Au pair Saksaan 2014-2015

-Joanna-

Haetaan Au pairia Saksaan. Asumme Saksan Hampurissa (keskeisellä alueella) ja perheessä puhutaan saksaa, suomea ja englantia. Lapset 2 tyttöä (7-ja 9-vuotiaat). Ajankohta aloitukselle olisi aikaisintaan elokuussa 2014 ja viimeistään huhtikuussa 2015.

Au pairille tarjotaan lennot, oma huone erillisessä kerroksessa, matkalippu joukkoliikenteeseen sekä viikkoraha (neuvoteltavissa).

Toivomme että et tupakoi, olet fiksu ja rauhallinen sekä hallitset hyvin suomen ja englannin kielen. Kiinnostuneet voivat jättää tietonsa/lyhyen kuvauksen tähän ketjuun niin otamme yhteyttä!

3

273

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auppari

      Hei, olisiko teillä jotain sähkopostia jonne voi laittaa meilin? En omia tietoja viitsisi näin julkisesti levitellä.

    • -Joanna-

      Hei auppari

      Meille voit laittaa mailia osoitteeseen: mar-joann (miukumauku) hotmail (piste) com

      ..ja tietysti muutkin jos ei tähän halua omaa mailiaan jättää.

    • -Joanna-

      Luulemme että perheellemme on nyt löytynyt sopiva au pair. Kiitos kaikille hakemuksista ja yhteydenotoista!

      Huomasin että sähköpostitse yrittäessäni vastata joillekin yhteyttä ottaneille, ei vastaus näyttänyt lähtevän eteenpäin vaikka yritin useaan kertaan. Joten jos et saanut vastausta sähköpostiisi niin suuret pahoittelut siitä. Kaikki viestit kuitenkin luimme ajatuksella! :)

      Hyvää kesää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1897
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1280
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1031
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      894
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      741
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      632
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      508
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe