Onko tämä jonkun vitamiinin/mineraalin tai muun puutosta vai mitä hittoo? Siis kun pyyhkäisen sormella kulmakarvaa, niin siihen (sormeen) jää 1-2 karvaa, pyyhkäisen uudelleen sama juttu!! Eihän niiden tolleen pitäis irrota! Olen syönyt lihaa ja maksaa enemmän kuin laki sallii, eli raudan tai protskun puutosta tuskin on? Sitten vedän salaattia ja hedelmiä ihan sikana ja juon maitoa ja syön leipää!! Juon vettäkin varmaan yli 2 litraa päivässä! Käytän myös jodioitua suolaa, joten ei kai kilpirauhanenkaan voi oikkuilla?? TANKKAAN IHAN HULLUNA KAIKKEA RAVINTOAINEITA, MUTTA EI, KARVAT VAAN PUTOILEE! Niitä on yleensä poskilla aamulla kun herään, ne eivät kutia tai ole kuivat tai mitään, irtoavat vain ilman syytä, eikä niissä karvoissa ole sitä "valkoista pompulaa" päässä... Shampoona käytän sebamedia, vaikkakin vähän aikaa sitten käytin KERRAN yhtä head&shouldersia, joka kulläkin kirveli päätä, ettei johtunuisi siitä? Voisiko??? AUTTAKAA!!!
Puutosta?
onkelmapaha
2
151
Vastaukset
- onkelmapaha
Niin ja siis myös rypsiöljyä otan peräti 3 ruokalusikallista joka ilta!
- ken tietää?
Jos noin aljon lähte, niin viion päästä sulla ei ole yhtään kulmakarvaa.
Onko näin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117925Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3957086Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite794402Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294129Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022558Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os312299- 1002251
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201969Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11847Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11830