".
minullekin on nainen monesti tullut ehdottelemaan seksiä, mutta en ole niihin tarttunut, joten ATM:n tie jatkukoon...
Kuka nyt haluaisi luopua ATM- tittelistään säälittävien naisten seksiehdotusten vuoksi?
Omasta mielestäni ATM-status on menetetty siitä hetkestä, kun olisi saanut, mutta ei ottanut.
Aivan ihmeellistä sääntöjen vääntelyä, kun ytm voi olla ytm jos vaan on haluttu vaikkea kaikkia naisia ottaisikaan (Brad Pitt) mutta ATM pysyy ATM:nä niin kauan kunnes on saanut seksiä.
Usein kun selitetään ATM/KTM/YTM niin ATM kuvataan että "ei saa naisia". Jos saisi, mutta ei ota, ei siis voi olla ATM.
Ei ATM-status tuolla vielä katoa. Voi olla vähän halutumpi ATM, mutta ATM mikä ATM, jos on poikuus tallella.
Eli teoreettisella tasolla siis vaikka kaikki maailman naiset haluaisivat sinua, mutta et kelpuuta heistä yhtäkään, olet ätmi? Ei mene läpi!
Minun mielestäni sekä NAL että Peris eivät oikeastaan edes ole ätmejä, sen verran moneen kertaan heillekin on tultu ehdottelemaan.
No ei. Vaan jos aloittaja antaa pakit tasoiselleen rumilukselle, niin hän on ATM siitä huolimatta.
No, minä ainakin olisin otettu, jos tulisi edes ruma nainen POKAAMAAN. Vaan ei tule, itse pitää yrittää että olisi toivoa, ja eihän siitä siltikään mitään tietenkään tule.
Et siis huolinut tasoistasi naista. Olet edelleen ATM.
Mies jolla on irl varaa valkata sekä omaa tuttuja seksuaalista toimintaa ehdottavia naisia on todellakin jotain muuta kuin atm. Jokainen tsäänssi on mahdollisuus.
Atm on sellainen mies joka on kiertänyt baarit ja yökerhot 10 vuotta putkeen ja menee silti neukkuluukkuunsa runkulle joka kerta kun baarista on takaisin selvinnut. On täysin eri asia olla naamaruma ujomies jolle naisten kanssa toimiminen tuottaa suuria vaikeauksia.
Tässä on kyse jonkin sortin narsismista että on miehestä siis kivaa nähdä että nainen kiinnostuu, jopa haluaa miestä, mutta mies haluaa kieltäytyä ajtatellen että "voi saada vielä parempiakin naisia" ? Vai ovatko he vain niin pinnallisia?
Teillä on turhan rajoittunut käsitys ATM:stä. ATM on mies, joka ei ole haluttu naisten keskuudessa. Siinä se. Yhden ruman naisen kiinnostus ei vielä tee kenestäkään keskiverrosti haluttua.
Meneepä vaikeaksi. Täytyy ottaa ipadi mukaan iltaan ja kysyä sinkut palstalta kullanarvoisia vinkkejä:)