Minun ikäiset naiset (40 ) suurimmalta osin näyttävät mummoilta, miksi en syty niistä?
Ainoat naiset jotka minua lähestyy netissä, näyttävät elähtäneiltä mummoilta, arvaa sykähdyttääkö ne minua, EI! Kun tiedän sen tosiasian että jopa 20- nuoremmat naiset luo minuun katseita!
Jos nuori 20 mies uskallat katsoa kuvani? Ajatteleppa miltä sinä näyttäisit 40 ikäisenä, eli minun ikäisenä?
Mitä minä sitten haluaisin? Että löytäisin 30-40v hyvin säilyneen naisen, semmoisen naisen joka olisi säilyttänyt "tyttömäisyytensä", ettei hän näyttäisi vanhalta emakolta ja hän harrastaisi pikkaisen urheilua, kuten minäkin harrastan!
No, se nikki ja kuvani löytyy suoli24 treffeiltä, nikillä: xalan
Ainoat naiset jotka minua lähestyy netissä, näyttävät elähtäneiltä mummoilta, arvaa sykähdyttääkö ne minua, EI! Kun tiedän sen tosiasian että jopa 20- nuoremmat naiset luo minuun katseita!
Jos nuori 20 mies uskallat katsoa kuvani? Ajatteleppa miltä sinä näyttäisit 40 ikäisenä, eli minun ikäisenä?
Mitä minä sitten haluaisin? Että löytäisin 30-40v hyvin säilyneen naisen, semmoisen naisen joka olisi säilyttänyt "tyttömäisyytensä", ettei hän näyttäisi vanhalta emakolta ja hän harrastaisi pikkaisen urheilua, kuten minäkin harrastan!
No, se nikki ja kuvani löytyy suoli24 treffeiltä, nikillä: xalan
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voi tyttökulta,sä oot vielä elämäsi parhaassa iässä ja eiku paranee.Mä jo aikuisempi huomattavasti,mutta en koe olevani vanhus,enkä edes vanha ja todella kuntoilu sekä liikunta pitää viriilinä ,miehet vaan kiinnostaa ja kuuskytä lähenee.
Sori lukihäiriö,olitkin nuori mies,mutta tule pukille,jos pula.
Minne ätmikomppania voi tulla pukille?
Nelikymppinen nainen on oikein hyvä kunhan on hoikka.
Samaa mieltä, jos on hoikka, näyttää hyvältä!
Olen pohtinut hieman tätä tilanteen kummallisuutta iän suhteen...
Jostain syystä on tullut se fiilis että ainoat naiset jotka osoittavat yhtään kiinnostuksen merkkejä suuntaani tai eivät ole olleet kiinnostuneita, mutta ovat kehuneet ulkonäköäni, tms. ovat joko:
a) itseäni selvästi vanhempia, jotain noin 40-45v naisia
b) itseäni selvästi nuorempia, jotain suunnilleen 25v naisia.
Jostain syystä ne omanikäiseni 30-40v naiset ei tunnu kiinnostuvan yhtään.
Otanta on kyllä niin säälittävän pieni että en voi vielä varmuudella sanoa mitään... Voi olla vaan ihan sattumaakin.
Ei minua nyt varsinaisesti haittaa se, että jos olisi kysyntää kymmenen vuotta nuorempien keskuudessa, mutta vaikea uskoa että sielä pysyvää suhdetta löytäisi. (Jos löytäisin, niin sehän olisi melkoinen onnenpotku!)
En oikein keksi mikä tuohon olisi järkevä selitys. Osa voi ehkä johtua omasta käytöksestä. Käyttäydyn varmaan itsevarmemmin noiden vanhempien naisten seurassa, kun en turhaan ajattele yhtään mitä se nainen mahtaa ajatella minusta. Ja kai ne yli neljäkymppisetkin sitten tykkää nuoremmasta mieskomeudesta (joka ei kuitenkaan enää näytä miltään pojanklopilta).
Sitten taas noi 25v ikäryhmän naiset. Ehkä siellä kuitenkin se ikä ja hieman vanhempi miehinen ulkonäkö jo tuo vähän sitä alfaurosmaista statusta. Siihen ei tarvitse enää käyttäytyä todella itsevarman hallitsevasti kun iän tuoma ulkonäkö antaa sen statuksen.
Ja omanikäiseni naiset sitten ilmeisesti ei enää koe sitä ulkonäköä minään statusta antavana (osa on myös aluksi veikannut ikäni selvästi alakanttiin, luullut että olen joku n. 30v tai hieman alle). Joten ehkä heille näytän sitten vielä liian nuorelta ja epäitsevarmalta poikaselta. Pitäisi olla ikää yli 40v että sen ikäisiä hurmaisi.
Toinen vaihtoehto on että 30-40v naiset on vaan todella ronkeleita miesten suhteen. Tai että sen ikäiset näkee samanikäiset automaattisesti "iskijöinä", jotka pitää heti torjua, kun taas muun ikäiset ei ajattele sellaisia kuvioita ja suhtautuvat avoimemmin.
Kaikenkaikkiaan, on vaan ollut aika kummallista huomata tuo että kuinka juuri omanikäisten kanssa on vaikeaa saada kiinnostusta. Saa nähdä muuttuuko tilanne vielä kun tulee lisää kokemusta. Onko kysessä ollut vain puhdas sattuma.
Alan itsekin pohtia että pitäisikö kohdistaa kaikki oma effortti sittenkin sinne jonnekin 5-10 vuotta nuorempiin. Kun ei yhtään haittaisi naisen nuoruus, ja toisaalta tuntuisi olevan silloin paremmat mahdollisuudetkin.
Kukaan ei ole ikinä kehunut ulkonäköäni eikä kyllä mitään muutakaan minussa.
Oma tilanteeni on pitkälti sama.
Luultavasti rentous auttaa vanhempien kanssa, ja iän tuoma status nuorempien kanssa. Oman ikäiset ovat jo kokeneet paljon eivätkä hyväksy kokematonta miestä. Vanhemmat ehkä osaavat katsoa pintaa syvemmälle eivätkä odota että se mies "iskee" tai "sytyttää" heti pesunkestävän pelimiehen kokemuksella.
Kummallisinta on että harvat kiinnostukset osoitukset ovat tulleet joko lapsettomilta (!) just ja just yli nelikymppisiltä tai reippaasti alle kaksvitosilta. Puhutaan siis pienestä otannasta minunkin tapauksessani, mutta sanoisin 99% varmuudella ettei kaikki ole sattumaa.
En osaa sanoa miten pukisin tämän sanoiksi kuulostamatta leuhkalta mutta ehkä kuulumme molemmat erikoiseen kategoriaan? Meillä on positiivisia ominaisuuksia joita kertyy iän myötä, mutta ei juuri kokemusta naisista. Koska tilanteemme on erikoinen, vedämme puoleemme naisia jotka eivät ole tyypillisimpiä partnereita tämän ikäisille miehille.
Olen entistä vakuuttuneempi siitä ettei peliä ole hävitty. Edessä on isoja haasteita kun se kokemattomuus vääjäämättä paljastuu, mutta on paljon toivoakin. Se, että tajuamme oman tilanteemme on jo etu - suurin osa ikäisistämme miehistä laiskistuu, eikä koskaan analysoi omaa suosiotaan tai sen puutetta. Heikkous voikin olla vahvuus.
Kyllä se näyttäs olevan xalanilla peiliin katsomisen paikka, enpä itse tuolla naama värkillä kävisi ketään arvostelemaa. .
Tulee väkisinkin mieleen että pimpin puute vaivaa ja katkeruus.
Missähän se (rekattuna) noin on sanonut?
Tavallisen pullaposken näköinen olet, joten ehkä sitten pissiksiä juottamalla voit saada hetkittäistä huomiota.
naiset ovat muumioita!