Miksi naiset ette halua miehiä vaikka teil on treffi ilmoitus?
Miks naiset ei vastaa
Posti ei kulje
19450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
No kun meillä on järki päässä.
Niin kyllähän autokin pitää olla vaikka ei olisi ajokorttia eikä muutakaan käyttötarvetta sille.
Naisil muka järkee. Tuollaisten juoppojen kans ne hengailee.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/mies-pudotti-naisen-ikkunasta-sai-3-5-vuotta-tapon-yrityksesta/3436042
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014061118397266_uu.shtml
Yksi hyvä mies riittää, tarvetta ei ole monelle. Yhtäkään hyvää vaan ei ole tullut vastaan, ja vastaan heti sille yhdelle hyvälle, kunhan sellainen löytyy..
Jokainen naispuolinen ystäväni, joka käyttää nettideittejä, tinderiä tms, haluaa miehen. En tiedä ainuttakaan, joka pitäisi profiilia ihan vain tuhlatakseen aikaa netissä.
Se, että naiset eivät halua sinua, ei tarkoita etteivätkö he haluaisi Miestä.
Helkalla sitä on vastaus joka kysymykseen...
Kysypäs joskus niiltä ystäviltä, mitä se nettideittailu käytännössä on heille?
Tekevätkö he aloitteita ja millaisille miehille?
Täällä jatkuvasti toitotetaan, kuinka yli kolmekymppiset, perheestä haaveilevat sinkkunaiset kuumeisesti etsivät miestä.
Epäilen hyvin vahvasti tuota väitettä, koska minulla on ollut suomi24:ssä profiili noin kolme vuotta, nyt olen 35, eikä minun profiilisssani käy koskaan yksikään noin kolmekymppinen nainen oma-aloitteisesti.
Jos nainen haluaa löytää elämäänsä miehen, miksei hän etsi sitä?
Naiset tuhlaa miehen rahoja.
Väärin, naiset tuhlaa omia rahojaan. MInua ei miehen rahat kiinnosta, vaan seura.
Etsin netissä miestä, joka haluaisi muutakin kuin vain yhden illan juttua.
Koska monella naisella on pakkotarve olla 24h sisäänkirjautuneena Suomi24 Treffit-sivulle.
koska vaha tapa, on mihen vientiä.
,,,,,,,,,,,,
No niin! Siinäs kuultiin! EI VAAN KELVATA! Aika pistää profiili kiinni, laittaa peitto korville ja itkeä uneen, ja jos uni ei tule, upottaa 9mm unipilleri kallosta sisään, koska kuulimme juuri miksi emme tule koskaan kokemaan vastarakkautta!
Vaikka siksi koska haluaa keskittyä kirjottamaan yhdelle tai kahdelle kerrallaan? :)
Vastaa, kun kohdalle sattuu sellainen tasapainoinen, itsensä ja elämänsä kanssa sinut oleva mies, joka ei rutise ja marise kaikesta kuin joku akkapahainen.
Tähän voi olla parikin syytä.
1. Et vastaa profiilisi perusteella naisen kriteereitä. Tässä tapauksessa olisi toki naiselta fiksua laittaa joku ystävällinen "ei kiitos" -viesti.
2. Nainen kirjoittelee jo jonkun muun/joittenkin muiden kanssa. Tässä tapauksessa olisi toki naiselta fiksua laittaa joku ystävällinen "ei kiitos" -viesti.
... toki huomioitava, että naisille tulee usein paljon viestejä eikä kaikkiin jaksa jotain rueta rustaamaan etenkin jos
3. Kirjoitat jonkun mitään sanomattoman "moi mitä,,, kuuluu ,,?" viestin.
Olen samaa mieltä syistä ^
Aina noita pelkkiä moi-aloituksia tulee vaikka olen profiilissani selkeästi sanonut ettei sellaiset kiinnosta ja kehoittanut myös katsomaan ihannekumppani-puolen. Se on tosi väljästi laitettu mutta kuitenkin, koska kaikilla meillä jotain kriteereitä/toivomuksia on...
Yritän kaikille vastata sen ei kiitos-viestin jotka eivät yhtään anna aihetta jatkoon mutta kun vain 5 viestiä/vrk saa lähettää niin en haluaisi käyttää sitä pelkästään näihin ei kiitos-vastauksiin.
Ei tule minkäänlaista vastausta vaikka kirjoittas enemmänki ku moi. Arvaa jaksaako kirjottaa enää muuta kun sen moi... itse te naiset nirsoilullanne ja koppavuudellanne ajatte miehet pelkkiin moi viesteihin. Jos asialliseen viestiin saisi asiallisen vastauksen tai ylipäätään vastauksen ehkä jaksaisi kirjoittaa muutakin.
Lähestyn itse mua kiinnostavia miehiä, mutta usein pelkkää hiljaisuutta saan palkakseni. Niihin viestiin en vastaa, jos mies on ihan eri planeetalta, siis en edes suurennuslasilla löydä miehen profiilista mitään kiinnostavaa. Vähän sama juttu, jos pihaan lentää varpusparvi, niin niistä ei erotu mikään yksittäinen lintu, kaikki näyttää samoilta.