Olen avoliitossa ihanan mieheni kanssa. Meillä menee todella hyvin ja olen onnellinen suhteessamme.
Olen viime aikoina alkanut fantasioida seksistä naisen kanssa. Olen kokenut olevani bi-seksuaali jo pitkään. Olen ennen minun ja mieheni suhdetta tapaillut naisia ja suudellut, mutten ole seksiä heidän kanssaan koskaan harrastanut. Nyt olen alkanut nähdä unia asiasta ja se on alkanut kiinnostaa vain enemmän kokoajan.
Mieheni tietää bi-seksuaalisuudestani ja on sanonut asian olevan ok, jos haluan puuhastella naisen kanssa. En haluaisi tätä kuitenkaan tehdä mieheltä salassa ja haluaisin kertoa asiasta, mutten tiedä miten ottaisin asian puheeksi. Mieheni on kyllä ehdotellut kolmen kimppaa kuviolla m 2n, mutten ole sille vielä lämmennyt...
Avoliitossa miehen kanssa - halu sekstailla naisen kanssa
3
362
Vastaukset
- 6+16
Koita ihmeessä. Me ainakin tykätään. Tietysti kuinka mustasukkainen olet miehestäsi ja kestätkö sen että hän nauttii toisesta naisesta ja kenties laukeaa tämän käsittelyssä? Minulla teki alussa tiukkaa nähdä oma mieheni silmät kiiluen himosta panemassa toista naista ja jäinkin alun kokeiluissa ilman huomiota. Nostin siitä kovan äläkän ja nyt hommat sujuu tasapainoisemmin. Nykyisin kimppajutuissa en harrasta oikeastaan lainkaan seksiä mieheni kanssa vain naisen.
- hed.
Kuulostaa aika ristiriitaiselta, että menee todella hyvin ja kuitenkin haaveilet naisista? Kannattaa ainakin miettiä tarkkaan mitä haluat.
- PuhuIhminen
Se, että on biseksuaali, ei muuta millään tavalla parisuhteen sovittuja sääntöjä. Jos olisit täysin hetero, niin olisiko silloin ihan ok sekstailla muiden miesten kanssa? Jos sinusta tuntuu pahalta ajatukselta, että miehesi olisi kolmen kimpassa toisen naisen kanssa, niin miksi sinä itse olisit jotenkin erityisasemassa?
Ainoa ero tässä on se, että miehet joskus näkevät naisten välisen seksin jonkinlaisena puoliseksinä, eivätkä välttämättä pane sitä niin pahakseen kuin parisuhteen ulkopuolisen heteroseksin. Toiset miehet taas näkevät pettämisen pettämisenä, oli kolmas osapuoli kuka tahansa.
Jos miehesi puolesta toinen nainen on ihan okei (tai sinun puolestasi kolmas pyörä), niin keskustelkaa ja miettikää asiaa tarkasti. Parisuhteeseen yhteisestä sopimuksesta otettu kolmas osapuoli voi olla siunaus tai kirous, mutta harvemmin mitään siltä väliltä. Yksi "helppo" tapa testata asiaa olisi vaikka, että sopisit miehesi kanssa, että hän katselee sivummalta kun suutelet ja koskettelet vaatteet päällä toista naista. Älkää edetkö tästä pidemmälle, vaan puhukaa heränneistä tunteista ja jatkosta ensin rauhassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2512868Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell31604Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.21305- 1011174
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231151Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581015Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531012- 671000
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717927- 133882