Varasin eilen tatuointiajan ja kysyivät minulta saako harjoittelija tehdä tatuointini. Suostuin, koska haluamani kuva on melko yksinkertainen ja näytillä oli harjoittelijan tekemiä töitä, mitkä olivat kyllä hienoja. Nyt alkoi kuitenkin vähän huolestuttaa. Onko kellään täällä kokemuksia tatuoinnin ottamisesta harjoittelijalla? Kertokaa vähän miten sujui ja tuliko hyvää jälkeä :)
Tatuointi harjoittelijalla? Kokemuksia!
7
3426
Vastaukset
- RostinLoca
Olen ottanut useammankin harjoittelijalla. Ei mitään ongelmia jos liike on kunnollinen eli tatuoijat osaavat asiansa niin eine päästä kisälliä tekemään töitä elleivät ole varmoja tämän osaamisesta. Itselläni ei negatiivista sanottavaa mutta harjoittelija olikin yhden suomen "kärkinimen" oppipoika. Asikassuhde jatkuu edelleen vaikkei hän enää ole oppipoika -statuksella. Eli anna palaa vaan!
- tattoo3
Kiitoksia rohkaisusta! Liskogalleriaan olen menossa ottamaan eli suosittu ja tunnettu paikka kuitenkin :)
- Pitäs ...
Hei mene vaan. Noi ei ihan vielä ammattilaiset on tosi huolellisia eikä ne ole mun kokemuksen mukaan koskaan ylimielisiä. Jotkut parikymmentä vuotta alalla olleet "tietää" joskus paremmin mitä asiakas haluaa. Mielipiteen esittäminen on toivottavaakin, mut ylimielisyys ei. Voisiks sit kertoo miten kävi?
- tattoo3
Tulen kyllä kertomaan heti miten kävi! Ensi keskiviikkona on aika, joten silloin sitten. Ja kiitos sullekin vastauksesta :)
- tattoo3
Ajattelin tulla kertomaan, että hyvää työtä harjoittelija teki. Huolellisesti ja taidokkaasti, ei juuri ollenkaan epävarmasti. Vähän kauemmin tuon teossa meni kuin vanhalla tekijällä olisi mennyt, mutta jälki on siistiä ja hienoa ja sehän se on tärkeintä!
- Anonyymi
Kävin kans NS, harjoittelijalla ja jälki ei poikkea itseään ammattilaiseksi kutsuvan lyöjän jäljestä mitenkään.
Ehkä aikaa menee enemmän mutta huolellinen oli . - Anonyymi
Tänne meille, kyröskoskelle, saapui nuori nainen ja perusti tatuointi studion.
Oon nyt pari kertaa siellä käynyt leimaa hakkuuttamassa ja pakko sanoa että pätevä on nainen vaikka itseään harjoittelijaksi kutsuukin. Suosittelen....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk17510063Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi89572Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1548121Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2677616Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1536289Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k876007Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j625846Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit994902Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja173981Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist581623