Olenko ainoa, jolla on ongelma miesten pitkien hiusten kanssa? Mielestäni en ole kranttu ulkonäön suhteen ja jokaisessa mielenkiintoisessa miehessä on yleensä jotain mihin olemuksessa ihastuu. Näin on myös pitkähiuksissa miehissä. Nyt jotenkin tuntuu, että kohtalokseni koituu se, että kohtaan pitkähiuksisia miehiä jotka vaikuttavat kaikin puolin mainioilta kumppaneilta tutustua ja sit tulee se ongelma! Mä en kertakaikkiaan löydä mitään eroottisesti viehättävää miehessä jolla on pitkä hiukset. Olenko mä ainoa tämän ongelmani kanssa ja onko tää nyt joku oman seksuaalisuuden heikkous, että pitkähiuksinen mies kuvastuu mulle niin naisena, että halut menee?
Ne hiukset vaan on kaikkialla, mun suussa, nenässä ja iholla. Eikä niiden koskemisessa ole mitään mikä viestisi maskuliinisuutta kun itsellä on pitkät hiukset.
En ole kehdannut sanoa tätä ääneen miehille joita olen tavannut. Kuulostaisi niin kauhealta sanoa, että muuten vaikutat juuri mun oloiselta, mutta noi sun hiukset säikyttää mua sängyssä. Kamala huomata, että itsellä on tämmönen asenne vamma :(
Ne hiukset vaan on kaikkialla, mun suussa, nenässä ja iholla. Eikä niiden koskemisessa ole mitään mikä viestisi maskuliinisuutta kun itsellä on pitkät hiukset.
En ole kehdannut sanoa tätä ääneen miehille joita olen tavannut. Kuulostaisi niin kauhealta sanoa, että muuten vaikutat juuri mun oloiselta, mutta noi sun hiukset säikyttää mua sängyssä. Kamala huomata, että itsellä on tämmönen asenne vamma :(
Vastaukset 12
Vanhimmat
No voi voi.
Onneks meitä, joille pitkähiuksinen mies maistuu paremmin kuin hyvin on monia. Jätä nämä komistukset niille, jotka osaavat arvostaa, ja tyydy niihin kynittyihin kuontaloihin.
Böönä, juuri näin!
Itsekoen pitkähiuksiset miehet hyvinkin maskuliinisena piirteenä.
Tosin, en ymmärrä miten hiukset - tai niiden puute voisi olla oikeasti esteenä millekkään.
Ei ole sinulla asennevammaa. Jokainen saa valita ihan itse ne kriteerit joilla kumppaninsa valitsee. Kaikilla meillä varmaan on omat pinnalliset kriteerinsä, niiden muiden syväälisempien kriteerien lisäksi. Ei kannata pakottaa itseään johonkin, jos tuntuu, että se ei itselle sovi. Saat pitää siis omat kriteerisi ja minäkin pidän omani. Sellaistahan se maailma on.
pitkät hiukset miehellä on kyllä tosi ihanat ja seksikkäät, iltasin voipi sitte aina toistensa hiuksia letitellä ja laitella. Tosi miehekästä (Y)
Saahan sitä ihmisellä olla mieltymyksiä ulkonäön suhteen. En minäkään pidä pitkähiuksisista miehistä eikä oma mieheni voi sietää lyhythiuksisia naisia. Onneksi kaikille on ottajansa.
Eipä ne hiukset sopivuutta määrää, mutta kyllä minun katseeni herkemmin tarttuu pitkähiuksiseen (positiivisessa mielessä).
Staminan Peksi. Viikingit-sarjan Travis Fimmel. Aamen.
Et ole ainoa. Mäkään en välitä pitkätukkamiehistä. Mutta en sentään kammoa niitä, ne ei vaan viehätä. Sen sijaan kaljuja kammoan ja se on paha juttu niiden kannalta jotka ei kaljulleen mitään voi. Mutta näin on asiat, että lyhyttukkainen mies on ainoa joka saa kiinnostumaan. Onneks niitä riittää ;)
Ei mua ainakaan haittaa. Noh, se riippuu vähän siitä minkälaiset ne hiukset on. Joillekin miehille pitkä tukka sopii paremmin kuin toisille, ihan niin kuin eri naisillekin sopii erilaiset hiukset.
Itselläni on taas toisin päin. Kun näkee heviletin ei ole enää väliä miltä muuten näyttää tai onko täysi kusipää ;) No se oli (melkein) vitsi... Sain joku aika sitten ensimmäisen pitkähiuksisen petikumppanin niin tajusin siinä samalla että kai tässä joku pitkähiuksifetissi on :O
Suomalainen hiuslaatu, -väri ja kasvonpiirteet huomioiden pitkät hiukset pitäisi kieltää lailla. Ei ne täällä kellekään sovi.