Miten voittaa pojan sydän

sadlyinlove

okei eli lyhyesti kerrottuna minun pitäisi voittaa pojan sydän itselleni, miten onnistun? mitä minun pitää tehdä? ja ei, en kaipaa ilkeitä kommentteja vaan ystävällistä jelppiä:)!

3

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinkku Mies

      Ehdotan, että jos tunnette jo hiukan niin otat ainakin kädestä kiinni harvemmin pojat kaihtaa kosketusta ja viet jonnekkin missä voi rauhassa jutella. Juttelun aiheeksi käy ihan sama kuin mitä kavereidesi kanssa puhut kunhan ei ensimmäiseksi mennä liian henkilökohtaisuuksiin voi saada liian tungettelevan vaikutelman. Muista ainakin sanoa, että pidät pojasta. Poika voi siitä hyvinkin rohkaistua juttelemaan.

    • Poika 17v

      Älä esitä mitään vaikeasti tavoiteltavaa. Olet rohkea, näytät kiinnostusta ja teet aloitteita. Jos alat esittämään tai "pelaamaan" jotain ihme pelejä niin voit unohtaa. Ei pojat tykkää mistään esittämisestä ja peleistä. Juttelet rohkeasti ja osoitat kiinnostusta. Jos poika tykkää sinusta niin huomaat.

    • Anonyymi

      Yritä lähentää teijän suhdetta niiku hengaat sen kaa enemmän mutta älä missään nimessä pakota sitä hengaa sun kanssa. Onnea <3

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3343
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1517
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1369
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      64
      829
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      766
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      697
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      676
    Aihe