Roosters töhri Velon seinää??

Petri Lokka

Roosters
-On mestarisuosikki jälleen kerran.
-Kolme kertaa putkeen tullut jo mestariksi
-Suomen menestynein jenkkifudisjengi
-Eniten MJ-pelaajia
-Parhaat junnut, pelaajat, taustaorganisaatio
-Kilpailukykyisin joukkue
-Ainut joukkue, joka pystyy haastamaan Euroopan parhaat seurajoukkueet
-Suurin päätäntävalta SAJL:ssa

Mutta kysynpähän vain, että oikeuttaako se töhrimään punaisella maalilla, mikä on myös joukkueen tunnusväri, töhrimään Velon seinää. Seinässä luki: When I see you you will suffer. Tai jotain tämän suuntaista. Lapsellista käytöstä. On totta ettei nykyisellään Wolverines ja 69'ers pysty haastamaan joukkuetta, mutta ollakseen todellinen mestari, on joukkueen osattava voittaa mestarin elkein. Huonompaa kuin huono häviäjä, on huono voittaja ja te, Roosters, olette omalla toiminnallaan osoittaneet olevanne huonoja voittajia. Ette ansaitse kanssapelaajien kunnioitusta.

Vielä ei ole myöhäistä muuttaa kurssia. Pyydänkin Roosterssin johtohenkilöitä pesemään seinän anteeksipyyntönä kaikille lajin pelaajille. Aika lopettaa pelleily ja suunnata katseet tuleviin Eurobowl peleihin.

12

392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lajia seurannut

      Roosters ei ole 2000 -luvulla pärjännyt Eurobowlissa yhtään sen paremmin kuin vaikkapa Trojans tai Crocodiles. Käsittääkseni parhaiten Eurobowlissa on tällä vuosituhannella eurooppalaisen huippujoukkueen pystynyt haastamaan Crocodiles.

      Tämänvuotisessa Vaahteraliigassa puolestaan uskon esimerkiksi Trojansin pistävän tosissaan kampoihin Roostersille. Veikkaan, että Trojans tulee keskinäisissä otteluissa voittamaan Roostersin.

      • 8+20

        Paremminhan esimerkiksi Butchers on pärjännyt eurobowleissa 2009 kun pääsi Tirolia vastaan pelaamaan välierissä. Tosin hävisivät pelinsä, mutta päätyivät neljän parhaan sakkiin euroopassa.

        Vaikka Roosters voittaisi koko Challenge cup -alemman loppusarjan, niin sijoitus euroopassa on vasta seitsemäs kun tämä ylempi sarja pelataan Big Six -nimellä ja sinne ei ole mitään asiaa.


      • 3+5
        8+20 kirjoitti:

        Paremminhan esimerkiksi Butchers on pärjännyt eurobowleissa 2009 kun pääsi Tirolia vastaan pelaamaan välierissä. Tosin hävisivät pelinsä, mutta päätyivät neljän parhaan sakkiin euroopassa.

        Vaikka Roosters voittaisi koko Challenge cup -alemman loppusarjan, niin sijoitus euroopassa on vasta seitsemäs kun tämä ylempi sarja pelataan Big Six -nimellä ja sinne ei ole mitään asiaa.

        No eipä se Big6 kauttaaltaan ihan solidia kamaa ole. Calanda ei ole kummoinen nippu.


    • 19+16

      Mikä juttu tämä Pekka Lokan juttu on? Aivan älytön väite.
      Ei muuta kuin poliisi tutkimaan töhrimistä ja Herra Lokan väittämää.
      Miksi kukaan sotkisi omaa kotikenttäänsä?

    • 0492+

      mut kun se on maalattu punaisella

    • 9+20

      Taas joku agitaattori yrittää jollain pas..a läpällä saada jotain negatiivista aikaan. Helsingin seurathan tekevät yhteistyötä mm yhteinen Velokortti ja monessa muussakin asiassa on paljon yhteistyötä, esimerkiksi tuomaroinneissa.

    • 17"9

      Ettei siellä vaan lukenut "When I see you I will suffer", viitaten Velon kenttään.

    • Sheer-look Holmes

      Oliko mitään mainintaa piknik-katsomosta tai höyläämättömästä kakkosnelosesta siinä tagissa?

      • Herra Lokka

        Ei tainnut olla, mutta kuulin huhun, että maksamalla 7,50 € pääsee katsomaan ko. töherrystä. Lapsilta tuplahinta.


      • 18+17
        Herra Lokka kirjoitti:

        Ei tainnut olla, mutta kuulin huhun, että maksamalla 7,50 € pääsee katsomaan ko. töherrystä. Lapsilta tuplahinta.

        Eli sä oot maksanu sen 7.50 ja käyny tsekkaamassa sen töherryksen? V1ttu mikä URPO!!


    • AGDDDDDDDDDDDDDDDDDD

      Kävin aamulla tänään katsomassa seinää ja valitettavasti edelleen Roosters töhry oli seinällä. KYSYN MILLOIN TÖHRY TULLAAN SIIVOAMAAN ROOSTERSSIN TOIMESTA

      • 12+14

        Ei Roostersin toimessa ole mitään töhryä. Hyvinhän niillä toimessaan menee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      139
      7687
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2952
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      333
      1863
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      271
      1514
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      121
      1319
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1179
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1082
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      986
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      962
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      941
    Aihe