Madonnakorun tappiin kasvanut uutta ihoa

Otin kyseisen korun 2kk sitten. Viime kuussa vaihdoin lyhyempään tappiin. Nyt se tappi on ihon peitossa. Joudutko pitämään tätä korua ikuisuuden vai pitääkö sitä lekuriin asti lävistyksen takia lähteä?
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Häh, nyt en ymmärrä.. Käypäs näyttää siihen lävistysliikkeeseen missä lävistyksen otit. Jos teit itse tms niin valitse joku lävistysliike ja käy näyttämässä jos jokin askarruttaa. He kyllä neuvovat mitä pitää tehdä!

Äänestä
  • Lävistäjällä tehty. Eli tapin päälle on kasvanut uutta ihoa.

    Äänestä

Mulla kävi niin, että korun pää, joka ei ole kierteellä (siis suun sisälle jäävä osa) alkoi jäädä ihon alle, silloin, kun vaihdoin ekoja kertoja korua. Liikuttelin vain aina joskus sitä tappia (reikä oli siis jo parantunut), ja nyt ei ole ollut n. vuoteen mitään ongelmaa enää. :) Sulle sanoisin, että hopi hopi lävistäjälle näyttämään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutta nahkaa kirjoitti:

Otin kyseisen korun 2kk sitten. Viime kuussa vaihdoin lyhyempään tappiin. Nyt se tappi on ihon peitossa. Joudutko pitämään tätä korua ikuisuuden vai pitääkö sitä lekuriin asti lävistyksen takia lähteä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu