http://www.mtv.fi/lifestyle/tyyli/artikkeli/kaikin-puolin-taydellinen-arvaa-kuka-heista-on-vuoden-2013-komein-kotimainen-mies/3195960
Mitä ihmettä Cheek tekee ykkösenä? Hyvin näkee taas, että status, rikkaus ja kusipäisyys eli liian pitkälle menevä itsevarmuus muovaa miehen naamaa positiiviseen suuntaan. Lauri on kevyesti parhaimman näköinen.
Mitä ihmettä Cheek tekee ykkösenä? Hyvin näkee taas, että status, rikkaus ja kusipäisyys eli liian pitkälle menevä itsevarmuus muovaa miehen naamaa positiiviseen suuntaan. Lauri on kevyesti parhaimman näköinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Mä liputan kyllä Ilkka Villin puolesta...mutta kaikilla on makunsa.
Noissa kaikissa ehdokkaissa naisia kiinnostaa ennen kaikkea miehen tavallisuus.
http://www.youtube.com/watch?v=Uans55GmqxI
Tuo EI ole Cheekin biisi (vaan Skandaalin jne.), ja luulisi sen nyt kaikille tulleen selväksi tuolla toisessa ketjussa. Vähän mediakriittisyyttä..
Status ja raha nuo on komeaksi tehnyt. Varmasti löytyy suomesta paremmankin näköisiä miehiä, ihan tältä perusduunaritasolta.
Kilpailun nimen olisi pitänyt olla "kotimaan komein julkkis 2013"
Lol sija 5: Tomi Björk. Lukijan perustelu: "On tatuoitu ja osaa laittaa ruokaa" -.-
Mutta joka tapauksessa Cheekin ykkössija todistaa myös sen, ettei miehen pituus välttämättä vaikuta naisensaantiin. Jare on jaloissa mitattuna 5´6 eli tekee tuollaiset about 170 cm ja risat. Kuulemma tuo reunalla elävä rehentelijä ei pidä siitä että hänen pituudestaan huomautellaan, mutta eipä se toisaalta tunnu suosioonkaan vaikuttavan.
Jonkun tutkimuksen mukaan statusmiehet nähdään pidempinä kuin mitä oikeasti ovat. Eli Cheekin 170 senttiä ei ole ätmin 170 senttiä. Ää.
'....'
Statusmiesten karisma sen tekee. Henkilö aistii heissä olevan voiman, vallan jne. Jopa pituuskin siis arvioidaan yläkanttiin. Statusta katsotaan ylöspäin, oli pituus mikä hyvänsä.
Ihmiset, jotka haluavat mollata Jarea, mainitsevat mm. tämän pituusasian. Asia ei kyllä muita häiritse kuin vain näitä kateellisia ja 'vihaajia'.
Näkee että suomilortot on rahan perään. Ilkka villi tuo meikäläisen mieleen Hugh Jackmanin. Toivon mukaan äijä ottaa ulkomaisen naisen, eikä puhkinussittua suomilutkapatjaa.
Eikö muka suomesta komeampia miehiä löydy? Noista yksikään ole semmoinen joiden seurassa tarvitsisi itseään vähemmän komeaksi ajatella.
'Ikisinkku M'
Puuttuuko sinulta statusta ja julkisuutta? Kyse ei ole pelkästä komeudesta :)
Joo puuttuu kun en ole koskaan niitä hakenut, tosin joskus minua huvitti kun joku porukka yhden isomman tapahtuman yhteydessä kailotti "kyllä me tunnistettiin sut", ilmeisesti ne luuli joksikin julkkikseksi.
Itse muistutan eniten tuota Ilkka Villiä. Cheek ei ole komea ja vielä lyhytkin. Olin kyllä luullut häntä paljon pidemmäksi kuin 170cm, tosin ei pituudella mitään väliä ole miehen tasoon, on minullakin monia vielä lyhyempiä YTM-kavereita.
Tai miten tuo nyt menee. Tästä kuvasta saa jonkinlaista kokonaiskuvaa. Voi olla jotain 175-180 väliltäkin.
http://yle.fi/musiikki/sites/musiikki/files/images/cheek30_1.jpg
On se mun mielestä pidempi kuin 170 cm. Minä olen sen mittainen ja olen työpaikallani tyypin nähnyt ja oli pidempi kyllä.
175-senttinen kaverini sanoi että on sitä lyhyempi.
Jaren fanina tulee jälleen toistamiseen niin kiva olo.
Kyllä Jare on komea, mutta valintaan vaikuttaa aina myös muut seikat ja hyvä niin.
Jaren käyttäytyminen fanejaan kohtaan, mediauskottavuus, hyväkäytöksisyys, rautainen ammattitaito, vahva selkärankaisuus, älykkyys, luovuus ... voiko fani muuta kuin olla iloinen, että Suomesta löytyy tällainen mies. Oikeasti ... osalla suomalaisista miehistä olisi hyvä ottaa oppia Jaresta.
Minkä ikäinen olet? Oletko koskaan seurustellut miehen kanssa?
Trolli se on.
Aina kun joku vaikuttaa liian tyhmältä ollakseen todellinen persoona = trolli
Cheek-fanit ovat tyhmiä, mutta eivät noin tyhmiä sentään.
Mikä oli ketjun otsikko, voit vilkaista '....'
Jaren faneista on minulla käsitys, että useimmat ovat moninaisesti tasokkaita henkilöitä. Sanontahan on, että samanlaiset lapset leikkivät yhdessä.
Teemu on noista komein. Ja Ilkka 8)