...mutta kun alkoi hiukan vit**tamaan, useamman kymmentä naaras -profiilia tsekattuani.
Mistä ihmeestä löytyvät normaalipainoiset, lapsettomat ja suunnilleen 27-33v. naiset?
Ei ainakaan pääkaupunkiseudulta.
Paljon mua ihmetyttää myös se, että nämä pyöreät haluavat kovasti seuraa normaalivartaloisista/urheilullisista kavereista.
Jos on niin kiva olla pullukka, niin miksi he eivät hae seuraa kaltaisistaan?
Ja Yh:t sitten, ketä ihan oikeesti kiinnostaa, tositarkoituksella?
Kuuleman mukaan niiltä saa keskivertoa helpommin piparia, mutta kun haen seuraa ihan tosissaan, niin kaupanpäälliset ei oikein kiinnosta. Yritä siinä sitten rakentaa parisuhdetta kun laps(i/set) ajavat kaiken ohi.
Tämä ei ole provokaatio ketään kohtaan vaan tahdon pikemminkin herättää keskustelua siitä, miksi kysyntä ja tarjonta eivät kohtaa.
Peräänkuulutan laatua, kaikessa.
ps. En ole sovinisti, olen mies!
Ehkä täysin turha vuodatus...
14
2299
Vastaukset
- hrph
ne naiset joita etsit,löydät kaikki aikanaan netin sivuilta,mutta sitä ennen heillä on niin paljon seuraa,ettei heidän tarvitse etsiä puutteen poistajaa,niitä on jonossa odottamassa vuoroaan.
- Urho Kaleva
Mutta sinä taisit ajaa rekkasi metsähallituksen puolelle oikein huolella.
Vai "puutteen poistajaa"?
Lue tuo avaus uudelleen. Tällä kertaa ajatuksella. - Sylvi Kaleva
Urho Kaleva kirjoitti:
Mutta sinä taisit ajaa rekkasi metsähallituksen puolelle oikein huolella.
Vai "puutteen poistajaa"?
Lue tuo avaus uudelleen. Tällä kertaa ajatuksella.Kun luet oman avauskirjoituksesi uudelleen niin huomaat mistä yksinäisyytesi johtuu. Jokainen lienee pettynyt joskus ihmissuhteissaan, ja katkeroitunut, mutta siinä vaiheessa olet voiton puolella kun olet tiedostanut katkeruutesi sen sijaan että syyllistäsit huonosta menestyksestäsi naismaailmassasi muita.
- Urho Kaleva
Sylvi Kaleva kirjoitti:
Kun luet oman avauskirjoituksesi uudelleen niin huomaat mistä yksinäisyytesi johtuu. Jokainen lienee pettynyt joskus ihmissuhteissaan, ja katkeroitunut, mutta siinä vaiheessa olet voiton puolella kun olet tiedostanut katkeruutesi sen sijaan että syyllistäsit huonosta menestyksestäsi naismaailmassasi muita.
Vedät hiukan omia johtopäätöksiä: mm. yksinäisyys & huono menestys naismaailmassa. Käsittääkseni en alkuunkaan puhunut tuollaisista asioista, vaan S24:n -deitti ilmoituksista.
Olen siis voiton puolella kun olen tiedostanut katkeruuteni?
Vai kenties katkeruuteni syyn?
Tarkkuutta peliin, Sylvi.
- mies
et ehkä ole sovinisti, mutta vielä vähemmän oikea mies, oli se sen verran lapsellinen vuodatus.
onnea vaan sinulle.- Urho Kaleva
Kuules nyt vässykkä!
Miksi kirjoittelet tuollaisia nimimerkillä "mies"? Kirjoitustyylisi ja nimimerkkisi välillä vallitsee räikeä ristiriita.
Sinun pitäisi harkita vakavasti hameen hankkimista, mikäli et sellaista jo omista! - mies.
Urho Kaleva kirjoitti:
Kuules nyt vässykkä!
Miksi kirjoittelet tuollaisia nimimerkillä "mies"? Kirjoitustyylisi ja nimimerkkisi välillä vallitsee räikeä ristiriita.
Sinun pitäisi harkita vakavasti hameen hankkimista, mikäli et sellaista jo omista!mikä muuten on toi vässykkä, kun en oikein hallitse tota maahanmuuttajien sanastoa.
en omista, mutta voin kyllä hankkia, jos se tekee sinut onnelliseksi.
hanki sinä itselles uusi vinkulelu, niin ei tarvitse täällä palstalla vinkua, ja kuluu se aikakin paremmin siellä kotona.
L.O.L. - Urho Kaleva
mies. kirjoitti:
mikä muuten on toi vässykkä, kun en oikein hallitse tota maahanmuuttajien sanastoa.
en omista, mutta voin kyllä hankkia, jos se tekee sinut onnelliseksi.
hanki sinä itselles uusi vinkulelu, niin ei tarvitse täällä palstalla vinkua, ja kuluu se aikakin paremmin siellä kotona.
L.O.L.Nyt selvisi sekin asia, että sinä olet sivari. No, ei se mitään. Jokainen tavallaan.
Annan ilmaisen vihjeen, kokeile googlettaa...
- Nainen
Kuulun etsimääsi kategoriaan, ja minä ainakin pysyisin sinusta kaukana, kun omaat noin nuijia mielipiteitä. Ehkä onkin niin, että ketään ei ihan oikeasti kiinnosta sinä, tositarkoituksella. Turhaa peräänkuuluttaa laatua, jos on itse täysi urvelo, ilman minkäänlaista syvällisempää ajatusta. Ethän kiinnittänyt huomiota kuin ulkonäköön, pipariin ja lapsiin.
Kunnollisia laatunaisia eivät kiinnosta tuollaiset.
Muutamia poimintoja torveudestasi, mieti niin ehkä tajuat, jos et vaivaudu miettimään ja tajuamaan, itsepä itses teet naurettavaksi.
-naaras
-normaalipainoiset
-lapsettomat
-pyöreät
-(eikö pyöreillä ole oikeutta haluta mitään)?
-kiva olla pullukka
-seuraa kaltaisistaan
-Yh:t sitten, ketä ihan oikeesti kiinnostaa
-saa keskivertoa helpommin
-piparia
-kaupanpäälliset
-kysyntä ja tarjonta
...Okei, näköjään olis voinut kopioida koko tekstin. Olet säälittävä. Veikkaan, että ikinä et tule löytämään ketään. Ketä tuollainen ihan oikeesti muka kiinnostais, huh huh...
Ja mulla muuten ei ole lapsia, olen 30v., normaalipainoinen ja erittäin hyvämuotoinen, kaunis, sympaattinen, huumorintajuinen, siedän muidenkin vikoja kuin omiani, ja vielä älykäs. Siksi pysynkin loitolla sinusta. Kuten näemmä myös kanssasisaret.- Esko Empaatti
"sympaattinen, huumorintajuinen, siedän muidenkin vikoja kuin omiani, ja vielä älykäs."
Näitä kaikkia kirjoituksesi tukee: osikoit vastauksesi "miehelle" vaikka lainasit Urhoa. Koko kannanottosi kuvastaa sympaattisuutta ja huumorintajua!
:)
"Ja mulla muuten ei ole lapsia, olen 30v., normaalipainoinen ja erittäin hyvämuotoinen, kaunis"
Luonnevikainen, omahyväinen vanhapiika?
"Siksi pysynkin loitolla sinusta."
Näin näköjään olet tehnyt kaikkien miesten suhteen, KIITOS SIITÄ!
:) - Urho Kaleva
Nainen: "Ja mulla muuten ei ole lapsia, olen 30v., normaalipainoinen ja erittäin hyvämuotoinen, kaunis, sympaattinen, huumorintajuinen, siedän muidenkin vikoja kuin omiani, ja vielä älykäs."
Just joo, ihan varmasti oletkin. Varsinkin älykäs :)
Ja joulupukki on ihan oikeesti olemassa. Hän asuu Korvatunturilla muorin ja punakuonon kanssa... - mies
kiitos kai.
tulikohan noi kehut nyt ihan oikeeseen paikkaan, minä kun yritin kertoa olevani eri linjoilla ton smurffin kanssa.
no kerran vielä, minulle naisessa on tärkeintä se mitä sisältä löytyy, oli hoikka tai pyöreä, yh tai sinkku, ei sillä väliä.
jos toisen seurassa viihtyy, kaikki muu on toisarvoista.
joka tapauksessa hyvää syksyn jatkoa sinulle.
m.
- Yksinhuoltaja
Itse olen ainakin laittanut profiiliini sen, että seksi ei kiinnosta yhtään ja etsin tositarkoituksella ystävää. Olen hoikka yksinhuoltaja ja leski. Minun mielestäni sinä hieman typologisoit meitä naisia, mutta kyllä minä ymmärrän sinuakin. Esimerkiksi juuri tuo mitä kerroit "pyöreistä" naisista, jotka etsivätr sporttisista miehistä seuraa, vaikkeivät itse ole sellaisia. Kysyntä ja tarjonta eivät jostakin syystä kohtaa täällä - kyselin miksi? Arvaa olenko miettinyt? Olen, ja ihmettelen sitä itsekin. Aktiivisena on 20000 profiilia. Eikö tuollaisesta määrästä saisi jo onnellisia pariskuntia melkoisen määrän. Ja jokainen etsii kaltaisiaan, ei sinkkua kiinnosta yksinhuoltajat, kyllä minä tiedän, koska itse ollessani sinkku etsin nimenomaan sinkkua ja löysin sellaisen - uusioperheet ovat todella vaativia, haasteellisia yritelmiä. Yksi ongelma on tuo sinkku-profiili-systeemi, sitä pitäisi uusia, koska se on huonoksi todettu.
Luulisi, että pääkaupunkiseudulta löytyisi 27-33-vuotiaita hoikkia, lapsettomia naisia, koska esim. on aika paljon opiskelijoita, jotka ovat sinkkuja ja uraansa työelämässä aloittavia naisia, joilla ei ole suunnitelmissa lasten tekeminen - ainakaan lähivuosina.- Urho Kaleva
Olet vastaajista ainoa joka löysi viestini punaisen langan. Kiitos siitä.
Ja olen pahoillani jos vahva tyypitykseni jotakuta loukkasi, mutta kuten avauksen lopussa mainitsinkin, tarkoitukseni ei ollut provosoida vaan herättää keskustelua. Ehkä kirjoitinkin turhan hyökkäävään sävyyn, mutta otsikointini kertoi mielestäni jo paljon siitä, miten tuohon avaukseen tulisi suhtautua. Viestintä on hankalaa.
Kiitos asiallisesta kommentistasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760