ATM iski Järvenpäässä

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194909880022/artikkeli/poliisi kaipaa havaintoja mies houkutteli 7vuotiaan pikkutyton pakettiauton tavaratilaan.html
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tuo ole atm vaan pedofiili. Atm ei ikinä houkuttelis alle 16 v naista mukaansa.

Äänestä
  • 16 vuotta on lain mukainen suojaikäraja muttei se tarkoita että kaikista tuota nuoremmista kiinnostunut aikuinen olisi pedofiili. Siinä olet kyllä oikeassa että 7-vuotias on meidän ätmienkin makuun vähän turhan nuori.

    Äänestä

Ätmi nyt ei uskaltaisi saati saisi 7-vuotiasta pikkutyttöäkään houkuteltua yhtään mihinkään.

Äänestä
  • Tätä olin itsekin tulossa kirjoittamaan.
    Se on ihan sama minkä ikäinen nainen/tyttö on kyseessä niin ei se lähde ätmin mukaan.

    Äänestä

En kyllä usko että kukaan atm tekisi tuollaista.

Äänestä

Ainahan sitä yritetään kaikki asiat vääntää ja kääntää atmien syyksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakettiautoineen kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194909880022/artikkeli/poliisi kaipaa havaintoja mies houkutteli 7vuotiaan pikkutyton pakettiauton tavaratilaan.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu