Jos hakee seuraa/kaveria täältä. Elämäntilanteet voi vaan radikaalisti muuttua niin että jää yksin. Onko kellään vinkkiä eri palstoista mistä parhaiten löytyy seuraa enkä tarkoita kumppanin hakua?
Onko niin paha
Minttu333
14171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
On se paha jos mies hakee niin ketään ei kiinnosta. Nainen kyllä saa kavereita jos vain haluaa.
Ei se noin mene. Tottakai seksiä saa nainen helpommin mutta ihan yhtä vaikeaa on löytää tosi ystäviä!
Mies ei saa edes kavereita vaikka hakis.
Kyllä täältäkin seura löydää jos sattu oleman samoja harrastuksia tai asioida mistä tykkää.Ei ystäviksi heti tulla mutta kun ei tapaa niin ei voi tietää.
Niin ja kun täällä olisi edes joku joka innostuisi tutustumaan ja tapaamaan. Mä olen harrastanut jos jonkunlaiseja lajeja mm.20v. hevosten kanssa., pidän kävelylenkeistä muttei ole yksin oikein ollut motiivia mutta kyllä nyt on noustava jaloilleen vaikkei kukaan seuraksi tulisikaan :), kuulokkeet korviin/ poppi soimaan ja pihalle.
Eilen oli ihan kiva kun pääsi osallistumaan grillijuhliin pieneen porukkaan ja taisikin olla ensimmäinen juhannus jolloin olen mukana moisessa :(
Pistäkää nyt ihmeessä viestiä jotka innostuvat esim.lähtemään vaikka Paloheinään lenkeille
Käyn usein kaupunkilla ja ulkopuolella kuvamassa luontoa ja maisemia omaksi huvikseen vaan.Syksyllä käyn aina kun aika sienimetsässä.Seura olisi mukaava kun aina yksin liikella.Myös kalassa käyn joskus,myös sinne voi lähteä mukaan.Jos kiinnosta laita viestia [email protected]
Olen 43v mies hesasta.
Moikka, mua kiinnostaisi, 18v mies. Juuri nyt harrastan lenkkeilyä ja pyöräilyä. Seura tosiaan kelpaisi :) Jos kiinnostaa niin voit viestittää [email protected]
Hienoa että täällä joku vastaa:) laitan postia tulemaan
Minkä ikäinen olet ja missäpäin asut?
Paloheinästä hän puhui, niin olettaisin että siellä päin.
Ei välttämättä. Ikää ei oikeakaan asuinpaikkakaan ei paljasta.
Mitäs täällä turistaan, paljasta mitä? ikää 40 ja en asu niin kovin kaukana Paloheinästä. Ei nämä ole mitään arkaluonteisia asioita höhlät :)
Paloheinä on ulkoilualue Helsingissä.
En tiedä palstoista, mutta jos osallistuu vaikkapa jollekin matkalle voi tutustua kivoihin ihmisiin. Minäkin tapasin kolme kivan oloista pariskuntaa, vaan eipä tullut vaihdettua yhteystietoja. Monikaan ei tee aloitetta, mutta innostuu puhumaan kun näkee että heitä kuunnellaan eikä aleta kisamaan siitä kumpi on menestyneempi.
Kyllähän mä helposti tutustun ihmisiin mutta se on totta ettei kukaan aloitetta oikein tee niin että mikään jatkuisi sen koommin.