Olenko kohtuuton?

Eilen pyysin miestä poistamaan fb kavereista kaksi entistä heilaansa? Mies siis ei mukissut vaan ymmärsi kyllä etten halua entisiä sotkemaan meidän kuvioita ja laittoi heille viestit että poistaa heidät kun ei haluaisi että mullakaan olisi entisiä heiloja FB kavereissa. Naispuolisia ystäviä hänellä saa olla FBssä ja normielämässäkin, he eivät minua häiritse. Mietin siis vain itse olenko kohtuuton kun pyysin näin tekemään?
6131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mun mielestä eksät on eksiä ja heidän kanssaan voi olla kavereita fb:ssa. Miksi he sotkisivat teidän elämäänne mitenkään? He kuuluvat sun miehesi menneisyyteen, sille et voi mitään. Hyvähän se on, jos eivät vihoissa ole eronneet. Mä enemmän huolestuisin, jos miehellä olisi paljon naispuolisia kavereita fb:ssa ja normielämässäkin. Ja etenkin jos heitä tulisi koko ajan lisää.

Hienoa, että mies on heille ilmoittanut, miksi heidät poistaa kavereistaan. Miten sua ei huolestuta ne muut naispuoliset ystävät?

Äänestä
  • Koska miehen kieli ei ole ollut heidän kurkussaan? En mäkään siedä eksiä pyörimässä omissa jaloissani, ystävät joiden kanssa ei ole koskaan tapahtunut mitään on eriasia.

    Äänestä

no, näistä naisista olet varmaan kohtuuton, pahimmassa tapauksessa sait erittäin mustasukkaisen naisen leiman. multa sait pari kulman kohotusta ja herätit kaksi kysymystä: etkö luota mieheesi? etkö tajua että ex on ex nämä naiset ovat exiä jostain syystä ja niistä syistä sinä olet nykyinen. kaikilla on historia ja mitä paremmin osaa omaan historiaan suhtautua sitä ehjempi ihminen.

itse en todella tajua tuota "hysteriaa" ex naisista / miehistä. kyllä mä ennemmin olen tämän miehen kanssa joka on puheväleissä ex:n kanssa, välillä naureskellen pyöritää päätään hänen jutuilleen kuin sen edellisen miehen jonka äänestä kuului katkeruus existä puhuttaessa.

Äänestä

Mä ymmärrän ja et ole kohtuuton, on ihan teidän asia jos sovitte että exät ei kuulu kaverikuvioihin, kummallakaan!

Elämä on ja mitä väliä, mitä nuo naiset ajattelee, ei mitään. Eikä silläkään ole väliä mitä täällä ajatellaan.

Äänestä

Olit kohtuuton. Mulla on 5 exää facessa kavereina

Äänestä

Olet nuori ja nuoruuteen kuuluu epävarmuus, joten siinä mielessä ymmärrän. Toivottavasti aikuistumisen myötä itsevarmuutesi kasvaa niin, ettei tarvitse olla mustasukkainen toisen menneisyydestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miss__123 kirjoitti:

Eilen pyysin miestä poistamaan fb kavereista kaksi entistä heilaansa? Mies siis ei mukissut vaan ymmärsi kyllä etten halua entisiä sotkemaan meidän kuvioita ja laittoi heille viestit että poistaa heidät kun ei haluaisi että mullakaan olisi entisiä heiloja FB kavereissa. Naispuolisia ystäviä hänellä saa olla FBssä ja normielämässäkin, he eivät minua häiritse. Mietin siis vain itse olenko kohtuuton kun pyysin näin tekemään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu