Pidän kovasti nukkumisesta kun tunnen toisen ihmisen ihollani. Haluaisin nukkua vaimoni kanssa niin sanotusti lusikka asennossa. Siis kyljellä jolloin pitäisin häntä sylissäni. Hän tavallaan istyisi sylissäni.
Käytännössä aamuerektioni oli hänen pakaroittensa välissä. Mistä nousi hirveä äläkkä. Nyt pyrin nukkumaan kaukana hänestä etten vahinkossa koskettelisi häntä sopimattomasti.
Miten te nukutte?
Lusikka-asento pahasta
4
539
Vastaukset
- surullista kuultavaa
Mikään ei ole ihanampaa kuin tuntea se aamuerektio pyllyä vasten. Miksi siitä teillä nousi hirveä äläkkä? En käsitä. Ettekö enää rakasta toisianne?
- Viiraa päässä?
Ei taida olla ihan balanssissa tuo aloittajan akka.....
- krtufg
Ei häiritsisi yhtään aamuerektio pakaroiden välissä, siis en nostaisi asiasta minkäänlaista äläkkää. Mutta asia on esim. minun kohdallani niin, etten kertakaikkiaan pysty nukkumaan kiinni toisessa, tai aivan toisen lähellä. Se ei tarkoita, ettenkö rakastaisi tai haluaisi miestä, mutta nukkuessani tarvitsen oman tilan, en sellaista "suljetun paikan kammoa". Sille ei voi mitään. Niin kauan kuin on aika alkaa nukkumaan, olen toisen lähellä, voin joskus jopa nukahtaa siihen. Mutta herään hyvin äkkiä, ja sitten siirryn omalle puolelleni. Haluan olla toisen lähellä, ja voin olla siinä vaikka niinkauan kuin hän nukahtaa, ja lähelleni voi tulla heti aamulla, mutta nukkumiseen minulla nyt vain yksinkertaisesti täytyy olla se oma tila.
se ei ole ongelma kun olen selittänyt, ettei se millään tavalla liity toiseen tai tunteisiini, en vain pysty muuten nukkumaan. En muutenkaan pidä ahtaista tiloista. Mutta kompromissinä olen siis lähellä vaikka siihen asti kun toinen nukahtaa, ja minuun saa tulla kiinni heti aamusta, ennenkuin olen herännytkään. Jotkut ihmiset vain yksinkertaisesti tarvitsevat "etäisyyttä" siinä nukkumisvaiheessa. Erektiolla ei siis ole mitään väliä, sehän on vain mukavaa. Eipä tästä nyt ainakaan minun elämässäni suurempia ongelmia ole tullut, kun tosiaan olen asian selittänyt, ja muuten selkeästi näytän miten nautin toisen läheisyydestä. - tilaa kääntyillä
Minä myös tarvitsen ikää myöten omaa tilaa kääntyillä vapaasti nukkuessani ja sitä odotellessa. En halua herättää aina miestäni kun minulla on tarve kääntyillä. Nuorena sitä saattoi nukahtaa ja nukkua vaikka missä asennossa. Toki usein olemme vähän aikaa sängyssä sylikkäin ennen unta. Päiväunille kelpaa kyllä lusikka-asentokin, kun ei ole niin väliä, nukkuuko vai ei.
Lisäksi en tykkää aamuerektiosta pakaroiden välissä siksi, että mieheni yrittää silloin myös viedä asian loppuun asti ja minä taas haluan herätä pikku hiljaa ja tehdä aamutoimet rauhassa ennen seksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 951996
- 571929
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351