Oon nyt 16vee ja tykkään mun poikaystäväst ihan tosi paljon ja siks ois just kiva asuu sen kaa yhes ja sillee. Mun poikaystävä on nyt 20vee nii eiks me voidakki muuttaa yhtee? Sillee et se niinku muuttais kotoo ja sit mä niinku muuttaisin sen kaa? Tarviiks siihe jonku luvan mutsilt tai faijalt? Auttakaa pliis!
Vastaukset 2
- eihyvaapaivaaaaa
Joo ei jumalauta. Ensinnäkin, 16v on ihan liian nuori leikkimään kotia, kun varmastikkaan et tiedä vuokran, laskujen, ruoan ja kaikkien juttujen maksusta ja siitä että ne oikeesti maksaa ja ne maksaa paljon. Toivottavasti tää on provo!
- huonooooooprovo
Huono provo. Mutta kyllä sä tarviit luvan vanhemmiltasi muuttaa yhteen pojan kanssa. Sä olet vielä ALAIKÄINEN. Heillä on oikeus ja velvollisuus päättää sun asioistasi siihen saakka, kun sä olet 18 v. Ymmärsitkö? Se että sun poikaystäväsi on jo 20 v ei riitä sun omavaltaiseen toimintaan. Hän ei ole sun huoltaja. Ymmärsitkö?
Seksiä harrastamaan sun ikäsi jo riittää. Noin niinkuin laillisesti eli poikaystävääsi ei voi syyttää lapseen sekaantumisesta. Mä äitinä ihmettelen, että joko mä neljässä vuodessa unohdin, miten lapsellisia sun ikäiset teinit vielä on. Ei päätä ei häntää suunnitelmissa. Sitten itketään kun se kakskymppinen poika löysikin oman ikäisensä aikuisemman naisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802047Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271105- 1411038
- 95804
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa133799- 45727
- 62706
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672- 61666