koot 56-60 Naisten vaatteet netistä?

Momma

Mistäköhän löytyisi naisten vaatteita kooltaan 56-60 väliltä.
Elloksella on tälle kesälle jotenki valikoima "köyhtynyt" ja löytyy vain mummo tunikoita yms.

Joten vinkkaatko jos tiedät jotain hyviä sivustoja :)

5

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • akka kemistä

      www.ullapopken.eu.

    • sdödljafld

      Katsele noita aikaisempia keskusteluja esim. tältä keväältä läpi. Siellä on muistaakseni montakin ketjua, jossa tätä keskustelua käyty.

    • töötöötö
    • fashion4everysize

      Halensin nettisivuilla kohdassa isot koot on uk-kokoon 32 eli euro-koon 60 saakka. Yoursclothingillakin kai samaan kokoon saakka, kuten useissa brittiläisissä verkkokaupoissa. Mummotunikoihin painottuvissa Cellbesissä ja Klingelissä voi joskus löytyä epämummomaisia yllätyksiä. Kamalia white trash-tyylisiä kloriittifarkkuja ja korsettipunostukikoita myyvistä jills.fi:stä ja misura.fi:stä saattaa joskus löytää muuallakin kuin Keravalla muodissa olevia vaatteita :b.

      Tsemppiä etsintään - kyllä jostain aina jotain löytyy. Olin itse muutama vuosi sitten kokoa 58-60. Nyt kokoa 48-50 ja täytyy sanoa, että valikoima tässä koossa on radikaalisti erilainen kuin aiemmassa. Toivotaan, että asiaan tulisi parannusta pian.

    • Bethditto

      Elloksella ja Cellbesiltä löytyy 62 kokoon asti. Itse olen kokoa 56/58 ja sieltä olen housut ostanut. Jillsiltä löytyy myös jotain, kunhan ei hanki niitä Kerava tai Paimio -henkisiä jäätäviä farkkuja. Alusvaatteita löytyy Ullapopkenilta, jopa tangat 62 koossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      243
      45306
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      185
      10838
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      33
      1563
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe