elämä ei odota

kesä

Kesäloma alkoi ja alkoi myös nutrilett kuuri.Nyt on kuukausi alkaa nutrailla ja tehdä itselleen terveempi olo.En jaksa enää väsyä helposti ja hävetä itseäni.Paino on 150kg,valtava elopaino.Nutrilla on ennenkin onnistunut mutta sitten taas iskenyt syömishimo ja kilot tulee takasin.Olisiko diettitukea kenestäkään?

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voimaa yritykseen

      Henkinen puoli näyttelee laihdutuksessa pääosaa. Laihtumisen fysiologian tietää jokainen ulkoa. Se on se paha oma käsi kun sitä ruokaa laittaa suusta sisään. Mikä siis neuvoksi? Pitää tehdä itselleen selväksi ne syyt mitkä alun perin johtivat ylipainon aiheuttaneeseen ylensyöntiin. Jos syy on ennalta selvillä pitää tiedostaa käyttääkö symisen aiheuttamia mielihyväpurkauksia aivoissa mielialan korjaamiseen tai sijaistoimintona ahdistuksessa/kyllästymiseen.

      Motivointi. Haluanko laihtua? Mitä etua siitä minulle on? Onko tämä elämäni tärkein päätös, haluanko onnistua siinä.

      Kun saat tuloksia painonpudotuksella, tueksesi tulee oma pää. Kun huomaat painossa tai vyötärönympärysmitassa vähentymistä, itsetunto alkaa kohota, häpeä väistyy.

      Terveyshyödyt ovat moninaiset. Uhkatekijöitä ylipainossa ovat nivelrikko, verenpainetauti, diabetes, aivohalvaukset jne. Mieti millaisen uhan poistat yhdellä teolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      146
      5445
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      136
      3558
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3319
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3203
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2704
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      37
      2265
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2208
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      2136
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1894
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      92
      1804
    Aihe