Kaverista seurusteluun

Olen ihastunut tyttöön joka on ilmeisen selvästi ihastunut minuun. Olemme olleet 5v. samalla luokalla ja menemme samaan yläkouluun. Miten kertoisin tunteeni hänelle.Kiitos jos vastaatte
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei sinun varmaankaan tarvitse kertoa, ellei niistä tule jotain epäselvyyttä.

Äänestä

Nykyään seurustelu on nimitys tilanteelle, jossa ollaan jo menty teennäiseen suuntaan. Sitä tavoitellaan, vaikka siinä ei oikein ole mitään tavoittelemisen arvoista.
Ennen vanhaan seurustelu tarkoitti paljon yksinkertaisempaa asiaa. Nimittäin juttelemista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


In love kirjoitti:

Olen ihastunut tyttöön joka on ilmeisen selvästi ihastunut minuun. Olemme olleet 5v. samalla luokalla ja menemme samaan yläkouluun. Miten kertoisin tunteeni hänelle.Kiitos jos vastaatte

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu