Jalkapallon MM-kisojen aikaan on hyvä muistuttaa missä tilanteessa ihmissuhteiden pelikenttä on tällä hetkellä. Tilanne on sellainen että miehet ovat valmiusasemissa pitkin suomenmaata. On lihaksikkaiksi treenattuja käsivarsia, rohkaisuryyppyjä, toiveikkaita katseita, yksinäisyyttä, kaipuuta, suuria tunteita. On yritystä, epäonnistumista, voiton hetkiä, mutta myös luovuttamista.
Missä ovat naiset ja millä mielin? Omissa piireissään, tyytyväisinä nykytilaan, joku ehkä hieman odottavalla kannalla. Omiin piireihinsä sulkeutuneina kuin eliitti rahvaan yläpuolella. Heillä olisi valta ja voima tehdä lähes ihmeitä, mutta se voima kohdistuu jonnekin aivan muualle kuin yksinäisten miesten suuntaan. Pallo ei liiku, kaikki turhautuvat.
Missä ovat naiset ja millä mielin? Omissa piireissään, tyytyväisinä nykytilaan, joku ehkä hieman odottavalla kannalla. Omiin piireihinsä sulkeutuneina kuin eliitti rahvaan yläpuolella. Heillä olisi valta ja voima tehdä lähes ihmeitä, mutta se voima kohdistuu jonnekin aivan muualle kuin yksinäisten miesten suuntaan. Pallo ei liiku, kaikki turhautuvat.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jep, jos on naiseksi syntynyt on jo voittaja.
Ítse asiassa myös se palkintopokaali.
Mitäpä siinä turhia sitten höttyilemään.
Kaikki naiset on pohjimmiltaan huoria. Minä kiitän jumalaa siitä että joka päivä naisia raiskataan ja tapetaan jossain päin maailmaa. Se on ainoa asia joka pitää maailmankaikkeuden karman tasapainossa ja mikä antaa voimaa kestää tätä sairaalloista epätasa-arvoa joka parisuhdemarkkinoilla vallitsee.
Tuolla asenteella tuskin koskaan sulle tuleekaan tasa-arvoa parisuhdemarkkinoilla. Kukaan h*ora ei tollasta ruikuttajaa huoli.
Mitä jos kuule ottaisit pään pois pensaasta ja ottaisit ihan itse vastuun omasta elämästäsi. Ei se ole naisten syy, ettei sulla flaksi käy. Se on vaan niin pirun helppoa vierittää syy muille eikä tarvi kun itse istua kotona ja valittaa netissä p*lluttomuutta. Eihän sen asian eteen mitään tarvitse tehdä, kyllä se neitsytp*llu sunkin oven taakse kannetaan, olethan sen toki ansainnut.
Kootut selitykset
-olen liian kiltti
-olen tylsä
-olen ujo/arka/hiljainen
-olen tavallinen
-olen lihava
-olen lyhyt
-en juo/polta
-olin koulukiusattu
Unohtuiko jotain? Ja nämä kaikki teidän naisettomuuden syyt ovat siis yksin ja ainoastaan naisen syytä! Kyllä me naiset ollaan sitten kamalia!
Fiksuimmat teistä ehkä tajuaa, että noi "viat" on pelkästään teidän omassa nupissa. Yksikään noista asioista ei oikeasti ole syy sinkkuuteen. Ne on kaikki tekosyitä, joiden taakse on helppo piiloutua, ettei tarvitse oikeasti ottaa itseään niskasta kiinni ja tehdä asioille jotain.
Elämä on valintoja... aina.