Olisi tuollainen upea kokoteipattu sportti-edustuscoupe tarjolla, uskaltaisiko ostaa?
http://www.nettiauto.com/bmw/645/4706633
Ostaisitteko?
http://www.nettiauto.com/bmw/645/4706633
Ostaisitteko?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei ole luotettava firma. Kukaan muukaan ei ole uskaltanut tuota autoa sieltä ostaa, vaikka se on seissyt siellä jo yli kaksi vuotta. Ilmoitusnumerosta selviää myyntiaika.
Kannattaa varmistua, että vanteet kuuluu kauppaan. Usein ilmoituksissa mainitsevat aluvanteista ja uusista renkaista, mutta ne tuleekin lisähinnasta mukaan. Ihme kikkailua.
No kun ei kuulu vanteet kauppaan, lukeehan tuolla bemarin ilmoituksessa ihan selkeällä suomenkielellä "lisähinnasta".
Hieno on BMW, kyseisessä liikkeessä useinkin hieman erikoisempia autoja myynnissään ja kyllä minä ainakin saan selvää ilmoitusteksteistään ihan hyvin ja jos siellä lukee "lisähinnasta" niin sitten se niin on.
Firman luotettavuuteen en voi kantaa ottaa, kun en tunne toimintatapojaan esim. virhevastuuasioissa lainkaan. Kysyjää suosittelisin käväisemään paikanpäällä, reippaasti kysymään bemarin koeajoa ja tutkia sen asiapaperit, kuten ostajan velvollisuuksiin kuuluu. Jos lompakossa on riittävästi painetta edes käsirahaan (20% on lähes kymppitonni) ja auto vaikuttaa ostonarvoiselta, niin ei muuta kuin kättä taskuun ja bemarin ostoon! ...ttuako sitä palstapelleiltä kyselemään?
Jaahas, tuonkin joppariliikkeen edustaja päivystää täällä.
Otsikossa on ISOLLA ilmoitettu mitä ollaan myymässä ja hinta perässä
"M6 Design, 20" ALUT, ALUSTASARJA, SPORT PUTKISTO, SPORT-SISUSTA XENON TÄYD.H-KIRJA LOGIC 7 HIFI NAVI, 41 900 € "
Ja sitten perään kirjoitettu että vanteet eivät kuulu hintaan?! Naurettavaa pelleilyä! Mitä muuta ei kuulu hintaan? Lunastetaanko alustasarja, huoltokirja, navi myös lisähintaan?
Tota samaa huijausta ne harrastaa joka auton kohdalla. Moinen hintakikkailu on jo nettiauton säännöissäkin kielletty.
Ilmoitetut hinnat lienee pelkän raakakorin hintoja.
Tuolla rahalla saa uudeen hyvän auton, miksi ostaa vanhaa romurautaan ?
Miksi ei voi laittaa sellaista hintaa että vanteet tulee mukaan? Itse en osta mitään enkä mistään jos on kikkailun makua eli stereot lisähintaan tai vanteet lisähintaan.Laittaa sellaisen hinnan ettei näytä tyhmältä.Monet automyyjät ovat vaan niin amareita,,huh huh
Auton ostajat eivät osaa valitettavasti katsoa paljon muuta kun auton hintaa. Suomalaiselle tuulipuvulle hinta ratkaisee eikä se mitä sillä hinnalla saa. Perus ostaja maksaa mielummin 19.000euroa romusta kun 21.000eurolla olisi saanut jo priimaa uusin renkain. Valitettavasti.
Kys liikkeestä ei kannata ostaa yhtään mitään.
Kysy tapasi mukaan äidiltäsi.
Olette niin reppanoita , ette ota vastuuta omista ostoksistanne, pikku lapset.