Lähden saareen

kiltti mies.

Viikonlopuksi. Mitäs te aiotte tehdä viikonlppuna? Otan oman tyynyn mukaan saareen.

9

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keissa

      Suunnitelmasi vaikuttaa ihanalta. Saaressa eivät ole riesa hyttyset kun tuulee ja on ilman virtaa.
      Itse olen huomenna vapaaehtoistyössä kirpulla, saunon, hieman siivoilen. Poikkean ystävien luona, seurakunnassa, ym. Kyllä sitä tuonne luontopoluille haluaa lähteä. Asun hyvin lähellä sellaisia. Voi käydä helposti jopa puolen tunnin kävelyllä, istua rannassa, kierrellä sukuhautoja ja kantaa vettä kukkasille.
      Ihmeen nopeasti kesäpäivät kuluvat, oli sitten töissä tai töiden vieressä.

    • hmmmmm
    • kiltti mies.

      No aika kuivaa on ollut tääl saares. Olin tääl 19 vuotta sitten alokkaana armeijassa ja paikka on muuttunut aika paljon. Kalaan ei pääse ku kauhee myrsky koko ajan. Oon mä grillannu ja juonut olutta ja katsellut jalista ja kiertänyt saaren. Näin mä kyy käärmeen tuos aamul.

      • 2+4

        No nyt pois netistä!


      • 1+4
        2+4 kirjoitti:

        No nyt pois netistä!

        Niin, viimeistään nyt!


    • kiltti mies.

      Kävin grillaamas pihvei taas ja koht saunaan. Huome kotiin takas. Onhan tää vaihtelu normi viikonloppuun

    • kiltti mies.

      Kävin saunas ja pulahtamas meres 3 kertaa. Hyvä puoli täs on et on oma sauna ja oma ranta. No ihan hyvä pikku loma vaik eilen satoi niin tänään on arska paistanut.

    • paska_haisee

      Meikä on runkannut yksin himas. Sitä mä oon tehnyt. Niin ja kävin kaupas.
      Kauppareissut on mun päivien huippukohta aina, kyllä on surullista.

    • Ensi viikonloppuna tai jo aiemminkin lähden Sipooseen talkoisiin. Sitten ehkä pikkusen juomaan..grillaamaan.. juhannusta viettää. Jonain viikonloppuna haluisin tehdä henkisen matkan jonnekin päin suomea. Sielu vetää maalle ja metsään. Oiskohan jotain ekomeininkiä tai perinnejuttuja jossain päin? Menisköhän Valamo jo liiankin "henkiseksi"? No joka viikonlopuksi ois hyvä keksii kesäisin tekemistä. Uimaan pitäs päästä..eikä nössöillä näiden viileiden säiden vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      59
      798
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      773
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      45
      648
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      213
      578
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      543
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      526
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      506
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe