kiihottaako se eli tuntuuko hyvälle
miltä pyörän satula tuntuu pimpissä
haluaisi tietää
123843
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei
Kesälläilman pikkareita kesämekossa kun pyöräilee ja pimppi hikoilee, niin se tuntuu mukavalta satulaa vasten etenkin jos vähän nojaa eteenpäin pyöräillessä. Monesti tulee pyöräiltyä ihan ylimääräisiä lenkkejä pelkästään tuon vuoksi.
Käy sukupuolen korjauksessa ja kokeile ;)
Tuosta en tiedä, mutta miehenä tiedän että se tuntuu hyvältä kun kesällä pyöräillessä vastaan tulee sporttisessa kunnossa olevia pyöräilijänaisia vähissä vaatteissa ja etukenossa nojaten. Pyöräily on kivaa.
aah.
Ei tunnu hyvältä, ja kapea satula voi sattuakin. Ei tunnu miltään.
Välillä sattuu ja pitää löytää sopiva asento.
Vääränlainen satula on, jos ihan sattuu. Pitäisi olla semmoinen muotoilu, että paino on istuinluiden eikä pehmytkudosten päällä. Esim. jotkut biltemalaiset satulat on kyllä varsinaisia kidutuspenkkejä, joilla en itse voi ajaa juuri lainkaan, mutta Sqlab tekee monien paljon pyöräilevien mielestä hyviä satuloita. Toki riippuu vähäsen takapuolen mallistakin, että minkälaisesta satulasta se tykkää.
Itse pyöräilen ilman satulaa...siis pelkkä tappi ja hyvin kuskaa!
http://www.youtube.com/watch?v=bkEF3KxL41I
Jos se tekisi erityisen hyvää, pyöräily olisi kai suositumpaa naisten keskuudessa.
Se mikä EI OLE kivaa on että Helsingissä tulee vastaan kamalan läskejä naisia pyörällä.
Takapuoli on saatana puolikkaan vuodesohvan kokoinen.
Kerran meinasin jäädä sellaisen alle kun hullu akka tuli katua alas tuhatta ja sataa, osui johonkin pieneen railoon ja kuului rusahdus pyörästä.
Pyörä näytti suorastaan hukkuvan noiden kahden jättimäisen persposken alle.