Posion Terveyskeskus

ygyg

Eteenpäin ei laiteta, vaikka itse ei osata!!

10

2262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kärsinyt

      Ei tietenkään laiteta kun ovat niin päteviä olevinaan.Totuus on että taidot ei riitä eikä aina halujakaan eikä uskota ihmisen oireita vaan vihjataan olevan korvien välissä.

    • Tässä totuus

      Kunnanjohto sanonu lääkäreille että passituksia ei saa tehdä eteenpäin kun ne maksaa kunnalle. Parempi jättää köyhät hoitamatta.

    • Alfa

      Terveyskeskuksessa saa hyvää hoitoa osaavilta lääkäreiltä.
      Te peräkamarin pekat ja pirkot kun ette saa suutanne auki siellä lääkärillä niin ei ne teitä osaa silmiin katsomalla diaknosoida.

      • vtyyy

        Älä puhu paskaa.


    • "työnohjaaja"

      Poiolla asiat hunosti. Otetaan oman työn ohjajaksi ns. työnohjaajaksi sellaisia, jotka eivät tee itse eivätkä ole koskaan tehneetkään sitä työtä, jota ovat ohjaavinaan.

    • lääkärissä-käynyt

      Näin on: eteenpäin ei laiteta vaikka ei itse osata. Ainoa mukavimman ja järkevimmän oloinen lääkäri on Tiia Pöder-Knacke tms., joka on asiakaspalveluhenkinen ja muutenki semmonen, joka haluaa auttaa.

      Vanhimmat ukkolääkärit taas on pahimpia, jotka ei millään voi myöntää jos eivät jotain tiedä. Mielummin kokeilaan summanmutikassa lääkkeitä ja maksatetaan kaikki potilaalla. Tai annetaan vaikka potilaan kuolla kuin kysytään joltain, joka tietää tai laitettais eteenpäin lääkärille, joka tietää ja osaa.

      Älkää menkö niille vanhoille mieslääkäreille. Me kuntalaiset ja valtion kansalaiset, jotka maksetaan veroja, ollaan käytännössä heidän palkkansa maksajia. Huonojen lääkärien palkat joutaa alentaa, hehän eivät ole ansainneet sitä palkkaa minkä saavat. Tai sitten lopputili. Menkööt vaikka eläkkeelle. Uus ja parempi tilalle. Semmonen, joka on nöyrä, että pystyy myöntämään jos ei tiedä.

      Ja jos on niin, että kunnan päättäjät on antaneet tk:n käskyn, ettei saa laittaa eteenpäin, ettei tuu lisäkustannuksia kuntaan ni niiden nimet pitäis julkaista Kuriirissa. Me äänestäjät tiedetään sitten tehdä seuraavissa kunnallisvaaleissa omat johtopäätöksemme.

    • Toinen-lääkärissä-käynyt

      Kyllä samaa mieltä olen -lääkärissä käynyt- kanssa. Omana kokemuksena monen viikon ajan rampannut useaan otteeseen muilla lääkäreillä ja ei selvyyttä asioihin tule. Sitten kuin ihmeen kaupalla pääsin tiia pöder-naschkelle niin kylläpä latu avautui ja tk:ssa ramppaaminen loppui siihen. Tästä lähtien en muille suostu enää menemään. Harmi vain että hän on työterveyslääkäri eikä kaikilla ole mahdollisuutta hänelle päästä. Aivan loistava lääkäri! Hänellä loistava asenne potilasta kohtaan, ei arvostele ja hoitaa asian loppuun itse eikä pomputa muille. Toivottavasti osaavat päättäjät pitää hänestä kiinni, ei ole posiolla varaa häntä menettää.

    • Nauttikaa

      Nauttikaa vielä kun voitte. Yksityisen aloittaessa jokainen marisija vielä itkee nykyisen palveluidentarjoajan perään. Kylmä kyyti edessä kuten jokaisessa ulkoistaneessa kunnassa.

      • tottaon

        Voisko tuo huonommaksi enää mennä???Kunnan herrat käy yksityisellä niin eivät tajua tk:n huonoa toimintaa. Kattokaapa seuraavissa vaaleissa, kannattaako näitä nykyisiä enää äänestää, EI KANNATA!!!!!!!


    • irtiottok

      onhan lääke kun menee muualle asumaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      227
      2978
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      184
      2606
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      110
      1237
    4. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      136
      1164
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      70
      1088
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      294
      1084
    7. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      363
      1061
    8. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      583
      1055
    9. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      975
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      808
    Aihe