Avoliitossa miehen kanssa - halu sekstailla naisen kanssa

binainen

Olen avoliitossa ihanan mieheni kanssa. Meillä menee todella hyvin ja olen onnellinen suhteessamme.

Olen viime aikoina alkanut fantasioida seksistä naisen kanssa. Olen kokenut olevani bi-seksuaali jo pitkään. Olen ennen minun ja mieheni suhdetta tapaillut naisia ja suudellut, mutten ole seksiä heidän kanssaan koskaan harrastanut. Nyt olen alkanut nähdä unia asiasta ja se on alkanut kiinnostaa vain enemmän kokoajan.

Mieheni tietää bi-seksuaalisuudestani ja on sanonut asian olevan ok, jos haluan puuhastella naisen kanssa. En haluaisi tätä kuitenkaan tehdä mieheltä salassa ja haluaisin kertoa asiasta, mutten tiedä miten ottaisin asian puheeksi. Mieheni on kyllä ehdotellut kolmen kimppaa kuviolla m 2n, mutten ole sille vielä lämmennyt...

3

370

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 6+16

      Koita ihmeessä. Me ainakin tykätään. Tietysti kuinka mustasukkainen olet miehestäsi ja kestätkö sen että hän nauttii toisesta naisesta ja kenties laukeaa tämän käsittelyssä? Minulla teki alussa tiukkaa nähdä oma mieheni silmät kiiluen himosta panemassa toista naista ja jäinkin alun kokeiluissa ilman huomiota. Nostin siitä kovan äläkän ja nyt hommat sujuu tasapainoisemmin. Nykyisin kimppajutuissa en harrasta oikeastaan lainkaan seksiä mieheni kanssa vain naisen.

    • hed.

      Kuulostaa aika ristiriitaiselta, että menee todella hyvin ja kuitenkin haaveilet naisista? Kannattaa ainakin miettiä tarkkaan mitä haluat.

    • PuhuIhminen

      Se, että on biseksuaali, ei muuta millään tavalla parisuhteen sovittuja sääntöjä. Jos olisit täysin hetero, niin olisiko silloin ihan ok sekstailla muiden miesten kanssa? Jos sinusta tuntuu pahalta ajatukselta, että miehesi olisi kolmen kimpassa toisen naisen kanssa, niin miksi sinä itse olisit jotenkin erityisasemassa?

      Ainoa ero tässä on se, että miehet joskus näkevät naisten välisen seksin jonkinlaisena puoliseksinä, eivätkä välttämättä pane sitä niin pahakseen kuin parisuhteen ulkopuolisen heteroseksin. Toiset miehet taas näkevät pettämisen pettämisenä, oli kolmas osapuoli kuka tahansa.

      Jos miehesi puolesta toinen nainen on ihan okei (tai sinun puolestasi kolmas pyörä), niin keskustelkaa ja miettikää asiaa tarkasti. Parisuhteeseen yhteisestä sopimuksesta otettu kolmas osapuoli voi olla siunaus tai kirous, mutta harvemmin mitään siltä väliltä. Yksi "helppo" tapa testata asiaa olisi vaikka, että sopisit miehesi kanssa, että hän katselee sivummalta kun suutelet ja koskettelet vaatteet päällä toista naista. Älkää edetkö tästä pidemmälle, vaan puhukaa heränneistä tunteista ja jatkosta ensin rauhassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      51
      863
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      643
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      54
      619
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      552
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      29
      507
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      492
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      27
      437
    8. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      415
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      66
      409
    10. Jotenkin tunnen vahingoniloa

      Tunnenpa vaan. Ei saisi, mutta väkisinkin tunnen.
      Ikävä
      32
      405
    Aihe