Miten saada kotikonstein tuuheat hiukset?

Eli hiukseni ovat piikkisuorat, ja ne menevät rumasti lättään, päivän ollessa jo pitemmällä...!! Miten saisin hiukseni paksumman näköisiksi, vinkkejä?
5496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Föönaa ne pää alaspäun ja laita lakkaa

Äänestä

Koita hiuspuuteria :)

Äänestä

Tupeeraa

Äänestä

Vanhalla tutulla kreppiraudalla saat tyven kohoamaan. Niitä on erilaisia, riippuu hiusten pituudesta.

Äänestä

Volyymiraudoilla tukea tyveen ja alle suolasuiketta ja lopuksi lakkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tahtoo_paksuthikset! kirjoitti:

Eli hiukseni ovat piikkisuorat, ja ne menevät rumasti lättään, päivän ollessa jo pitemmällä...!! Miten saisin hiukseni paksumman näköisiksi, vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu