5mins shaper kokemuksia?

randomi1

Eli siis olen ajatellut ostaa kyseisen laitteen mutta olisiko teillä joillain kertoa kokemuksia? Toimiiko laite hyvin ja tuottaako tuloksia 'helposti' niinkuin väitetään? (: Kiitos jo etukäteen niille jotka viitsivät vastata asiallisestif

10

2964

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan totta

      Ei se toimi oikeasti. Älä osta.

    • Aivan jees härveli

      Toimii varmasti kun jaksaa veivata sillä, tosi raskas liike tuolla raskaimmalla tasolla, itsekkään nyt aivan surkeimmassa kunnossa ole, mutta melko nopeasti on hapoilla tuolla vehkeellä. Tuntu ainakin itsestä aivan hyvältä, tosin ei sillä sen nopeampaa mitään tuloksia saa kuin millään muullakaan, vaatii pidemmästi töitä ruokavalion aivan kuin kaikki muukin treenaaminen.

    • 5 Minute Answers

      Toimii, kun vain jaksat tehdä.

    • gwgewe

      Ei varmasti toimi. Et saa unelmiesi kroppaa millään 5min treenillä päivässä, ihan sama mikä laite on kyseessä.
      Vaikka laite sinänsä toimisi että kun 60min jaksat jumpata niin tulisi tuloksia ja varmasti tuleekin, mutta liike on silti liian yksipuolinen ja keho tottuu siihen varsin nopeasti. Näin ollen tulokset pysähtyy lähes kokonaan ja laitteesta tulee tarpeeton.
      Toki joku joka on 2 viikkoa laitetta käyttänyt ja ei ikinä liikkunut voi sanoa että kyllä toimii, tulee paikat kipeäksi. Joo tottakai toimii mutta ei yksinomaan laitteen vuoksi.
      Mikä tahansa jumppa antaa tuloksia ensialkuun mutta jos ei intensiteettiä kasvata ja treeniä monipuolistuta tuloksia ei tule sen vertaa että havaitsisit sen esim peilistä.

    • ainamennään

      Mahahan vain pullistuu jos lihakset läskin alla vahvistuu.

      Ruokavalio ja kokonaisvaltainen liikunta ja lihastreeni on ainoa tie onneen.

      Yleensähän sanotaan että vatsaa ei tarvitsisi erikseen treenata, jos treenaa muuten oikein.

    • Kyllä toimii

      Toimii.

    • Laihduttaja itsekin

      Laihduttaja itsekin

      Eli siis nyt näyttäisi olevan suurinta osaa Chocolove-suklaalevyistä valikoimassa ainakin hetkellisesti. Niin suosittuja, että loppuvat usein kesken. Loput makuvaihtoehdot: http://www.iherb.com/chocolove?rcode=MDV672

    • eagaw

      Mitäs jos vaikka menisit mainostamaan tuota kuraa jonnekkin muualle?
      Iherb on tunnetusti huijariliike/tuote

    • EntinenSohvaperuna

      Itsellä on laite, toimii mutta unelmien kroppa ei toki 5 minuutilla päivässä tule, että muutakin liikuntaa toki tarvitsee. Kipeäksi tulee alkuaikoina sen voi luvata, kun kunto kestää voi lisätä sarjoja ja tasoa eli enemmän kun tämä 5min päivässä ja kone nostetaan suorempaan. (4 eri tasoa)

      Mahtuu sängyn alle kun taittelee kokoon, Koneen saa myös halvemmalla muualta kuin itse tvinsin sivuilta. Niille jotka aikovat koneen ostaa ja tahtoa piisaa tehdä vaikka olisi kuinka kipeänä suosittelen. Niille jotka luovuttavat helposti sen takia ettei parin päivän päästä pääse edes ylös tai kävelemään, muuta kuin tahdon voimalla kannattaa jättää ostamatta. Niillä joilla urheilutaustaa enemmän ei ehkä niin kipeäksi tule, me sohvaperunat vaan ollaan kauan aikaa kipeitä.

    • fwqafg

      Kaikki tuollaiset koneet eivät pitkässä juoksussa toimi. syy siihen on simppeli. Liian yksipuolista harjoitetta kropalle. muutenkin koko ajatus 5min päivässä riittäisi mihinkään kun 60min aikanakaan ei tahdo ehtiä kunnollista lihaskuntoharjoitetta tekemään.
      Toki tottakai alkuun tulee kroppa kipeäksi tuollakin vimpaimella mutta niin se tulee ihan mitä tahansa tekemällä kun ei kerran ole ikinä tullut mitään tehtyä.

      Hyvä kunto ja hoikka treenattu vartalo ei tule ilmaiseksi IKINÄ!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      226
      3703
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2294
    3. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      3
      2097
    4. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      41
      1743
    5. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1633
    6. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1387
    7. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      9
      1204
    9. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      51
      1094
    10. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      199
      1020
    Aihe